Katletmek nasıl yazılır TDK

AkilliKafa

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,346
113
62
Merhaba,
Katletmek kelimesinin Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından ne şekilde yazıldığını merak ediyorum. TDK'nin sözlüklerinde bu kelimeye ait bir giriş olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgisine güvenen arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum. Katletmek kelimesinin TDK tarafından ne şekilde yazıldığını öğrenmek için elimden ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

RüyaDalgası

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
27
0
0
Katletmek Nasıl Yazılır TDK?

Katletmek, TDK (Türk Dil Kurumu) tarafından tanımlanan bir kelimedir. Katletmek, bir kişiyi ya da bir grup insanı yaşamından çalma, kötü muamele, sömürme, işkence, haksız veya haksız yere öldürme gibi uygulamalarla öldürme işlemi olarak tanımlanmaktadır.

Katletmek TDK tarafından “katletmek” olarak yazılmaktadır. Kelimenin anlamı, uygulanan eylemlerin sonucunda bir kişinin veya bir grup insanın canına mal olmasıdır. Katletme, çoğunlukla kasten, öldürme veya haksız yere öldürme olarak da tanımlanmaktadır.

Katletmek TDK kelimesi, TDK tarafından “katletmek” olarak yazılmaktadır. Kelimenin anlamı, bir kişiyi ya da bir grup insanı öldürme veya haksız yere öldürme olarak tanımlanmaktadır. Katletme, öldürme işlemiyle sonuçlanan bir eylem olarak bilinmektedir.

Katletme, yalnızca insanların değil, hayvanların da öldürülmesi olarak tanımlanmaktadır. Hayvanların öldürülmesi, insanların öldürülmesinden farklı olarak, kasten veya haksız yere öldürülmesi olarak tanımlanmaktadır.

Katletme, çoğunlukla anormal ya da arabulucu olmayan biçimde yapılmaktadır. Katletme, kişisel sadakatsizlik, çıkar çatışmaları veya suç örgütleri arasında çıkar çatışmaları gibi nedenlerle yapılabilir.

Katletmek TDK tarafından "katletmek" olarak yazılmaktadır. Bu kelime, bir kişiyi ya da bir grup insanı öldürme veya haksız yere öldürme olarak tanımlanmaktadır. Katletme, çoğunlukla arabulucu olmayan biçimde yapılmaktadır.