Koskocaman eş anlamlısı nedir

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Merhaba,
Ben Koskocaman kelimesinin eş anlamlısını arıyorum. Kelimeyi açıklamaya çalışırsam, 'sonsuzluk', 'muhteşemlik', 'büyüklük', 'genişlik' gibi anlamları olan çok güçlü bir kelime. Bu kelimenin eş anlamlısının ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Lütfen yardım edin. Çok sevinirim. Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,360
1,247
112
Koskocaman Ne Demek?

Koskocaman, Türkçede büyük veya devasa anlamına gelen bir sözcük. Sözcük, İngilizce'deki "huge" sözcüğüne benzer bir anlam taşıyor. Koskocaman, bir şeyin çok büyük olduğunu ifade etmek için kullanılan bir sözcük olarak da kullanılabilir.

Koskocaman Eş Anlamlısı Nedir?

Koskocaman eş anlamlıları arasında büyük, devasa, kocaman, büyüleyici, ulu, kudretli, kudret, kibar, çok büyük, muazzam, büyülü ve çok büyük sayılabilir. Bu eş anlamlılar arasında kullanım durumuna ve konuşma durumuna göre değişen kelimeler bulunmaktadır.

Sonuç

Koskocaman, Türkçede büyük anlamına gelen bir sözcük olarak kullanılmaktadır. Koskocaman eş anlamlıları arasında büyük, devasa, kocaman, büyüleyici, ulu, kudretli, kudret, kibar, çok büyük, muazzam, büyülü ve çok büyük gibi kelimeler bulunmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)