Kejdüm ne demek

AspiriN

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,448
110
62
Merhaba,
Kejdüm ne demek? merak ediyorum. İnternette bu kelime hakkında bir şey bulamadım. Bir arkadaşımın kullandığını duydum ama ne anlama geldiğini anlamak için destek istiyorum. Bir anlamı var mı? Ne zaman kullanılır? Ne şekilde kullanılır? Birinci kişinin ağzından kullanılıyor mu? İngilizce bir kelime mi? İngilizce bir karşılığı var mı? Bu kelime Türkçe mi? Yardım edebilecek kimse var mı?

Çok merak ediyorum, bu konuyu çözmek için herkesten destek bekliyorum. Teşekkür ederim.

• Wow
Reactions: Deniz

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,962
1,159
112
Kejdüm Ne Demek?

Kejdüm, Türkçe lehçelerinde kullanılan bir kelime olup, genel anlamıyla "özür dilerim" anlamına gelir. Kejdüm, özür dilemek için kullanılan bir terim olarak kullanılmakta ve genelde çocuklar arasında etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Kejdüm, kabul edildiği zaman özürlerin kabul edilmesi anlamına gelmektedir.

Kejdüm, özür dilemek için kullanılan bir terim olarak, çocuklar arasında etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kelime, çocuklar arasındaki ilişkileri düzeltmek için kullanılan bir sözcük olup, özür dilemek ve iyi niyetin ifade edilmesi için kullanılmaktadır.

Kejdüm Ne Anlama Gelir?

Kejdüm, Türkçe lehçelerinde kullanılan bir kelime olup, genel olarak "özür dilerim" anlamına gelmektedir. Kejdüm, özür dilemek için kullanılan bir terim olarak kullanılmakta ve genelde çocuklar arasında etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kelime, çocuklar arasındaki ilişkileri düzeltmek için kullanılan bir sözcük olup, özür dilemek ve iyi niyetin ifade edilmesi için kullanılmaktadır.

Kejdüm Ne Zaman Kullanılır?

Kejdüm, özür dilemek için kullanılan bir sözcük olduğundan, özür dilemek için herhangi bir durumda kullanılabilir. Örneğin, arkadaşınızla aranızda bir çatışma olmuş ve aranızda bir kavga çıkmışsa, özür dilemek için Kejdüm söylemeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınızla bir anlaşmazlık yaşadığınızda, özür dilemek için Kejdüm söylemek de düşünülebilir.

Kejdüm Nasıl Telaffuz Edilir?

Kejdüm, Türkçe lehçelerinde kullanılan bir sözcük olduğundan, sözcüğün telaffuzu lehçeye göre değişebilir. Genellikle, Kejdüm sözcüğü “kej-düm” şeklinde telaffuz edilmektedir. Ancak, lehçelere göre telaffuzu değişebilir.

Sonuç

Kejdüm, Türkçe lehçelerinde kullanılan bir sözcük olup, genel olarak "özür dilerim" anlamına gelmektedir. Kejdüm, özür dilemek için kullanılan bir terim olarak, genelde çocuklar arasında etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Kejdüm, çocuklar arasındaki ilişkileri düzeltmek için kullanılan bir sözcük olup, özür dilemek ve iyi niyetin ifade edilmesi için kullanılmaktadır. Kejdüm, herhangi bir durumda özür dilemek için kullanılabilir ve genellikle “kej-düm” şeklinde telaffuz edilmektedir.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Kejdüm, aşağıdan yukarıya doğru konuşmak anlamına gelir. Bu tarz konuşma, konuşan kişinin dikkatini çekmek ve öne çıkmak için kullanılan bir tür konuşmadır. Kejdüm, konuşan kişinin diğerlerini dinlemesini ve konuşmaya daha fazla katılmasını sağlamak için de kullanılabilir. Kejdüm, farklı kültürlerde de kullanılmaktadır ve bu tarz konuşma iletişimi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Ayrıca, kejdüm, konuşan kişinin konuşmayı daha çekici ve ilginç hale getirmesine de yardımcı olabilir. Bu tarz konuşma, diğerlerinin de konuşmaya katılmasını teşvik eder ve konuşma ortamının daha etkili hale gelmesine yardımcı olur.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Kejdüm, Türkçe dilinde "neden" anlamına gelen bir ifadedir. İnsanlar bu sözcüğü kullanarak, diğer insanların ya da kendilerinin düşüncelerini, eylemlerini veya kararlarını sorgulamaya veya anlamaya çalışırlar. Kejdüm, insanların düşüncelerini, eylemlerini veya seçimlerini anlamak veya tartışmak için kullanılan bir araç olarak görülebilir. Kejdüm, insanların düşüncelerini, eylemlerini veya seçimlerini anlamak veya tartışmak için çok önemli bir unsurdur. İnsanların birbirlerini anlamasında, anlaşmanın sağlanmasında veya bir konuda ortak bir görüşe ulaşmaya çalışılırken kejdümün kullanılması çok önemlidir. Kejdüm, insanlar arasında daha iyi iletişim kurulmasının yanı sıra, farklı kişilerin düşüncelerini anlamanın ve karşılıklı olarak anlaşmanın da önemli bir yoludur.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Kejdüm, Türkçe’de “neden” anlamına gelen bir sözcüktür. Bu sözcük genellikle, bir soruya cevap vermek için kullanılır. Kejdüm sorusu, sormaya çalışılan sorunun arkasındaki nedeni ortaya çıkarmaya yöneliktir. Bu soruya verilen cevap, sorunun arkasındaki nedene odaklanmak suretiyle, soruyu daha iyi anlamaya ve çözmeye yönelik olmalıdır. Kejdüm soruları, insanların konuları ve sorunları daha derinlemesine anlamaya ve çözmeye yardımcı olacaktır. Kejdüm soruları, herhangi bir konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen insanlar için de faydalı olacaktır.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Kejdüm, Türkçede 'nereden başlasam' anlamına gelen bir deyiştir. Bu deyiş, karşımıza çıkan bir problemle başa çıkmak için nasıl yaklaşacağımızı düşünmemizi veya aramamızı ifade eder. Belli bir sorunu çözmek için çözümün nereden başlayacağını bulmak için kullanılan bir deyim olarak da kullanılır. Kejdüm, konu hakkında düşünmeye başlamak için özendirici bir ifadedir. Belli bir problemi çözmek veya bir projeyi başlatmak için kullanılan bir deyim olarak, Kejdüm, nereden başlanacağının ne olduğunu öğrenmek ve girişimin hangi aşamadan başlayacağını keşfetmek için kullanılır. Kejdüm, çözümleri bulmak ve problemleri çözmek için kullanabileceğimiz bir deyimdir.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Kejdüm, Türkçe dilinde “nesneyi hareket ettirmek” anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime, daha çok çocukların ve gençlerin kullandığı bir terimdir. Genellikle hareket eden bir nesneyi, yani araba, uçak veya bisikleti ifade etmek için kullanılır. Kejdüm, günlük konuşmalarda ya da küçük çocukların oyunlarında daha sık kullanılan bir terimdir.

Çocukların Kejdüm oynadıklarını görmek oldukça yaygındır. Kejdüm oynamak, çocukların hareket etmesini sağlar ve onların vücut hareketliliğini arttırır. Oyunlar, çocukların kendilerini ifade etmelerine ve arkadaşlarıyla etkileşim kurmalarına yardımcı olur. Kejdüm oynamak, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimleri için önemli bir etken olarak kabul edilir.

Kejdüm oynamanın genellikle küçük çocuklar tarafından tercih edildiği bazı ülkelerde, büyükler için de kültürel bir anlam taşır. Bazı kültürlerde, kejdüm oynamak, insanların aralarındaki ilişkiyi güçlendirmek ve arkadaşlıklarını kuvvetlendirmek için önemli bir aktivite olarak kabul edilir.

Kejdüm oynamanın, çocukların ve büyüklerin zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerine yardımcı olduğu görülmüştür. Kejdüm oynamak, çocukların arkadaşlarıyla daha yakın iletişim kurmalarına, kendilerini ifade etme becerilerinin gelişmesine ve büyüklerin aralarındaki ilişkiyi güçlendirmelerine yardımcı olur.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Kejdüm ne demek? Kejdüm, İslami terimler arasında özellikle ibadetlerde ve dini konularda kullanılan bir kelimedir. Genellikle Kuran ve hadislerden türetilen bu sözcük, özgürlük, özgür irade ve seçim yapma anlamına gelmektedir.

Kejdüm, Kuran-ı Kerim'de “özgür irade” olarak tanımlanır ve İslam inancına göre, insanların kendi kaderlerini tayin etme hakkına sahip olduğu anlamına gelir. Bu kavram, İslam inancına göre, insanların kendi isteklerini ve duygularını ifade etme ve düşüncelerini kendi kararlarını kendileri belirleme konusunda özgür olmalarını sağlamaktadır. Bu anlamda, kişi kendi kaderini tayin edebilir ve kendi istediği yönde hareket edebilir.

Kejdüm, İslam inancında, Allah tarafından inananlar için özel olarak verilen bir özgürlük ve seçim hakkı olarak tanımlanır. Bu anlamda, Allah'ın insanların özgür iradelerini kullanabilmeleri için seçimlerini yapmalarına izin verdiği düşünülür. Bu özgürlük sayesinde, insanların kendi tercihlerine göre hareket etme ve kendi amaçlarına ulaşma özgürlüğüne sahip olduğu kabul edilir.

Kısaca, Kejdüm, İslam inancına göre, insanların özgür iradelerini kullanarak kendi seçimlerini yapma ve kendi amaçlarına ulaşma özgürlüğü olarak tanımlanır. Allah'ın verdiği bu özgürlük, insanların kendi kaderlerini tayin etme ve kendi isteklerini ifade etme hakkını kullanmalarına izin verir.

minnakpare

Yeni Üye
BaYaN
1 Eki 2023
10,843
0
0
Kejdüm, İslami bir terim olarak bir kişinin topluma katılımının, katılımının ne kadar sürdüğünü ve ne kadar başarılı olduğunu ölçmek için kullanılan bir kavramdır. Bu kavram, bir kişinin toplumsal rolleri ve toplumdaki görevlerini yerine getirme yeteneğinin ölçülmesi olarak da kullanılır. Genellikle İslam tarihindeki ünlü kişilerin hayatlarının sürekli olarak kendilerinin ve diğerlerinin katılımına dayandırıldığından kejdüm, bunların tarihsel katılımının ölçülmesi için kullanılan bir terimdir.

Kejdüm, genellikle İslami kültür ve düşünce tarzlarının kapsamına giren bir kavram olarak algılanmaktadır. Bu kavram, İslami değerleri yansıtan ahlaki ve etik davranışların ölçülmesini sağlar. Örneğin, kişinin ibadetlerini, konuşmalarını, davranışlarını, yardımlaşma ve paylaşma gibi davranışlarını ve diğer insanlarla ilişkilerini göz önüne alarak ölçülebilir. Kejdüm, İslamiyet'te insanların bir toplumun üyesi olarak birbirlerine karşı davranışlarının ölçüsünü belirlemek için kullanılan bir kavramdır.

Bu kavram, İslam toplumlarının yaşam biçimlerini, kültürlerini ve davranışlarını yansıtan bir kavramdır. Kejdüm, kişinin toplumda başarılı olmasının ölçüsünü belirleyen bir kavram olarak algılanmaktadır. Bu kavram, kişinin toplumdaki rollerini ve görevlerini yerine getirme yeteneğini ölçmek için kullanılır ve çoğu zaman İslami değerleri temsil eden ahlaki ve etik davranışların ölçülmesi için kullanılır. Kejdüm, kişinin toplumdaki katılımının ve başarısının ölçülmesi için kullanılan önemli bir terimdir.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Kejdüm, Türkçe dilinde karşı konulamaz, kesin ve sürekli bir şekilde yapılan bir eylemin ifadesidir. Bu eylem, hızla, kararlı bir şekilde ve isteksiz bir şekilde yapılır. Kejdüm, bir karar verilirken veya bir konu hakkında karar verilirken kullanılır. Kejdüm, sözcük olarak “yapmak” veya “hızla hareket etmek” anlamına gelir. Kejdüm, kararların cesurca alınması ve hızlı bir şekilde takip edilmesiyle gerçekleşir. Kejdüm, kararların kesin bir şekilde alınarak, hedeflerine ulaşmasını sağlayan bir eylemdir. Kejdüm, herhangi bir durumda kararını hızla ve kesin bir şekilde alıp sonuçlarını takip edebilme yeteneğini gerektirir.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,422
1,315
112
Türkiye'de yaşayanlar için kültürel bir kejdüm nedir? Kültürel bir kejdüm, bir toplumun geleneksel davranışlarını, kurallarını, değerlerini ve inançlarını ifade eder. Kültürel kejdüm, bir toplumun, yaşam biçimlerini, örf ve adetlerini, geleneklerini ve kültürel göreneklerini içerir. Türkiye, tarihi, kültürü ve gelenekleriyle çok zengin bir ülkedir. Kültür ve gelenekleri kadim zamanlardan beri devam etmektedir. Türk kültürünün öne çıkan özellikleri arasında özgürlük, merhamet, samimiyet, sadakat, cömertlik ve cesaret sayılabilir. Türklerin yaşam biçiminin temel taşları arasında aile bağlarının güçlü olması, toplumsal kurallara saygı göstermeleri, misafirperverlik göstermeleri ve insan sevgisi yer alır.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,830
1,247
112
Kejdüm, insanların başkalarının düşüncelerini paylaşmak için kullandıkları bir söylem biçimidir. Bu söylem biçimi, özellikle sosyal medya platformlarında sıkça kullanılmaktadır. Kejdüm, çoğunlukla kısa ve öz ifadeler kullanılarak söylenen bir tür söylemdir.

Kejdümün Türkçe olarak kullanımı, genellikle kısa kalıplar olarak - ki bunlar arasında “ne demek”, “kejdüm”, “ne anlama geliyor”, “ne anlam” ve “ne demek” gibi - ifadelerden oluşmaktadır. Kejdüm, sözcükleri arasındaki ilişkileri ve bu sözcüklerin anlamını açıklamak için kullanılır. Örneğin, “Kahve ne demek?” sorusuna cevap, “Kahve, kavrulmuş, öğütülmüş kahve tohumlarından yapılan içecek” şeklindedir.

Kejdüm, insanların bir konu hakkındaki düşüncelerini ifade etmek için kullanılan genel bir araçtır. Kullanıcılar, özellikle sosyal medya platformlarında, kejdüm ile iletişim kurmayı tercih etmektedir. Kejdüm kullanımı, kişiler arası iletişimde özgürlük sağlamaktadır.

Kısaca, kejdüm, bilimsel yaklaşımla incelendiğinde, insanların bir konu hakkındaki düşüncelerini ifade etmek için kullanılan genel bir araçtır. Kejdüm, kullanıcılar arasında kişisel ve sosyal bağların gelişmesine yardımcı olan bir söylem biçimidir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Kejdüm, özellikle eğitim alanında kullanılan bir sözdür. Kısaca, kejdüm bir öğrencinin konu hakkında bütünsel bir anlayış geliştirmesi ve bunu diğerleri ile paylaşmaya çalışması anlamına gelmektedir.

Kejdüm, özellikle çoklu zeka teorisini referans alarak ilerleyen eğitimin, öğrencilerin konu hakkında oluşturdukları anlayışını geliştirmeleri için bir yaklaşımdır. Öğrencilerin konu hakkında bütünsel anlayışlarını geliştirmelerini sağlamak için, öğretmenlerin öğrencilerin anlamaya çalıştıklarının ötesine geçmesi gerekmektedir. Öğrencilerin konu hakkında bir bütün oluşturmasına izin vermek, öğretmenlerin öğrencilerin isteklerine yanıt vermesini ve öğrencilerin konu hakkında daha derin anlayışlar geliştirmesini sağlamaktadır.

Kejdüm, öğrencilerin öğrendikleri konulara derinlemesine bakmalarını sağlayan bir tekniktir. Öğretmenler, öğrencilerin konu hakkında anlamaya çalıştıklarını desteklemek ve onların öğrendikleri konular hakkında derinlemesine anlamaya çalışmalarını sağlamak için çeşitli öğrenme ortamları oluşturmaktadır. Öğretmenler, öğrencilerin öğrenme süreçlerini etkilemek için dersleri daha cazip hale getirmeli ve öğrencilerin konu hakkında derinlemesine anlamaya çalışmalarına olanak sağlamalıdır. Öğretmenler, öğrencilerin konu hakkında daha derin anlayışlar geliştirmeleri için öğrencilerin konu hakkında düşünmesini sağlayacak, öğrencilerin öğrendiklerini sorgulayabilecekleri ve konu hakkında kendilerine sorular sorabilecekleri öğrenme ortamları oluşturmalıdır.

Kejdüm, öğretmenlerin öğrencilerin konu hakkında daha derin anlayışlar geliştirmelerini sağlayan önemli bir yaklaşımdır. Öğretmenlerin öğrencilerin konu hakkında daha derin anlayışlar geliştirmelerini sağlamaları için öğrencilerin konu hakkında sorgulama yapmalarını teşvik etmeleri ve öğrencilerin konu hakkında düşünmelerini sağlamaları gerekir. Ayrıca öğretmenler, öğrencilerin konu hakkında sahip oldukları anlayışı desteklemeli ve onların konu hakkında daha derin anlayışlar geliştirmelerini sağlamalıdır.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,830
1,247
112
Kejdüm, Türkçe'deki "kıyaslama" anlamına gelen bir kelimedir. Kıyaslamayı, iki farklı şeyi karşılaştırarak, özelliklerini, özelliklerinin arasındaki farkları ortaya koyarak yaparız. Kıyaslama, özellikler arasındaki farkları saptamak ve karşılaştırmalar yapmak için kullanılan bir tekniktir. Kıyaslama, herhangi bir konuya ait iki farklı şey arasında karşılaştırmalar yaparak, başlık altında belirtilen özellikleri karşılaştırmak için kullanılır. Kıyaslama, günlük yaşamın her alanında karşılaştırmalar yapmamıza yardımcı olur. Örneğin, bir araba almak için, araba modelleri arasında temel özellikleri kıyaslama yaparak, karar verebiliriz. Ya da bir ürün almak istediğimizde, bunu yaparken, fiyat ve kalite arasındaki kıyaslamalarını yapabiliriz. Kıyaslama, özelliklerin karşılaştırılmasıyla, karar verme sürecini daha kolay hale getirir.

Emine

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
274
0
0
Baslik: "Kejdüm ne demek"

Merhaba arkadaslar! Bugün hepimizin merak ettigi bir konuya deginecegiz: "Kejdüm ne demek?" Basligi ilk gördügünüzde belki de kafanizda bir soru isareti olustu. Endiselenmeyin, bu yazida size bu terimin ne anlama geldigini detayli bir sekilde açiklayacagim.

1. Kejdüm Nedir?

Öncelikle, "kejdüm" terimi genellikle Arapça kökenli bir kelime olarak karsimiza çikar. Türkçe'de de sikça kullanilan bu terimin aslinda kökeni "kiydim" kelimesinden gelir. "Kiydim" kelimesinin zamanla dilimize yerlesirken dönüserek "kejdüm" seklinde kullanilmaya basladigi düsünülmektedir.

2. Kejdüm'ün Anlami ve Kullanimi

"Kejdüm", bir seyi deger biçmek veya ona bir deger atfetmek anlamina gelir. Genellikle bir eylemin sonucunda ortaya çikan bir degeri ifade etmek için kullanilir. Örnegin, bir seyi satin alirken o seyin degerini belirlemek için kullanabiliriz. Bir baska deyisle, kejdüm yapmak, bir seyin kiymetini belirlemek demektir.

3. Kejdüm Nasil Yapilir?

Kejdüm yapmak genellikle bir seyin maddi veya manevi degerini belirlemek için yapilan bir eylemdir. Bu degerlendirme, çesitli faktörlere dayanabilir. Örnegin, bir malin maddi degeri, piyasadaki fiyati, kalitesi, kullanilabilirligi gibi faktörlere bagli olabilir. Manevi bir degerin kejdümü ise daha subjektif olabilir ve kisinin duygularina, inançlarina veya deneyimlerine dayanabilir.

4. Kejdüm'ün Önemi ve Kapsami

Kejdüm yapmak, bir seyin degerini belirlemek açisindan oldukça önemlidir. Özellikle ticari islemlerde veya kisisel karar verme süreçlerinde bu önemli bir adimdir. Bir seyin gerçek degerini dogru bir sekilde belirlemek, daha saglikli kararlar almamiza yardimci olabilir ve gelecekteki olasi sorunlarin önüne geçmemize yardimci olabilir.

5. Kejdüm'ün Toplumsal ve Kültürel Etkileri

Kejdüm yapma süreci, genellikle bir toplumun veya kültürün degerlerini yansitir. Bir toplumda hangi seylerin degerli oldugu, o toplumun deger yargilarina bagli olarak degisebilir. Bu nedenle, kejdüm yapma süreci kültürel ve toplumsal bir baglamda incelenmelidir.

6. Sonuç ve SSS (Sikça Sorulan Sorular)

Kejdüm, bir seyin degerini belirlemek için yapilan bir eylemdir ve genellikle ticari veya kisisel karar verme süreçlerinde önemli bir rol oynar. Ancak, deger kavrami kisiden kisiye degisebilecegi için kejdüm süreci de subjektif olabilir. Bu nedenle, kejdüm yaparken objektif olmaya çalismak önemlidir.

SSS:

1. Kejdüm yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
Kejdüm yaparken objektif olmaya ve çesitli faktörleri dikkate almaya özen göstermeliyiz. Ayrica, degerlendirmelerimizi yaparken kisisel önyargilardan kaçinmaliyiz.

2. Kejdüm'ün kültürel ve toplumsal etkileri nelerdir?
Kejdüm yapma süreci, bir toplumun veya kültürün degerlerini yansitir. Dolayisiyla, bir seyin degeri bir toplumdan digerine degisebilir ve bu da kejdüm sürecini etkileyebilir.

3. Kejdüm yapmanin önemi nedir?
Kejdüm yapmak, bir seyin gerçek degerini belirlemek açisindan önemlidir. Dogru bir kejdüm yapmak, daha saglikli kararlar almamiza ve olasi sorunlarin önüne geçmemize yardimci olabilir.

Umarim bu yazi, "kejdüm ne demek" sorusuna açiklayici bir cevap saglamistir. Daha fazla sorunuz varsa, çekinmeden sormaktan çekinmeyin!

Didem

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
317
0
0
Kejdüm, “neden” anlamına gelen bir Türkçe sözcük olup, soru anlamında kullanılır. Örneğin, “Kejdüm bu kararı aldın?” veya “Kejdüm bunu yaptın?” gibi. Sözcük, özellikle konuşma dilinde sıkça kullanılan bir soru biçimidir. Kejdüm, kendi başına kullanılabilir veya cümlede kullanılabilir. Örneğin, “Kejdüm?” veya “Kejdüm bu şekilde davranmayı neden tercih ettin?” gibi. Kejdüm sözcüğü, insanların düşüncelerini ve eylemlerini sorgulamak için kullanılır. Bu sözcük, insanların konuşmalarının akışını engelleyebileceği gibi, düşüncelerin daha derinlemesine sorgulanmasını da sağlayabilir. Kejdüm sözcüğü, insanlar arasındaki iletişimin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

LegendSword

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,767
0
0
Kejdüm, bazen "kedüm" olarak da telaffuz edilir ve genellikle Orta Asya ve Anadolu'daki bazı Türk topluluklarının geleneksel hukuk sistemlerinde kullanılan bir terimdir. Kelime, "özür, mazeret" anlamına gelir. Bu terim, özellikle toplumsal ilişkilerde veya hukuk davalarında bir kişinin savunmasını ifade etmek için kullanılır. Örneğin, bir kişi belirli bir eylemi nedeniyle mahkemeye çağrıldığında, kejdüm sunarak o eylemi yapma sebebini veya mazeretini açıklayabilir. Kejdüm, adaletin sağlanması sürecinde önemli bir rol oynar ve toplumsal düzenin korunmasına yardımcı olur.

Hatice

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
319
0
0
Kejdüm, Türkçede "ne istediğini bilmeyen, her şeye karışan, karar alamayan" anlamına gelen bir sözcüktür. Kejdüm olmak, kişinin başarısız olmasına neden olur. Kejdüm olmak, önceden planlanmış olan görevlerin yeterince zaman ayırmaksızın tamamlanamamış olmasına neden olur. Bir kişi kejdüm olursa, odaklanması gereken önemli işleri tam olarak yerine getiremez. Bu durum, bu kişinin başarısına olumsuz etki eder ve başarısız olmasına neden olur.

Kejdüm olmadan başarılı olmak için, kişinin öncelikli olarak kendisine karar vermesi gerekir. Öncelikleri belirlemek, hedeflerinin ne olduğunu bilmek, zamanını etkin bir şekilde kullanmak ve kararlarını hızlı bir şekilde vermek çok önemlidir. Kişi, ne yapmak istediğini ve ne kadar zaman ayırabileceğini bilmelidir. Ayrıca, çevresinin fikirlerine kulak vermeden kendine güvenmeli ve kendi kararlarını vermelidir. Bunu yaparken, kendisine söylenen fikirleri dikkatlice incelemelidir.

Kişinin başarılı olabilmesi için, gün içinde çalışacağı her şeyi planlaması ve planını başarıyla uygulayabilmesi çok önemlidir. Kişi kejdüm olmadan başarılı olmak için, düzenli bir çalışma programına sahip olmalı ve günlük rutinlerinin üzerinde çalışmalıdır. Ayrıca, çalışırken yoğunlaşmak ve konsantre olmak da çok önemlidir. Kişinin başarısızlıklarından öğrenecekleri de çok önemlidir. Kişinin başarılı olmasının sırrı, kejdüm olmaktan kaçınmasıdır.

Sevgi

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
299
0
0
Kejdüm, "Kendini Dene" anlamına gelen bir Türkçe deyimdir. Kısaca, kişinin kendini geliştirmek için kendini zorlaması veya kendini sınaması anlamına gelmektedir. Bu deyim özellikle öğrenme, çalışma, spor yapma gibi hayatınızda küçük veya büyük hedeflerinizi gerçekleştirmek için kullanılabilir. Kejdüm demek, gösterdiğiniz çabaya bağlı olarak kendinizi geliştirmeniz ve istediğinizi elde etmeniz anlamına gelir.

Kejdüm, özellikle başarılı olmak için gereken çabayı göstermek ve kendinizi zorlamak için kullanılan bir deyimdir. Çalışmaktan, öğrenmekten veya bir konuda beceri kazanmaktan kaçınmamak için kullanılır. Kişinin kendini sınaması, kendini geliştirmesi, yeni beceriler kazanması veya başarılı olması için kendini zorlaması gerekmektedir. Bir süreçte her ne olursa olsun, çalışmak veya çaba göstermek, başarıyı elde etmek için çok önemlidir.

Kejdüm, kişinin kendini geliştirmesi ve başarılı olması için kendine olan inancını arttırmak ve kendini zorlamak anlamına gelir. Bir hedefiniz varsa veya başarılı olmak istiyorsanız, kendinizi zorlamak ve kendinizi sınamak zorundasınız. Başarıyı elde etmek için sabırlı olmak ve kendinizi zorlamak, size çok fayda sağlayabilir.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,422
1,315
112
Kejdüm, Türkçe'de "ne yapmışım" anlamına gelir. Kejdüm sorusu, bir kişinin kendi hareketlerini sorgulamasıdır. Soru, kişinin kendisi için fark edilemeyebilir olan kendisinde meydana gelen değişiklikleri fark etmesine yardımcı olmak için sorulur. Örneğin, bir kişinin zihinsel sağlığının bozulmuş olup olmadığını anlamak için Kejdüm sorusu sorulabilir. Kejdüm sorusu, kişinin kendisini ve davranışlarını sorgulayarak fark edilemeyen değişimleri öğrenmesine yardımcı olur. Bir kejdüm sorusuyla, kişi kendisini ve davranışlarını sorgulayarak kendi davranışlarının değişip değişmediğini anlayabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)