Menengiç ne demek TDK

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Merhaba,

Menengiç nedir ve TDK tarafından tanımlanmış olan anlamı nedir? Bir kez daha açıklamak gerekirse, menengiç ne anlama geliyor ve TDK tarafından ne anlamda kullanılıyor? Menengiç ile ilgili araştırma yaptım ve TDK'nın ne demek istediğini anlamaya çalışıyorum, ama anlamakta güçlük çekiyorum. Bu konuda yardım edebilecek herhangi bir forum üyesi var mı? Menengiç ile ilgili bilgi verebilir misiniz lütfen?

Ayrıca, menengiç hakkında TDK tarafından yayımlanmış herhangi bir kaynak bilgisi var mı? Herhangi bir sözlükte, kitapta veya internet kaynağında bu kelimeyi aradım ama çok fazla bilgi bulamadım.

Bu konuda beni aydınlatabilecek herhangi bir yardımınız için şimdiden teşekkürler.

KanatlıDalgalar

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
27
0
0
Menengiç Ne Demek TDK?

Menengiç, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanan bir bitki türüdür. Menengiç, yaygın olarak Akdeniz bölgesinde yetişen, meyve veren bir ağaç türüdür. Meyveleri çok küçük olduğundan, genellikle reçel, marmelat veya şerbet olarak kullanılır. Menengiç aynı zamanda bitkisel ilaç üretiminde de kullanılır.

Menengiç Ne Zaman Kullanılır?

Menengiç çoğunlukla lezzet ve aroması için kullanılır. Menengiç çiğ olarak ya da kurutularak kullanılabilir. Kurutulmuş menengiç, genellikle çorbalar, salata sosları, tatlılar veya bazı hamur işi ürünleriyle birlikte kullanılır. Menengiç, aynı zamanda yemeklerin aromasını arttırmak için de kullanılır.

Menengiç Neden Kullanılır?

Menengiç, sağlık açısından üstün özellikleri nedeniyle öncelikle tercih edilen bir bitkidir. Menengiç, bol miktarda A, C ve E vitaminleri içerir ve içeriğindeki mineraller sayesinde vücut direncini arttırır. Bunun yanı sıra, menengiç, kolesterol ve tansiyonu düşürmek için de kullanılır.

Menengiç Faydaları Nelerdir?

Menengiç, içerdiği bol miktarda A, C ve E vitaminleri ile vücut direncini arttırır. Aynı zamanda, menengiç içerdiği mineraller sayesinde kolesterol ve tansiyonu düşürerek kalp sağlığını korur. Menengiç aynı zamanda antioksidan özelliği sayesinde vücutta oluşan zararlı maddelerin etkisini giderir. Menengiç, aynı zamanda mideyi rahatlatmak ve sindirimi kolaylaştırmak için de kullanılır.