Kendimi Yetersiz Hissettiğim Durumlarda Panikliyorum, Nasıl Kontrol Altına Alabilirim

JovenopheSophi

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,290
112
0
Antalya
Merhaba,

Kendimi yetersiz hissettiğim durumlarda panikliyor ve bu durumu kontrol altına almakta zorluk çekiyorum. Bu panik ataklarından kurtulmak için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve yardım istiyorum. Bu durum beni çok stresli ve gergin hissettiriyor, zorluklarının üstesinden gelmek için ne yapabilirim?

Panik atakların ne zaman ve nasıl ortaya çıktığını anlamak için iç görümü dikkatlice incelemekte fayda var. Ayrıca, panik ataklarının nasıl kontrol altına alınacağını öğrenmek için sağlık uzmanından yardım almak da önemli. Panik ataklarının nedenleri hakkında kendini bilgilendirebilir, kendini güvende hissetmeye yardımcı olacak teknikler öğrenebilirsin.

Kendini yetersiz hissettiğin durumlarda, kendine güvenli ve pozitif bir ortam oluşturmak için kendini ödüllendirmeyi denemelisin. Aynı zamanda, zihinsel, duygusal ve bedensel sağlığını iyileştirmek için kendini takdir etmeyi denemelisin. Sosyalleşme, meditasyon, denge ve esneme egzersizleri, uyku, sağlıklı beslenme, pozitif düşünme gibi faydalı şeyleri denemelisin.

Kendini yetersiz hissettiğin durumlarda panik ataklarını kontrol altına almak için, yardım almaktan ve güvenli ortamlar oluşturmaktan çekinme. Lütfen diğer forum kullanıcılarından konu hakkında yardım iste, çünkü bu durumu üstesinden gelebilirsin.

Teşekkürler.

• Sad
  • Angry
Reactions: Guzide and Aydan

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Kendimi Yetersiz Hissettiğim Durumlarda Panikliyorum, Nasıl Kontrol Altına Alabilirim?

Panik ataklarının birçok farklı nedeni olabilir. Çoğu zaman, bu tür durumlarda yoğun düşünce ve duyguların kontrol altına alınamamasının panik ataklarının oluşmasına neden olduğu görülür. Herhangi bir durumda kendinizi yetersiz hissettiğinizde, özgüveninizi arttırmak ve panik ataklarını kontrol altına almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

Kendinize Zaman Ayırın ve Dinlenin. İş yoğunluğunu arttırırken, kendinize yeterince zaman ayırmayı unutmayın. Kendinize zaman ayırın, gerilimleri azaltın, kafa dinleyin ve meditasyon yapın.

Mantıklı Düşünme Becerilerini Geliştirin. Panik ataklarının arkasında bazen saçma düşünceler olabilir, bu yüzden duygularınızın kontrolünü ele almak için mantıklı düşünme becerilerini geliştirin.

Rutin Oluşturun. Sürekli kendinizi yetersiz hissetmekten kurtulmak için rutin oluşturun ve bunu harfiyen uygulayın. Örneğin, her gün sabah kalktığınızda biraz spor yapın, kahvaltı yapın ve birkaç yararlı görev tamamlayın.

Negatif Düşünceleri Değiştirin. Kendinizi yetersiz hissettiğiniz zaman, olumsuz düşünceleri değiştirmeyi denemelisiniz. Olumlu düşünceler oluşturarak, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Destek Grubu Bulun. Panik ataklarınızın kontrolünü ele almada size yardımcı olacak güvenilir arkadaşlar edinin. Onlardan güvenli ortamda konuşma ve paylaşma imkanı bulun.

Profesyonel Yardım Alın. Bu tür sorunları çözmek için destek almaktan çekinmeyin. Psikolog veya psikiyatrist gibi uzmanların yardımıyla, panik ataklarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü