Kuranda Medler nedir

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba, Kuran'da Medler hakkında öğrenmek istiyorum. Kuran'da Medler nedir? Bu konu hakkında kimse bir şey biliyor mu? Acaba Kuran'da Medlerin anlamı nedir? Kuran'da Medlerin neyi ifade ettiği konusunda kimse yardım edebilir mi? Bu konuda kimse öneri ve görüşleriyle bana katkıda bulunabilir mi? Lütfen bu konu hakkında yardımcı olmak isteyenler bu konu hakkında konuşsun. Minnettar olurum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Kuranda Medler Nedir?

Kuranda medler, Hz. Musa'nın ilahi konuşması sırasında Allah tarafından ona verilen üç önemli ilahi kitap olan Tevrat, Zebur ve İncil'in kutsal metinlerinin toplamıdır. Bu kitaplar, Yahudilik ve Hristiyanlık inançlarının temelini oluşturur. Bu medler, İncil'deki İsa Mesih'in öğretileri ve Tevrat'taki İsrail topluluğunun kutsal kurallarını içerir.

Medlerin İçeriği

Tevrat, yaklaşık 3.400 yıl önce, Hz. Musa tarafından İsrail halkına verilen kutsal metinlerden oluşur. Tevrat, İsrail halkının kutsal kurallarını ve kutsal görevlerini içerir. Tevrat, 613 kuralın sıralandığı kutsal kurallar olarak da bilinir. Tevrat, İsrail halkının Tanrı'ya olan bağlılıklarının temelini oluşturur.

Zebur, Hz. Davut ve diğer İsrail kral ve profetlerinin şiirlerinden oluşan kutsal metindir. Zebur, İsrail halkının inancını taçlandıran, Tanrı'nın kutsallığı hakkındaki şiirleri içerir.

İncil ise Hz. İsa Mesih'in öğretilerini içerir. İncil, İsa Mesih'in hayatı hakkındaki dört kutsal kitaptan oluşur. Bunlar, İsa'nın hayatı hakkındaki evrensel mesajlarını aktarır.

Medlerin Günümüze Etkisi

Bugün, Kuran'daki medlerin etkisi, dünyanın birçok bölgesinde görülmektedir. Bu medler, Yahudilik ve Hristiyanlık inançlarının temelini oluşturur ve bu inançların pratik uygulamalarının temelini oluşturur. Medler, Batı'daki dinlerin ve inançların gelişimini etkilemiş ve etkilemeye devam etmektedir. Medler, insanların çok sayıda konuda öğrenmesi ve anlaması gereken konular hakkında önemli mesajlar içerir.

Kuranda Medler, Tevrat, Zebur, İncil, Hz. Musa, Hz.

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü