Kırma zeytin salamura nasıl yapılır

ayes

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,373
140
62
Merhaba,

Kırma zeytin salamura nasıl yapılır? sorusuna cevap arıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? Salamura yapımı hakkında deneyimlerinizi ve yöntemlerinizi paylaşır mısınız? Son zamanlarda salamura yapmaya çalışıyorum ama başarılı bir şekilde yapamıyorum. Reçetelerinizi veya deneyimlerinizi ayrıntılı bir şekilde paylaşırsanız çok sevinirim.

Çok teşekkürler,

Sevgiler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,360
1,247
112
Kırma Zeytin Salamura Nasıl Yapılır?

Kırma zeytin salamura, küçük parçalar halinde doğranmış zeytinlerin tuzlu suda pişirilmesi olarak tanımlanır. Bu tür zeytinler, kullanıcının istediği şekilde hazırlanır ve çoğu zaman taze tüketilir. Kırma zeytin salamura, çoğu zaman meze olarak servis edilir ve her serviste farklı lezzetler sunar. Elbette, bu tarif, evde kolayca hazırlanabilen lezzetli bir seçenektir.

Gerekli Malzemeler

Kırma zeytin salamura yapmak için gerekli malzemeler şöyle sıralanabilir:

- 2 su bardağı kırma zeytin
- 1 su bardağı tuzlu su
- 1 çay kaşığı tuz
- 2 diş sarımsak
- 1 çay kaşığı karabiber
- 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlık Süreci

Kırma zeytin salamura hazırlamak için öncelikle zeytinler temizlenmeli ve küçük parçalara doğranmalıdır. Ardından, tuzlu su içerisine zeytinler konur ve yaklaşık 10 dakika süreyle kaynatılır. Kaynayan zeytinlerin arasında tuz, karabiber ve zeytinyağı eklenir. Son olarak, sarımsaklar eklenerek kaynatılır.

Servis Süreci

Kırma zeytin salamura servis edilirken, kaynayan zeytinler toplu olarak kaşıkla alınır ve servis tabağına dökülür. Son olarak, üzerlerine zeytinyağı sürülerek servis edilir.