Leylandi çamı nedir

kirpikuclari

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,266
105
2
Merhaba! Ben yeni bir bahçe sahibiyim ve çok yeni başladım. Son zamanlarda, Leylandi çamının ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Neyin ne olduğunu, nereden alınacağını ve nasıl bakım gerektirdiğini öğrenmek istiyorum. Bunun için, Leylandi çamının ne olduğu ve nereden alınacağı hakkında herhangi bir öneriniz var mı? Yardımınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,300
1,159
112
Leylandi Çamı Nedir?

Leylandi çamı, Cupressocyparis leylandii olarak bilinen, ağaçların çoğu zaman çalılar oluşturduğu, koyu yeşil yapraklı bir ağaç türüdür. Orta ve güney İngiltere'de yetiştirilir. Leylandi çamı, sert ve dirençli bir ağaçtır ve genellikle İngiltere ve İrlanda'daki çalıların büyük çoğunluğunu oluşturur. Çamın gövde kısmının saplarında kızarık, gür, koyu yeşil yaprakları vardır. Yüksekliği 15 metreyi bulabilir ve genellikle çok hızlı bir şekilde büyüyebilir.

Leylandi Çamının Kullanımı Nedir?

Leylandi çamı, çoğunlukla çit oluşturmak için kullanılır. Gür, yüksek ve kısa sürede büyüyebilir. Çit oluşturmak için genellikle sapları arasına tel veya demir çubuklar geçirilir ve bu şekilde bir çit oluşturulur. Ayrıca, çamın dallarından çit yapımında kullanılan çelik tel üretimi için kullanılabilir.

Leylandi Çamının Zorlukları Nedir?

Leylandi çamı, çok sert ve dirençli bir ağaç olduğundan, çoğu zaman çitlerde kullanılmak için uygun olmayabilir. Ayrıca, çok hızlı büyüyebilmesi nedeniyle, çitlerde sık sık kesilmesi gerekir. Ayrıca, çamın büyümesi, çitleri güçlendirmek veya çitleri korumak için gerekli olan güçlü tel veya demir çubuklara zarar verebilir.

Leylandi Çamının Faydaları Nedir?

Leylandi çamı, çok hızlı büyüyen ve sert bir ağaç olduğu için, çok yönlü kullanım için uygundur. Çitler için olduğu gibi, ayrıca evlerin bahçe sınırlarında ve çeşitli alanlarda sınırlarını belirlemek veya korumak için de kullanılabilir. Ayrıca, çamın koyu yeşil yaprakları ve gür görünümü, alanların görünümünü iyileştirebilir.

• Angry
Reactions: Canan

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)