Kışlık çilek suyu nasıl yapılır

BaharYagmuru

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,287
118
47
Adana
Merhaba,
Kışın çilek suyu nasıl hazırlanır? Çok merak ediyorum. Çilek suyunun ne kadar basit bir tarifi olduğunu duydum ama kendi kendime nasıl yapabileceğimi bilmiyorum. İçinde ne kadar çilek kullanılmalı, hangi malzemelere ihtiyaç var? Lütfen deneyimlerinizi paylaşın ve çilek suyu nasıl hazırlanır öğrenmek istiyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,779
1,256
112
Kışlık Çilek Suyu Nasıl Yapılır?

Kış aylarının gelmesi, kendi el becerisini kullanarak taze ve lezzetli meyve suyu yapmaya karar verenler için kışlık çilek suyu mükemmel bir seçenektir. Çilek suyunun özel bir tadı vardır ve çoğu insan bu meyveyi sevmeyi sever. Bu makalede, kışlık çilek suyunu nasıl yapabileceğinizi ayrıntılı olarak anlatacağız.

Malzemeler

Kışlık çilek suyu yapmak için gerekli olan malzemeler şunlardır:

-3 su bardağı taze çilek
-1,5 su bardağı toz şeker
-3 su bardağı su

Yapılışı

1. Adımları: Tüm çilekleri temizleyin ve çilek kütüklerini kaldırın.

2. Adım: Çilekleri küçük parçalara ayırın ve blenderda çekerek iyi çırpın.

3. Adım: Şekeri blendera ekleyin ve tekrar iyi çırpın.

4. Adım: Suyu blendera ekleyin ve tekrar çırpın.

5. Adım: Çilek suyunu süzgeçten geçirin.

6. Adım: Kışlık çilek suyunu içme bardağına dökün ve servis edin.

Sonuç

Kışlık çilek suyunu evde kolayca yapabileceğinizi ve taze çilekleri kullanarak lezzetli ve taze bir meyve suyu yapabileceğinizi keşfettiniz. Bu tarif, çilek sevmeyenler için de şeker seviyesini ayarlamak için kullanılabilir. Kışlık çilek suyunu yapmak kolaydır ve çok lezzetlidir.