Kendine değer verme nasıl olur

Asosyal

Tanınmış Üye
BaYaN
9 Nis 2023
1,336
117
62
Hatay
Merhaba,

Kendime değer vermeyi nasıl yapacağımı bilmiyorum. İçimde hissettiğim şeylerin önemli olduğunu düşünüyorum ve çok önemli olduğunu biliyorum ama kendime değer vermeyi nasıl yapacağımı bilmiyorum. İçimdeki o hissi nasıl ortaya çıkaracağımı ve kendime değer vereceğimi bilmiyorum.

Kendime değer vermeyi nasıl başaracağımı öğrenmek için çok çaba gösteriyorum. İnsanların beni kabullenmesini istiyorum ve bir şeyler yapabileceğimden emin olmak istiyorum. Kendime değer vermeyi nasıl başaracağımı öğrenmek için kendime güvenimin ve özgüvenimin artırılması gerektiğini biliyorum.

Lütfen bana yardımcı olun. Kendime değer vermeyi nasıl başaracağımı öğrenmek için neler yapmalıyım? Hangi yolu izlemeliyim? Hangi teknikleri kullanmalıyım? Nasıl kendi değerimi görebilirim?

Ne yapmam gerektiğini öğrenmek için çok çaba harcıyorum ve kendime değer verebilmek için özgüvenimin arttırılması gerektiğini biliyorum. Lütfen yardım edin. Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Kendine Değer Verme: Ne Demektir?

Kendine değer vermek, kişinin kendisini sevmesi, saygı duyması ve önemsenmesi demektir. Kendine değer vermek, kişinin kendisine yüklediği değerleri koruması anlamına gelir. Bu durum, insanın kendisine, başarılarına ve yeteneklerine karşı olumlu bir tutum ve davranış sergilemesiyle mümkündür. Kendine değer vermek, kişinin kendine olan güvenini arttırması anlamına da gelir.

Kendine Değer Vermenin Faydaları

Kendine değer vermek, kişinin kendine özgüven kazanmasını ve başkalarına olan saygısını arttırmasını sağlar. Kişinin kendine değer vermesi, kendine olan güvenini geliştirmesine ve başarısını arttırmasına yardımcı olur. Ayrıca, kişinin kendine olan güveni yüksekse, karşısındakine daha fazla saygı gösterme eğilimindedir.

Kendine Değer Vermek İçin Neler Yapılabilir?

Kendine değer vermek için kişinin kendisine karşı olumlu bir tutum ve davranış sergilemesi önemlidir. Kişinin kendini sevmesi, kendisine inanması ve kendinden emin olması gerekir. Kişi, kendine özgüven kazanmak için öncelikle kendi başarılarının farkında olmalı ve kendisini övmelidir. Kişinin kendine olan saygısını arttırmak için, başarılı olunan şeyleri öncelikle kendine söylemesi önemlidir. Ayrıca, kendini övmek yerine, başarılarını gerçekçi bir şekilde değerlendirmesi de önemlidir. Kişinin, başarılarının farkında olması ve kendisini önemsediğini hissetmesi önemlidir. Ayrıca, sıkıntılı durumlar karşısında kendini motive etmek ve başarısını arttırmak için kendisine teşvik etmesi gerekir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)