Lise mezunu biri amerikaya gidebilir mi

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba herkese!

Amerikaya gidebilmeyi çok istiyorum ve bu konuda destek olacak herkese çok teşekkür ederim. Lise mezunu biri olarak Amerikaya gidebilir miyim? Amerikaya gidebilmek için gerekenler nelerdir? İstenen belgeler nelerdir? Ne kadar zaman alır? Gereken başvuru süreci hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Şu anki durumumdan ötürü Amerikaya gidebilmem için gerekli olan her şeyi öğrenmek istiyorum. Hangi adımları atmam gerekiyor? Güvenlik prosedürleri ve vize başvuruları hakkında bilgi edinebilir miyim? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herhangi bir işlem yapmadan önce, Amerikaya gidebilmem için ne gibi yasal veya vize istemleri olacağını bilmek istiyorum. Amerikaya gidebilmem için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu? Amerikaya gitmek için uzun bir süre beklemem gerekecek mi?

Tüm bu soruların cevaplarını öğrenmek için sizin yardımınıza ihtiyacım var. Herhangi bir sorunuz olursa, lütfen benimle iletişime geçin.

Çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
Lise Mezunu Biri Amerikaya Gidebilir mi?

Amerika Birleşik Devletleri gibi bir ülkeye gitmek herkesin hayalidir. Günümüzde, Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş için birçok seçenek mevcuttur. Lise mezunu biri de bunlardan biridir ve Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş için uygun koşullara sahip olabilir.

Giriş Koşulları

Genel olarak, Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş için bir kişinin bir giriş belgesi (vize) alması gereklidir. Amerika Birleşik Devletleri'ne vize almak için, lise mezunu bir kişinin, beş ana kategoriye göre kriterleri karşılaması gerekmektedir. Bunlar, iş, ticaret, turizm, sağlık veya eğitim amaçlı seyahatlerdir.

İş ve Ticaret Amaçlı Giriş

İş amaçlı seyahatler için, lise mezunu biri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir işletmenin daveti veya bir sözleşme çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmeye hak kazanmalıdır. Ayrıca, lise mezunu biri, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir işletmeye yatırım yapmaya veya satın almaya karar verdiğinde, ticaret vizesi almaya hak kazanabilir.

Turizm Amaçlı Giriş

Turizm amaçlı giriş için, lise mezunu biri, Amerika Birleşik Devletleri'nde turist olarak seyahat etmek istediğini belgelemek için turist vizesi almalıdır. Turist vizesi almak için, lise mezunu biri, Amerika Birleşik Devletleri'ne gitme amacının turizm olduğunu, seyahat süresinin belirli bir süre için kısa süreli olduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri'nde kalış süresinin belirli bir süreye kadar kısa süreli olduğunu kanıtlamalıdır.

Sağlık Amaçlı Giriş

Sağlık amaçlı giriş için, lise mezunu biri, Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık nedeniyle seyahat etmeyi planladığını kanıtlamak için sağlık vizesi almalıdır. Sağlık vizesi almak için, lise mezunu biri, Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık konusunda tedavi ya da etkinlikler için seyahat etmeyi planladığını kanıtlamalıdır.

Eğitim Amaçlı Giriş

Eğitim amaçlı giriş için, lise mezunu biri, Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim almayı planladığını kanıtlamak için bir eğitim vizesi almalıdır. Eğitim vizesi almak için, lise mezunu biri, Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim almayı planladığını ve eğitim süresinin belirli bir süreye kadar olduğunu kanıtlamalıdır.

Sonuç

Lise mezunu bir kişi, Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş yapmak için uygun koşullara sahip olabilir. Ancak, lise mezunu bir kişinin Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş için uygun giriş belgesi alabilmesi için, lise mezunu biri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir işletmeye davet edilmesi, ticaret amaçlı giriş için bir sözleşme çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri'ne gitme, turizm amacıyla turist vizesi alma, sağlık amaçlı seyahat için sağlık vizesi alma veya eğitim amaçlı giriş için bir eğitim vizesi alma gibi seçenekleri de kapsamalıdır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)