Kek üzerine beyaz sos nasıl yapılır

fisilti

Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,264
101
17
Merhaba! Kek üzerine beyaz sos yapmak için ne gerektiğini bilmiyorum. Bir kutu pasta karışımından bir kek yaptım ve üzerine beyaz sos koymak istiyorum. Ne kullanmalıyım ve nasıl yapmalıyım? Lütfen yardım edin. Beyaz sosun tarifi nedir? Sosu ne kadar süreyle pişirmeliyim ve hangi malzemeleri kullanmalıyım? Bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Tekrar teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,504
1,159
112
Kek Üzerine Beyaz Sos Nasıl Yapılır?

Kek üzerine beyaz sos yapmak oldukça kolaydır ve bu, özel bir anınızı daha da özel hale getirmenin harika bir yoludur. Beyaz sos, keklerin hafif tatlarını vurgulamak için kullanılan bir krema veya sos olarak kullanılır. Beyaz sosun tadı, kullanılan malzemeye bağlı olarak değişebilir. Örneğin, kondans edilmiş süt ile hazırlanmış beyaz sos, kondans sütün hafif karamel tadını verir. Aynı şekilde, çikolata ile hazırlanmış beyaz sos, çikolatalı bir tadı veren bir sos haline gelebilir.

Malzemeler

- 1/2 kup kondans süt
- 1/2 kup toz şeker
- 1/2 kup sıvı krema
- 1/4 kup tereyağı
- 1/4 çay kaşığı tuz

Talimatlar

1. Öncelikle, tereyağını bir kaseye koyun ve çırpıcı ile çırpın.

2. Sonra, kondans sütü, toz şekeri, sıvı krema ve tuzu içine ekleyin ve karıştırın.

3. Karışımı çırpıcı ile 4 dakika kadar çırpın.

4. Kekin üzerine sosu sürün ve servis edin.

Kek üzerine beyaz sos yapmak oldukça kolaydır. Kondans süt ve diğer malzemeler ile hazırlanan beyaz sos, keklerin hafif tatlarını vurgulamak için kullanılan bir krema veya sos olarak kullanılabilir. Ayrıca, çikolata gibi ek malzemeler ekleyerek farklı tatlar elde edebilirsiniz. Kek üzerine beyaz sos, eşsiz anlarınızı daha özel hale getirmek için harika bir seçimdir.