medikoz peeling

DenizSiyahi

Üye
BaY
1 May 2023
1,324
109
15
Merhaba herkese,

Medikoz peeling hakkında konuşmak istiyorum. Bu işlem hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim ve konu hakkında yardım almak istiyorum. Medikoz peeling nedir? Bu işlem nasıl yapılıyor? Ne tür sonuçlar elde edebilirim? İşlem sırasında ne tür riskler var? Medikoz peeling uygulandıktan sonra ne tür bakım gereklidir? Bu konular hakkında bilgi verenlerin desteğini bekliyorum. Teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Medikoz Peeling Nedir?

Medikoz peeling, ciltteki ölü hücrelerin ve cildin kendisini düzeltmek için bir dermabrazyon işlemidir. Bu işlem, cildin dokusunu ve rengini geliştirerek cildin daha genç ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Bu peeling işlemi, cildin daha ince, daha parlak, daha canlı ve daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Medikoz peeling, cildin kendini yenilemesini sağlamak için çeşitli kimyasal maddeleri kullanır.

Medikoz Peeling Nasıl Yapılır?

Medikoz peelingi yapmak için, cilt doktoru tarafından verilen bir kimyasal türünün (özellikle glikolik asit veya laktik asit) cilde uygulanması gerekir. Bir kimyasal türün seçilmesi, cilt doktorunun cilt türüne ve cilt problemlerine göre yapılır. Kimyasal uygulama, cilt doktorunun önerdiği peeling derinliğine göre değişebilir. Medikoz peeling, birkaç seansta yapılabilir ve genellikle birkaç seansta tamamlanır.

Medikoz Peeling Kimlere Uygulanır?

Medikoz peeling, cilt görünümünü düzeltmek ve ciltteki ölü hücreleri temizlemek için geniş bir cilt tipi aralığına uygulanabilir. Medikoz peeling, cildin kuruluğunu ve çizgilerini azaltmak için yaşlanma izlerinin önlenmesi ve cilt tonunun düzeltilmesi için ideal bir cilt bakımı işlemidir. Ayrıca, ciltteki kızarıklıkları azaltmak, sivilceler, lekeler ve akne izlerini ortadan kaldırmak için de uygulanabilir.

Medikoz Peeling Yapılmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Medikoz peeling yapılmadan önce, cilt doktoru tarafından verilecek herhangi bir ilaç alınması gerekir. Ayrıca, bu işlemden önce cilde temiz bir şekilde uygulanmalıdır. Cilt doktoru tarafından verilen cilt kremleri veya kremleri kullanılmalıdır. Ayrıca, cilt doktoru tarafından verilen cilt bakımı ürünleri kullanılmalıdır. Cilt doktorunun önerisi olmadan, özel olarak alınacak cilt bakımı ürünleri kullanılmamalıdır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)