kegel egzersizi cinsellik

Esrarengiz

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,315
97
47
Merhaba,

Kegel egzersizi ile ilgili cinsel faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Son zamanlarda bu tür egzersizler hakkında daha fazla konuşulduğunu duydum ve ilgimi çekti. Kegel egzersizi cinsellik üzerinde nasıl etkili oluyor ve cinsel sağlığımı nasıl destekleyebiliyor? Kegel egzersizinin doğru ve etkili bir şekilde nasıl uygulanması gerekiyor? Bu konuda herhangi bir tecrübe paylaşan forum kullanıcılarından yardım almak istiyorum.

Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,979
1,315
112
Kegel Egzersizleri ve Cinsellik Üzerine

Merhaba, bu forumda kegel egzersizlerinin cinsellik üzerine olan etkilerini tartışmak istiyoruz. Kegel egzersizi, kadınların daha iyi cinsel deneyimler yaşamalarına yardımcı olmak için ortaya çıkmış bir egzersizdir. Bu egzersizi yaparak, kadınlar cinsel deneyimlerini artırabilir, daha yoğun orgazm yaşayabilir ve daha sıkı bir vajina sağlayabilir.

Kegel Egzersizi Nedir?

Kegel egzersizi, vajina veya pelvis kaslarını güçlendirmeyi amaçlayan bir egzersizdir. Pelvis kasları, orgazm sırasında kasılma ve gevşeme hissi verir ve bu kasların gücünü arttırmak, cinsel deneyimleri geliştirmek için çok önemlidir.

Kegel Egzersizinin Faydaları Nelerdir?

Kegel egzersizi, cinsel deneyimleri geliştirmek ve daha iyi orgazm elde etmek için çok önemlidir. Kegel egzersizi, aynı zamanda vajina sağlığını destekleyen çok sayıda fayda sağlar.

Kegel egzersizi, özellikle geçirilen doğumların sonrasında vajina kaslarının güçlenmesine yardım eder ve sıkı bir vajina sağlayarak cinsel deneyimi destekler. Aynı zamanda, bu egzersizler, sperma akışının daha güçlü olmasını ve daha iyi bir orgazm deneyimini destekler.

Kegel egzersizi, aynı zamanda, vajina sağlığının korunmasına yardımcı olur. Bu egzersizler, pelvis kaslarının güçlenmesini destekler ve bu da vajinanın daha iyi desteklenmesini sağlar. Vajina sağlığının iyi olması, vajinal iltihabın önlenmesine ve kadınların vücutlarının daha iyi sağlık durumunda olmasına yardımcı olur.

Kegel Egzersizinin Nasıl Yapılacağı

Kegel egzersizi, çok basittir ve evde rahatlıkla yapılabilir. Öncelikle, vajina kaslarının nerede olduğunu anlamak için biraz denemeniz gerekebilir. Kaslarınızı bulmak için, tuvalete gittiğinizde, tuvaleti boşaltırken veya işeyebilirken, kaslarınızın kasıldığını hissedin.

Kegel egzersizi, vajina kaslarının 5-10 saniye kasılıp, 5-10 saniye gevşetilmesiyle yapılır. Bu egzersizi, günde 5-10 dakika arasında her gün yapmak, vajina kaslarını güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Sonuç

Kegel egzersizi, cinsel deneyimleri geliştirmek için çok önemlidir. Bu egzersizleri düzenli olarak yapmak, vajina sağlığını desteklemek ve cinsel deneyimleri geliştirmek için çok yararlı olacaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü