Kıskanç erkek ne yapar

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Merhaba herkese. Ben kıskanç bir erkek olduğumu itiraf etmek zorunda kalıyorum. Fakat ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Başımın etini yiyorum ve bu durumdan çıkamıyorum. Partnerimin arkadaş edinmesini, çevresiyle ilgilenmesini ve bana güvenmediğini hissediyorum. Kıskançlık duygumu kontrol etmeye çalışıyorum, ancak bu duyguların nereden geldiğini bilmiyorum. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Nasıl hareket etmem gerektiğini anlamaya çalışıyorum, önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Kıskanç Erkek Ne Yapar?

Kıskançlık, insanlar arasındaki sağlıklı ilişkileri ciddi şekilde etkileyen bir duygu olarak kabul edilir. Erkeklerin yaşadığı kıskançlık, çoğu zaman kontrol etmek veya sevdiği kişiyi korumak için kötü bir şekilde kullanılır. Kıskanç erkeklerin ne yapabilecekleri, her durumda farklı olacaktır. Ancak kıskanç erkeklerin yapabileceği bazı şeyler vardır.

Kıskanç Erkeklerin Yapabilecekleri

Kıskanç erkekler, sevdiği kişinin arkadaşları veya sevgilisiyle görüşmesini sınırlandırmaya çalışırlar. Aynı zamanda, kıskanç erkekler arkadaşlarıyla veya sevgilisiyle birlikteyken onları izlemek isterler. Kıskanç erkekler, sevdiği kişinin telefon görüşmelerini kontrol etmek, e-postalarını okumak, arkadaşlarının profillerini kontrol etmek gibi şeyleri de yapabilirler. Bazen, kıskanç erkekler diğer erkekleri alaya almak, küçümsemek veya kızmak için sevdiği kişiyi rahatsız ederler.

Kıskanç erkekler, sevdiği kişi hakkında kötü ifadeler kullanabilir. Kıskanç erkekler, karşı cinse kontrolü ele almaya çalışabilir ve sevdiği kişiyi arkadaşlarından ayrı tutmaya çalışabilir. Ayrıca, kıskanç erkekler, sevdiği kişinin seks hayatını kontrol etmeye çalışabilir. Kıskanç erkekler, sevdiği kişi hakkında karşı cinsin arkadaşlarından kötü şeyler söylemeye de çalışabilir.

Kıskanç Erkeklerin Davranışlarının Nedenleri

Kıskanç erkeklerin davranışlarının nedenleri, erkeklerin sevdiği kişiyi ele geçirmek istemesi veya kontrol etmek istemesiyle ilgilidir. Erkekler, sevdiği kişiyi kendine özgü kıskanç davranışlarla kontrol etmeye çalışırlar ve bu kontrolünü korumaya çalışırlar. Erkekler, sevdiği kişiyi kendisine ait hissetmek için kontrol etmeye çalışırlar. Ayrıca, kıskanç erkekler, sevdiği kişiyi kendisine bağlı hissetmek için diğer erkekleri alaya almaya ve küçümsemeye çalışırlar.

Kıskanç Erkeklerin Davranışlarının Sonuçları

Kıskanç erkeklerin davranışları, sevdiği kişinin arkadaşlarını kontrol etmeye çalışması veya diğer erkekleri alaya almaya çalışmasına neden olur. Bu tür davranışlar, sevdiği kişinin arkadaşlarıyla veya sevgilisiyle ilişkisinin zarar görebilmesine veya bitmesine yol açabilir. Ayrıca, kıskanç erkeklerin kontrol etmeye çalıştıkları kişi, bu tür davranışların sonuçlarından rahatsız olabilir. Kıskanç erkeklerin davranışlarının sonuçları, sevdiği kişinin arkadaşlarını kontrol etmeye çalışmasına ve diğer erkekleri alaya almaya çalışmasına neden olabilir.

Kıskanç erkeklerin ne yapabilecekleri, her durumda farklı olacaktır. Ancak kıskanç erkeklerin yapabilecekleri bazı şeyler vardır. Kıskanç erkekler, sevdiği kişinin arkadaşları veya sevgilisiyle görüşmesini sınırlandırmaya çalışırlar veya sevdiği kişi hakkında kötü ifadeler kullanabilirler. Ayrıca, kıskanç erkekler, sevdiği kişiyi arkadaşlarından ayrı tutmaya çalışabilir veya sevdiği kişinin seks hayatını kontrol etmeye çalışabilirler. Kıskanç erkeklerin davranışlarının sonuçları, sevdiği kişinin arkadaşlarını kontrol etmeye çalışmasına veya diğer erkekleri alaya almaya çalışmasına neden olabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)