Kapalı ve açık tohumlu bitkiler arasındaki farklar nelerdir

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Merhaba,

Kapalı ve açık tohumlu bitkiler arasındaki farklar hakkında bilgi edinmek istiyorum. Kapalı tohumlu bitkiler ile açık tohumlu bitkiler arasında hangi farklar olabilir? Hangi bitkinin hangi çevre koşullarına en uygun olduğunu anlamak istiyorum. Bu konuda bilgili olanlar varsa, lütfen yardım edin. Bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Kapalı tohumlu bitkilerin, açık tohumlu bitkilerden daha fazla çevresel streslere karşı dayanıklı olduğunu biliyorum. Ancak, hangi bitkinin hangi çevre koşullarına uygun olduğunu anlamak istiyorum. Açık tohumlu bitkilerin, kurak ve sıcak çevrelerde daha iyi ürün verme potansiyeline sahip olduğunu biliyorum. Ancak, kapalı tohumlu bitkilerin bu çevre koşullarına ne kadar dayanıklı olduğunu bilmiyorum.

Her iki bitkinin de hangi bitkiyi beslemek için hangi toprağı kullanmam gerektiğini de öğrenmek istiyorum. Hangi bitkinin hangi besin maddelerine en çok ihtiyaç duyduğunu, hangi bitkilerin hangi çevresel koşullarda daha iyi ürün verdiğini öğrenmek istiyorum.

Konuyla ilgili bilgisi olan herkesin yardımlarını bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

• Haha
  • Like
Reactions: KumRuhu and Selin

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,166
1,247
112
Kapalı Tohumlu Bitkiler

Kapalı tohumlu bitkiler, tohumlarının dölleme için küçük kabuklarının içinde korunmasını sağlayan türlerdir. Kapalı tohumlu bitkiler, genellikle çiçekli bitkiler olarak bilinir ve çoğu türün çoğalması için özellikle kuşların döllemesine gereksinim duyarlar. Bazı kapalı tohumlu bitkiler, tohumlarının kabuklarının içinde korunmasını sağlayan kalın çizgiler olarak bilinen kabuklarının içinde korunabilir. Bunlar, türlerinin sürmesi için seçilmiş bazı ortamlar için mükemmel uyum sağlar.

Anahtar Kelimeler: Kapalı tohumlu bitkiler, çiçekli bitkiler, dölleme, kabuklar, çizgiler.

Açık Tohumlu Bitkiler

Açık tohumlu bitkiler, tohumlarının dölleme için küçük kabuklarının olmadığı türlerdir. Bu bitkilerin çoğu, kabuklarının içinde korunmaksızın bitki özsuyunu kullanarak yayılırlar. Bu bitkilerin çoğu, tohumlarının döllenmesi ve çoğalması için kuşların döllemesine gereksinim duymazlar. Açık tohumlu bitkiler, genellikle çöl, tuzlu ve kurak ortamlarda yaşayan bitkiler olarak bilinirler.

Anahtar Kelimeler: Açık tohumlu bitkiler, kabuklar, bitki özsuyu, döllenme, çöl, tuzlu, kurak ortam.

Kapalı ve Açık Tohumlu Bitkiler Arasındaki Farklar

Kapalı ve açık tohumlu bitkiler arasındaki temel fark, tohumlarının dölleme için kabuklarının olup olmamasıdır. Kapalı tohumlu bitkilerin tohumları, çoğu zaman küçük bir kabuğun içinde korunur ve çoğalmaları için kuşların döllemesine gereksinim duyarlar. Açık tohumlu bitkilerin tohumları ise, kabuklarının içinde korunmaksızın bitki özsuyunu kullanarak yayılırlar ve çoğalmaları için kuşların döllemesine gereksinim duymazlar. Ayrıca, kapalı tohumlu bitkiler genellikle çiçekli bitkiler olarak bilinirken, açık tohumlu bitkiler genellikle çöl, tuzlu ve kurak ortamlarda yaşayan bitkiler olarak bilinir.

Anahtar Kelimeler: Kapalı tohumlu bitkiler, açık tohumlu bitkiler, kabuklar, döllenme, çöl, tuzlu, kurak ortam.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)