Kişisel çıkarım nedir

CennetBahcesi

Tanınmış Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,279
90
47
Merhaba, ben yeni kişisel çıkarım hakkında bilgi edinmek istiyorum. Kişisel çıkarım nedir? Ne tür faydaları vardır? Hangi durumlarda kullanılır ve nasıl uygulanır? Bu konuda yapılmış olan araştırmalar ve araştırmacılar hakkında bilgi verir misiniz? Yapmam gerekenler nelerdir ve ne tür sonuçları olabilir? Lütfen yardım edin ve bilgilerinizi paylaşın. Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,902
1,315
112
Kişisel Çıkarım Nedir?

Kişisel çıkarım, bilgisayar bilimindeki bir çıkarımsal teknik olan bir anlamda veri analizidir. Bir kişinin kendi çıkarımlarını yapmasını ve yorumlamasını içerir. Kişisel çıkarım, verileri toplayarak, analiz ederek ve sonuçlar çıkararak, insanların bir konuyu daha iyi anlayabilmesini sağlar. Kişisel çıkarım, çoğu zaman bir araştırma projesinin bir parçası olarak kullanılır.

Kişisel Çıkarımın Avantajları

Kişisel çıkarım, bireylerin kendi gözlemlerini kullanarak, çevrelerinin veya toplumlarının davranışlarını ve kültürlerini anlamalarına yardımcı olur. Kişisel çıkarım, genel olarak bir konu hakkında daha derin bir anlayış geliştirmenin en kolay yoludur. Ayrıca, kişisel çıkarım, bilgiye erişmeyi kolaylaştırarak, çalışanların çalışma performanslarını artırmaya yardımcı olur.

Kişisel Çıkarımın Dezavantajları

Kişisel çıkarım, çoğu zaman subjektif olarak güvenilmez olabilir ve çoğu zaman kişinin kendi çıkarımlarının doğru olup olmadığını doğrulamak için yeterli kanıt bulunmayabilir. Ayrıca, kişisel çıkarım, çoğu zaman bir konu hakkında yanlış anlamalara yol açabilir.

Kişisel Çıkarımın Özeti

Kişisel çıkarım, çevrenizi veya toplumunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, verileri toplayarak, analiz ederek ve sonuçlar çıkararak yapılan bir çıkarımsal tekniktir. Kişisel çıkarım, çoğu zaman çalışma performansını artırmak için kullanılır, ancak çoğu zaman subjektif olduğundan dolayı güvenilmez olabilir ve yanlış anlamalara yol açabilir.

• Love
  • Like
Reactions: Seray and Meral

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)