Mercan adası kitap kaç sayfa

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,

Mercan Adası kitabı hakkında bilgi almak istiyorum. Kaç sayfa olduğunu merak ediyorum. Bu kitap hakkında bilgisi olan biri var mı? Lütfen konu hakkında yardım edin.

Kitap hakkında en fazla bilgim, çok satan kitap olması ve film sinema sektöründe başarılı olması. Bence bu kitap çok önemli bir konuya değiniyor ve ayrıntılı açıklamalar yapmasının yanı sıra zaman zaman da komik ayrıntılar içeriyor.

Çok merak ediyorum ve konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum. Kaç sayfa olduğunu bilen veya fikri olan biri var mı? Lütfen yardım edin.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Mercan Adası Kitabının Kaç Sayfa Olduğu Hakkında

Mercan Adası kitabı, Yann Martel tarafından yazılan ve 2002 yılında yayınlanan bir roman. Kitap, dünyanın her yerinde büyük bir hayran kitlesi edinmiş ve 2004 yılında filme de uyarlanmıştır. Bu kitapta kahramanımız, özgürlük arayışının içinde kaybolmuş ve diğer karakterlerle karşılaşmış olan Piscine Molitor Patel'in maceralarını anlatıyor.

Mercan Adası kitabının kaç sayfa olduğu hakkında konuşmak gerekirse, romanın sayfa sayısı 326'dır. Kitap, yayınevinin ilk baskısından oluşan 328 sayfadan oluşmaktadır, ancak iki sayfa arasına konulmuştur.

Kitabın İçeriği Nedir?

'Mercan Adası', Piscine Molitor Patel'in başından geçenleri anlatan bir hikayedir. 16 yaşındaki Piscine, Bengal kökenli bir aileden geliyor. Annesi onu, 'Pi' olarak çağırır. Pi'nin, babası tarafından yönetilen bir hayvanat bahçesi vardır ve Pi, bu hayvanat bahçesine çok bağlıdır.

Ancak, bir gün Pi'nin hayatının her şeyini değiştiren bir felaket meydana gelir. Pi, babası ve hayvanları ile birlikte taşıdıkları gemiyle denize açılmıştır, ancak gemi büyük bir fırtınaya yakalanır ve tüm yolcular gemiden kurtulmak zorunda kalır. Pi, kurtulan tek insan olur ve uzun süre denizde kalırken, birçok deniz hayvanıyla karşılaşır.

Bir süre sonra, Pi kendine bir gemi parçasına biner ve bu gemi parçasıyla Mercan Adası'na ulaşır. Burada, hayatının büyük bir kısmını yaşayacak ve hayatının büyük bir kısmını kurtaracak olan hayvanlarla tanışacaktır.

Kitabın Özeti

Mercan Adası, 16 yaşındaki Piscine Molitor Patel'in, denizde yaşadığı hayatını anlatan bir roman. Pi, babası ile birlikte hayvanat bahçesinin denizdeki gemisine binmiş ve büyük bir fırtınaya yakalanan gemiden kurtulmuştur. Pi, tüm yolculardan tek başına kurtulmuştur ve denizde kaldıkça, hayvanlarla karşılaşır.

Bir süre sonra, Pi kendine bir gemi parçasına biner ve bu gemi parçasıyla Mercan Adası'na ulaşır. Burada hayatının büyük bir kısmını yaşayacak ve hayatını kurtaracak olan hayvanlarla tanışacaktır. Bütün bu maceralar, Yann Martel tarafından yazılan ve 326 sayfalık Mercan Adası kitabında anlatılmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü