Liseyi bitirdikten sonra yurt dışına çıkabilir mi

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Merhaba, liseyi bitirdikten sonra yurt dışına çıkabilir miyim? Ben bu konuda ciddi bir karar verme sürecindeyim ve fikirlerim için yardıma ihtiyacım var.

İngilizce öğrenmeyi seviyorum ve bu yüzden yurt dışında öğrenim görmek istiyorum. Fakat çoğu üniversite, öğrencilere yurt dışında çalışma tecrübesi kazanma fırsatı sunmuyor ve bu yüzden çok fazla gidemedim. Ayrıca, ekonomik olarak da sıkıntılar yaşayabilirim.

Bu durumda, yurt dışına çıkıp çalışma veya eğitim amaçlı bir seyahat yapmam gerekli mi? Eğer öyleyse, seyahat etmeye karar verdiğimde ne gibi konularda dikkat etmem gerekiyor? Seyahat etme konusunda ekonomik olarak ne kadar masraf yapmam gerekiyor? Ayrıca, hangi ülkelerde çalışma veya öğrenme imkanları bulabileceğimi de bilmek istiyorum.

Yukarıda belirttiğim konular hakkında biraz danışmanlık yapabilecek, yurt dışına çıkma konusunda deneyimli olan biri varsa, lütfen cevap verebilir misiniz? Biraz destek ve tavsiyeler almak istiyorum, çünkü karar vermekte çok zorlanıyorum.

Teşekkür ederim.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)