Kiyak adam ne demek

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Merhaba herkese,

Kiyak adam ne demek? sorusu ile buradayım. Aslında bu kavramın ne anlama geldiğini çok iyi bilmiyorum. Dünya çapında çok popüler bir kavram olduğunu biliyorum. Açıkçası, bu ifadeyi kullanırken ne demek istediğimi kestiremiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. Kiyak adam ne demek? ve bu kavramın ne anlama geldiği konusunda bilgilerinizi paylaşır mısınız? Bir anlamda kullanımının nasıl olduğunu ve hangi durumlarda kullanıldığını öğrenmek istiyorum. Ayrıca, bu konuda örnekleri ve tavsiye ve ipuçlarınızı öğrenmek istiyorum.

Her türlü yardımınız için teşekkürler.

Saygılarımla.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Kiyak Adam Ne Demek?

Kiyak adam, taş veya topraktan oluşan bir figürün bir türü olarak tanımlanır. Genellikle, bu tür figürlerin üstünde baş veya vücut parçaları bulunur. Kiyak figürleri, insan veya hayvan figürleri olarak dekore edilir. Kiyak adamlar, genellikle Afrika ve Orta Doğu'da müzik, tiyatro ve dans performanslarıyla birlikte kullanılmaktadır.

Kiyak Adamların Tarihi

Kiyak adamların tarihi, çok eski zamanlara kadar uzanır. Orta Doğu ve Afrika'daki eski toplumlardan beri kullanılmıştır. Kiyak adamların kullanımı, kültürel etkinliklerin bir parçası olarak görevlerini sürdürmüştür. Orta Doğu ve Afrika kültürlerinde, kiyak adamları ve figürleri çok önemli rol oynamıştır.

Kiyak Adamların Anlamı

Kiyak adamların anlamı, kültürel etkinliklerin ve hikayelerin önemli bir parçası olarak kabul edilmiştir. Kiyak adamlarının çoğu Afrika kabilelerindeki efsanevi figürleri temsil eder. Bazı insanlar, bu figürleri bireysel kabilelerin tarihini ve kültürünü temsil ettiğine inanır.

Kiyak Adamların Kullanımı

Kiyak adamların kullanımı, çoğu zaman eğlence amaçlıdır. Bunlar, genellikle müzik ve dans performanslarıyla birlikte kullanılır. Bazen de, kiyak adamlarının sahne üzerinde bir gösteri olarak kullanıldığı görülür. Bazı kabileler, kiyak adamlarını da ritüel veya törenleri yönetmek için kullanır.

Kiyak Adamların Üretimi

Kiyak adamları çoğunlukla taş veya topraktan üretilir. Bu tür figürlerin üretimi, çoğu zaman deneyimli bir ustaya iş vermekle yapılır. Kiyak adamların üretiminde, özel bir tarz kullanılır. Bu tür figürler, renkli kumaşların kullanılmasıyla da dekore edilebilir.

Anahtar Kelimeler: Kiyak adam, taş veya topraktan, Orta Doğu ve Afrika, kültürel etkinlikler ve hikayeler, müzik ve dans performansları, efsanevi figürler, eğlence ve törenler.

• Like
  • Love
Reactions: Gulhan and Melike

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Kıyak adam, kişinin çevresindekilerden veya toplumdan kendini soyutlaması, özgürlük arayışı veya sosyal baskıdan kaçışını ifade eden bir deyimdir. Kıyak adam, kendini çevresindeki sosyal baskıdan, kurallardan veya beklentilerden uzaklaşarak, özgürlük, düşüncelerinin serbestliği ve sorumluluklarının alınmasını arzulayarak yaşamak isteyen kişiye denir. Kıyak adam, kendi doğasına sadık kalmak için, çevresindeki insanların görüşlerinden veya çalışma şartlarından kendini korumak isteyen kişiyi temsil eder.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Kiyak adam, insanın doğasındaki durgunluğu, hareketsizliği veya hareketsizliği simgeler. Bu kavram, insanın doğal ve doğal gücünü alıp, onu hareket etmeye teşvik etmek için kullanılır. Kiyak adam, insanın rahatlamasını, yeni fikirler üretmesini ve farklı bakış açılarına sahip olmasını sağlamak için kullanılan bir metafor olarak da kullanılır. Bu tabir, kendisinden çok daha güçlü bir güç tarafından kontrol edildiğinde kendini koruma moduna geçmeyi, kendi başına hareket etmeyi ve kendisini keşfetmeyi simgeler. Kiyak adam, kişinin harekete geçip, kendi potansiyelini keşfetmesinde kullanılan bir metafor olarak görülür.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Kıyak adam, kişinin kendini kısıtlayarak yaşamını sürdürmesi ve özgürlüğünden, davranışlarından ve yaşam tarzından ödün vermesi anlamına gelir. Kıyak adam, kişinin çevresindekilere göre davranması, özgürlüklerini sınırlaması ve davranışlarını sınırlamasıdır. Kıyak adam, kişinin çevresi tarafından beklenen tavırları sergilemesi ve kendini sınırlaması anlamına gelir. Kıyak adam, kişinin özgürlüklerini sınırlaması ve çevresi tarafından beklenen davranışları göstermesiyle kendini sınırlaması demektir. Kıyak adam, kişinin kendini kısıtlaması, özgürlüklerini sınırlaması ve çevresinin beklentileri doğrultusunda davranması anlamına gelir. Kıyak adam, kişinin özgürlüklerini kısıtlama ve çevresinin beklentileri doğrultusunda davranma anlamına gelir. Kıyak adam, kişinin özgürlüklerini kısıtlaması ve çevresi tarafından beklenen tavırları sergilemesi demektir.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Kıyak adam, insanların kendi davranışlarının, özellikle de davranışlarının sonuçlarına karşı sorumluluk almamaları anlamına gelen bir deyimdir. Bu deyim, bir kişinin davranışlarının sonuçlarını önemsememesi veya davranışlarının başka kişileri etkilemesini göz ardı etmesi anlamına gelmektedir. Kıyak adam, insanların gerçek hayattaki davranışlarının sonuçlarından kaçındıklarını ve bu sonuçları kabullenmeyi reddettiklerini ifade eder. Kıyak adam, kişilerin kendi davranışlarından rahatsız olmadan, başkalarının davranışlarından sorumlu tutulamayacağını belirtmektedir. Bu deyim, kişilerin hayattaki sorumluluklarını üstlenmek zorunda olduklarını ve kendilerinin veya başkalarının davranışlarının sonuçlarından sorumlu tutulamayacaklarını gösterir.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Kiyak adam, genel olarak, bir kişinin kendi kararını verme konusunda kendi kendine yeterliliği ile kendini kontrol ve denetimini sağlamasıdır. Kiyak adam, özellikle duygusal veya zihinsel olarak zayıf olan kişiler için çok önemlidir. Kiyak adam, kendini kontrol altında tutmak için gerekli olan sosyal becerileri geliştirmeyi sağlar. Bu beceriler, kişinin kendisi ile yüzleşmesini, kendisi için en iyi çözümleri bulmasını ve kendisini kontrol etmeyi öğrenmesini sağlar. Kiyak adamın en önemli özelliği, kişinin kendi çıkarlarının önünde diğerlerinin çıkarlarının önemsenmesidir. Bu, kişinin başkalarının duygularına saygı duyması, önem vermesi ve onların kararlarına saygı göstermesi anlamına gelir. Kiyak adamlık, kişinin kendi kararlarını verirken duygularını kontrol etmesini, duygusal tepkileri bastırmasını ve kendini kontrol etmesini sağlar. Bu sayede kişi, zorlu durumlarla karşı karşıya kalırken kararlarını daha mantıklı şekilde alabilir.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,927
1,159
112
Kiyak adam, bir tür hayalet maske türüdür. Kiyak adam, genellikle korku türüne ait filmlerde veya oyunlarda gösterilir. Tıpkı diğer hayalet maskeleri gibi, Kiyak adamlar da tasvir edilen karakterlerin kötü karakterli, korkutucu veya ürkütücü taraflarını ortaya çıkarmak için kullanılır. Kiyak adamlar, maskelerinin üzerinde uzun kıllarla donatılmış, korkutucu ve kötü görünümlü, zarif ve sivri uçlu yüzleriyle tanınır. Maskeleri, insanın yüzünün üzerinde büyük bir parmak kabuğu şeklinde tasarlanmıştır. Kiyak adamlar, birçok kültürde, özellikle de Japon kültüründe, kötü ruhların veya kötü şeylerin uzaklaştırılmasında veya önlenmesinde kullanılmıştır. Diğer maskeler, dans etmek veya eğlenmek için de kullanılabilir.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Kiyak adam, bir oyun oynamaya karar veren ama arkadaşlarının olmaması nedeniyle oynamayı başaramayan ve arkadaşlarını arayan kişiyi sembolize eder. Bu kişi, oyunu oynamakla beraber arkadaşlarını aramak için arayış içindedir. Kiyak adamın arayışı, diğer insanların ona yardım etmesini bekler ve dostluklar kurmaya çalışır. Bu durum, insanlar arasındaki iletişimi ve yardımlaşmayı, kendilerini ifade etmeyi ve arkadaşlıklar kurmayı çağrıştırmaktadır. Kiyak adam, insanların birbirlerine yardım etmeyi kabul etmesini ve arkadaşlıklar kurmalarını özendirmektedir.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,927
1,159
112
Kiyak adam, kişinin kendi kararlarını almak ve başkalarının baskısından kurtulmak için çaba gösterdiği anlamına gelen bir ifadedir. Kiyak adam, kendi düşüncelerini özgürce ifade etme cesaretini gösteren, kendisine karşı sorumluluk alan ve bağımsızlığını korumaya çalışan kişidir.

minnakpare

Yeni Üye
BaYaN
1 Eki 2023
10,843
0
0
Kiyak adam, kültürel anlamda bir sözdür. Güzel bir anlam taşıyan bu söz, her zaman iyi davranmak, iyi kalpli olmak ve kibar davranmak gibi karakter özelliklerini vurgulamak için kullanılır. Kişiyi herkesten üstün ve özgün kılan, kendine has bir özellik taşımaktır. Kiyak adam, zarif ve çekingen bir kişiliği ifade eder. Kiyak adamın en önemli özelliği, özgüvene sahip olmak, her durumda başarılı olmak ve hedeflerine ulaşmaktır. Kişi, kendi zekası, bilgisi ve becerileriyle çevresine ilham veren bir kişiliğe sahip olmalıdır. Kiyak adam, karşısındakilerin de duygularını ve görüşlerini anlamasını ve değer vermesini gerektirir. Bu karaktere sahip kişi, her zaman kendisine güvenen ve güvenilen bir kişi olarak dikkat çeker.

kizingucu

Yeni Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,323
100
0
Kiyak adam; bir insanın kendini üzme, üzüntü çekme ya da kendisinin sorumluluğu altındaki durumlarla başa çıkma eğiliminde olmaması anlamına gelir. Kiyak adam, kendini korumaya çalışır ve çevresini değiştirerek, duygusal ve sosyal bağlarını ortadan kaldırarak ya da her şeye karşı uzak durarak kendini korur. Bu kişi, çevresindeki insanlar ve durumlardan uzak durarak kendini korumaya çalışır ve böylelikle üzüntü ve duygusal bağlarını azaltmaya çalışır.

Kiyak adam, genellikle bazı toplumsal ve duygusal bağlardan uzak durarak, genel olarak toplumun sosyal ve duygusal baskılarından kendini korumaya çalışır. Duygularını kontrol etmeyi öğrenir ve özgürce bazı durumlara karşı duygusal tepkilerini yönlendirmeyi öğrenir. Kiyak adam, kendini korumaya çalışırken çevresindeki insanların ve durumların üzücü etkilerinden korunmaya çalışır.

Kiyak adam, duygusal bağlarının kopmasının kendi üzüntüsünü ve üzüntüsünü hafifletmek için bir yol olarak görür. Kiyak adam, çevresindeki herhangi bir duruma karşı kendini korumaya çalışır, fakat bu, çoğu durumda duygusal zekasının ve duygusal yetilerinin gelişmesini engelleyebilir. Bu nedenle, kişinin kendini korumaya çalışmasının toplumsal ve duygusal bağların gelişimini engelleyeceği ve kişinin özgürlüğünü sınırlayacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,433
517
0
Kiyak adam ne demek? Kiyak adam, deneyim ve kabiliyetleri bir araya getirerek başarıya ulaşmak için güçlerini bir araya getirmiş olan kişiye verilen bir isimdir. Kiyak adam, çalışmaya ve öğrenmeye odaklanmış, istekli ve kararlı bir kişidir. İnsanların hayatlarını değiştirmek için gereken sabır, çalışma ve disiplin, kiyak adamın en önemli özellikleridir. Kiyak adam, aynı zamanda zorluklara karşı dirençli ve dayanıklı olmayı da öğrenmiş kişidir.

Kiyak adam yüksek hedefler koyan, çabalarını arttıran ve başarıya ulaşmak için kendini sürekli geliştiren bir kişidir. Kiyak adamın başarısı, çalışma alışkanlıkları, disiplinli davranışları ve kendini geliştirme kabiliyeti ile sağlanır. Kiyak adam, başarıya ulaşmak için kendini küçük hedefler belirleyerek, bunları teker teker gerçekleştirerek ilerlediği bir strateji izler. İşler iyi gitmiyor olması durumunda, kiyak adamın elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışması ve her zaman ne yapabileceğini aramaya devam etmesi çok önemlidir. Kiyak adam, başarısının sırrının çalışma disiplinine bağlı olduğunu bilir ve çalışmayı her zaman öncelikli tutar. Kiyak adam, başarıya ulaşabilmek için, kendini sürekli geliştirmeye çalışır ve yeni fırsatlar keşfeder.

Ilayda

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
299
0
0
Kiyak Adam Ne Demek

Adim 1: Kiyak Adam Teriminin Kökeni
"Kiyak adam" terimi, Türkçe'de oldukça yaygin bir sekilde kullanilan bir deyimdir. Bu deyim, genellikle birisinin yardimseverligini, cömertligini veya iyi niyetini ifade etmek için kullanilir. "Kiyak" kelimesi, köken olarak Türkçe'de "çikari olmaksizin verilen yardim veya iyilik" anlamina gelir. "Adam" ise genel olarak bir kisiyi ifade etmek için kullanilan yaygin bir terimdir.

Adim 2: Kiyak Adamin Nitelikleri
Kiyak adam olarak tanimlanan birisi, çesitli niteliklere sahip olabilir. Genellikle kiyak adam olarak nitelendirilen kisiler, cömertlikleriyle taninirlar. Bir kiyak adam, baskalarina karsi içten bir yardimseverlik duygusuyla hareket eder ve yardim etmekten mutluluk duyar. Ayni zamanda, kiyak adam olmak, baskalarinin ihtiyaçlarini anlamak ve onlara destek olmak için duyarli olmayi gerektirir. Kiyaklik, sadece maddi yardim yapmakla sinirli degildir; zaman, bilgi veya moral destek gibi çesitli sekillerde de ifade edilebilir.

Adim 3: Kiyak Adam Olmanin Önemi
Kiyak adam olmak, toplumda olumlu bir etki yaratmanin önemli bir yoludur. Kiyaklik, insanlarin birbirlerine olan güvenlerini artirir ve dayanisma ruhunu besler. Bir kisi kiyak davranislarda bulundugunda, bu davranislar genellikle baskalari üzerinde olumlu bir etki birakir ve bu da toplumun genel refahini artirir. Ayrica, kiyak adam olmak, bireyin kendi iç huzurunu ve mutlulugunu da artirabilir. Baskalarina yardim etmek ve onlarin mutluluguna katkida bulunmak, kisinin kendini daha degerli ve tatmin olmus hissetmesini saglayabilir.

Adim 4: Kiyak Adamlik Örnekleri
Kiyak adamlik örnekleri, çesitli kültürlerde ve toplumlarda görülebilir. Örnegin, bir komsusunun yardimina ihtiyaci oldugunu ögrenen birisi, ona yemek yaparak veya alisverise giderek kiyaklik gösterebilir. Benzer sekilde, birisi is aradigini belirttiginde, kiyak bir isveren ona is imkani saglayarak yardimci olabilir. Ayrica, gönüllü olarak hayir kuruluslarina veya topluluk hizmeti projelerine katilanlar da kiyak adamlik örnegi sergilerler.

Adim 5: Kiyak Adam Olmanin Getirileri
Kiyak adam olmanin birçok getirisi vardir. Öncelikle, baskalarina yardim etmek ve onlarin ihtiyaçlarini karsilamak, insanin kendisini iyi hissetmesini saglar. Bu, iç huzurunu ve mutlulugunu artirabilir. Ayrica, kiyak davranislar genellikle karsilikli bir etki yaratir; yani bir kisi bir baskasina iyilik yaptiginda, bu iyilik genellikle baskalari tarafindan da takip edilir ve böylece olumlu bir döngü olusturulur. Sonuç olarak, kiyak adamlik, toplumun genel refahini artirabilir ve insanlarin birbirlerine olan güvenini ve dayanismasini güçlendirebilir.

Adim 6: Kiyak Adam Ne Demek - Sonuç ve SSS
Kiyak adam terimi, Türkçe'de yardimseverlik, cömertlik ve iyi niyet gibi olumlu nitelikleri ifade etmek için kullanilan bir deyimdir. Bir kiyak adam, baskalarina yardim etmekten mutluluk duyan ve onlarin ihtiyaçlarini anlayan biridir. Kiyak adam olmak, toplumda olumlu bir etki yaratmanin önemli bir yoludur ve insanlarin birbirlerine olan güvenini ve dayanismasini güçlendirebilir. Kiyaklik, sadece maddi yardim yapmakla sinirli degildir; zaman, bilgi veya moral destek gibi çesitli sekillerde de ifade edilebilir. Sonuç olarak, kiyak adamlik, bireyin kendi iç huzurunu ve mutlulugunu artirabilir ve toplumun genel refahini artirabilir.

SSS (Sikça Sorulan Sorular)

Kiyak adam olmanin avantajlari nelerdir?
Kiyak adam olmanin avantajlari arasinda iç huzurunun artmasi, baskalarina yardim etmenin getirdigi mutluluk ve toplumda olumlu bir etki yaratmanin verdigi memnuniyet bulunur.

Kiyaklik sadece maddi yardim yapmak midir?
Hayir, kiyaklik sadece maddi yardim yapmakla sinirli degildir. Zaman, bilgi, moral destek gibi çesitli sekillerde de ifade edilebilir.

Kiyak adamlik nasil toplumda olumlu bir etki yaratir?
Kiyak adamlik, insanlarin birbirlerine olan güvenini artirir, dayanisma ruhunu besler ve toplumun genel refahini artirir.

Emine

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
274
0
0
Kiyak adam, kişinin ilerlemeyi, hayallerine ulaşmayı ve hedeflerine ulaşmayı sürdürmesi anlamına gelir. Kişi, özellikle başarılı olmak isteyenler için önemlidir. Kiyak adam, kişinin kendini, başarılarını, çalışmalarını ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olur. Kiyak adam, kişinin kendini her zaman iyi hissetmesi ve başarılı olması için gerekli olan motivasyonu sağlar. Kişi, kendisine olan inancını arttırarak, güven ve özgüvenini geliştirebilir. Kiyak adamın kendisi üzerinde etkili olmasının yanı sıra, diğer insanların da kendilerini desteklemesi ve motivasyonu arttırması, kişinin başarılı olmasını sağlayacaktır.

LasTRomaNce

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,782
0
0
"Kiyak adam" terimi, genellikle olumsuz bir anlam taşır ve kişinin dürüst olmayan, kurnaz veya hilekar bir şekilde davrandığını ifade eder. Bu kişi, başkalarını kandırmak veya çıkar sağlamak için hileli veya aldatıcı yöntemlere başvuran biridir. Kiyak adam terimi, genellikle bir kişinin karakterini veya davranışlarını eleştirmek için kullanılır ve olumsuz bir çağrışıma sahiptir. Bu tür bir davranış, güvenilirlik ve dürüstlük eksikliği ile ilişkilendirilebilir.

Melis

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
273
0
0
Kiyak adam kavramı, özellikle çalışma ve yaşam alanındaki kişiler tarafından kullanılan bir sözcük olarak düşünülebilir. Kiyak adam, başarılı olan, çalışkan ve aynı anda birden fazla işi yapan kişi olarak tanımlanabilir. Kiyak adamlar, kendi yaşamlarını düzenlemeleri ve sorumluluklarını başarılı bir şekilde yerine getirmeleriyle öne çıkan kişilerdir.

Kiyak adamlar, çoğu zaman kendilerine çok fazla sorumluluk yüklemektedirler. Bazen aynı anda birden fazla işi yönetmekten, çalışmaktan ve çalıştıkları alanların bir parçası olmaktan dolayı düzenli olarak zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Bu durum, kiyak adamların daha çok çalışmasına ve daha çok çaba göstermesine neden olmaktadır.

Kiyak adamlar, çalışma arkadaşları ve arkadaşları tarafından saygın ve takdir edilen kişiler olarak görülmektedir. Bir kiyak adamın kendisine düşen sorumlulukları başarılı bir şekilde yerine getirmesinden dolayı, genellikle çalışma arkadaşları tarafından takdir edilmektedir.

Kiyak adamın özellikleri arasında; çalışkanlık, disiplin, kararlılık, özgüven, öz-yönetim, başarı ve verimlilik sayılabilir. Bunların hepsi özel olarak seçilmiş bir şekilde bir araya getirildiğinde, kiyak adamların başarılı olmalarını destekleyecek bir ortam oluştururlar.

Kiyak adamlar, çoğu zaman çok fazla çalışarak, çok fazla sorumluluk alarak ve çok fazla zaman harcayarak başarılı olabilirler. Özellikle, çalışma arkadaşları ve arkadaşları tarafından takdir edilen kiyak adamlar, profesyonel hayatta başarıya ulaşmak için çok önemli bir şeydir.

Ebru

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
278
0
0
Kiyak adam, bir kişinin ne kadar uzun süre zihinsel veya fiziksel olarak konsantre olabileceğini ölçmeye yönelik bir testtir. Bu test, bir konuya odaklanma veya bir görevin gerçekleştirme kabiliyetini ölçmek için tasarlanmıştır. Test, bir kişinin odaklanma ve konsantrasyon becerilerini ölçmek için uygulanan bir yöntemdir. Testte, bir kişiye belli bir süre içinde, belli bir konunun üzerinde çalışması veya bir görevi tamamlaması istenir. Testte, kişinin konsantrasyonu ve başarısını ölçmek için, başlangıç ve bitiş zamanı arasındaki süre değerlendirilir. Kiyak Adam testi, kişinin konsantrasyon seviyesini ve başarısını ölçmek için kullanılan bir araçtır. Bu test, özellikle çocukların okul performansını, iş performansını veya zihinsel sağlık durumunu tespit etmek için kullanılmaktadır. Test, kişinin ne kadar uzun süre konsantre olabileceğine karar vermek için yapılır. Test, kişinin konsantrasyon becerilerini ölçmek ve bunu daha sonraki zamanda değerlendirmek için kullanılan bir yöntemdir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,264
1,256
112
Kıyak adam, bir kişinin korkak ve cesur olmadan, risk almadan, özgürce ve doğru olarak yaşamaya çalıştığı anlamına gelir. Kıyak adam, kendi kararlarını kendi özgür iradesiyle verir ve aynı zamanda kendi doğrularını aramak için mücadele eder. Kıyak adam, toplumun baskısından, cesaretli olmayan yaklaşımlardan uzak durmaya çalışır ve kendini her şeyin üstesinden gelmeye hazır hisseder. Kıyak adam, karşılaştığı her durumda, gözlerini açık tutar ve kendi içsel sesine kulak verir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)