kürtajdan sonra hamile kalamayanlar

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Merhaba,
Kürtajdan sonra hamile kalamayanlar hakkında bilgi edinmek istiyorum. Yaklaşık bir yıldır kürtaj olmama rağmen kendimi hala çok üzgün hissediyorum. İnternet üzerinde çok az sayıda yazı okudum ve herhangi bir konuya ulaşamadım. Belki başka kullanıcılar bu konuyla ilgili yaşadıklarını paylaşarak deneyimlerinden bana yararlı ipuçları verebilirler. Lütfen yardım edin ve konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmama yardımcı olun. Teşekkürler.

• Like
Reactions: PeriSesleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Kürtajdan Sonra Hamile Kalamayanlar Hakkında

Kürtajdan sonra hamile kalamayanlar hakkında uzun zamandır farklı görüşler vardır. Kürtaj, cinsel ilişki sonrası istenmeyen hamilelik durumlarının önlenmesi için kullanılan bir prosedürdür. Bununla birlikte, kürtajın ardından hamile kalamayacak kadınlar hakkında çok az bilgi mevcuttur. Bu makalede, kürtajdan sonra hamile kalamayanlar hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışacağız.

Kürtajdan Sonra Hamile Kalamama Nedenleri

Kürtajın ardından hamile kalamama nedenleri arasında en yaygın olanı, kürtaj sonrası rahim içi araçların (IUD) kullanımıdır. IUD, rahim içine takılan bir cihazdır ve doğurganlığı geçici olarak bloke eder. Bununla birlikte, IUD'nin kullanımından sonra bazı kadınlar hamile kalamaz.

Ayrıca, kürtajın ardından hamile kalamama nedenleri arasında rahim içi adezyonlar da vardır. Rahim içi adezyon, rahim içi tabakaların arasında oluşan sert kitlelerdir ve bu kitleler hamile kalamayı engelleyebilir.

Kürtajdan Sonra Hamile Kalamama Tedavisi

Kürtajdan sonra hamile kalamama tedavisi, kişinin durumuna göre değişmektedir. IUD kullanan kadınlarda, doktorlar genellikle bir tür IUD çıkarması önerir. Rahim içi adezyonların tedavisinde ise, cerrahi prosedürler kullanılır. Cerrahi prosedürler, adezyonların kaldırılmasını ve doğurganlık fonksiyonunun korunmasını sağlar.

Sonuç

Kürtajdan sonra hamile kalamayanlar hakkında önemli olan, kişinin durumunu doktora danışarak tedavi planı hazırlamalarıdır. Doktorlar, kürtajdan sonra hamile kalamama nedenlerini belirleyebilir ve en uygun tedavi seçeneğini saptayabilir. Ayrıca, kadınların kürtaj sonrası hamile kalma şanslarını arttırmak için doktorlarının önerilerine uymaları önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü