Minimalizm Temalı Yayın Yapan Dergiler

Efsunlu35

Tanınmış Üye
BaYaN
3 Nis 2023
1,292
102
47
Dergi kategorisinde sizlere ilginizi çekebilecek bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Son zamanlarda ilgimi çeken bir konu olan "Minimalizm" hakkında konuşmak istiyorum. Minimalizm, gereksiz tüketim alışkanlıklarından kaçınarak hayatımızı daha basit ve anlamlı hale getirme felsefesi olarak tanımlanabilir.
Minimalizm, sadece az sayıda eşyaya sahip olmak anlamına gelmez, aynı zamanda zamandan ve enerjiden tasarruf etmek için yapabileceğimiz birçok şey var. Örneğin, dijital olarak okunan dergiler, kitaplar ve belgeleri tercih ederek, fiziksel kitaplar ve dergilerin depolanması ve taşınması gibi sorunlarla uğraşmak yerine, hayatımızı daha basit ve kolay hale getirebiliriz.
Minimalizmin birçok yararı var; daha az tüketim, daha az harcama, daha az stres ve daha az kirlilik gibi. Ayrıca, minimalizm hayatımızda daha fazla odaklanma ve daha fazla yaratıcılık imkanı da sağlar.
Minimalizm hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Sizler minimalizm felsefesini uyguluyor musunuz? Ya da minimalizmle ilgili bir deneyiminiz oldu mu? Konu hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Minimalizm felsefesi hakkında yayın yapan birçok dergi var. Bu dergilerden bazıları şunlardır:
  1. "Minimalism Life Magazine" - Bu dergi minimalizm felsefesiyle ilgili ipuçları, hayat tarzı hikayeleri, minimalist moda ve dekorasyon gibi konuları ele alıyor.
  2. "The Minimalist" - Bu dergi minimalizm felsefesine dayalı olarak özellikle moda, güzellik ve yaşam tarzı konularında rehberlik sağlıyor.
  3. "Breathe Magazine" - Bu dergi, sade yaşam ve mutluluğu arasındaki bağlantıya odaklanıyor. Minimalist bir yaşam tarzıyla daha az stresli ve daha sakin bir hayat yaşamayı amaçlıyor.
  4. "Kinfolk Magazine" - Bu dergi, yalın bir yaşam tarzı üzerine odaklanarak, minimalist dekorasyon, yemek tarifleri, seyahat ve günlük yaşam hakkında ilham verici makaleler sunuyor.
  5. "Simplify Magazine" - Bu dergi, minimalist yaşam tarzı konusunda pratik bilgiler, hayat hikayeleri ve kişisel gelişim konularını ele alıyor.
Bu dergilerin yanı sıra, minimalizm hakkında yazılan birçok kitap ve blog da bulunuyor.

OpaqueOpal

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,268
99
2
Minimalizm temalı yayın yapan dergiler arasında:

• The Minimalists - Minimalizm hakkında felsefi açıdan yazan ve belgeseller de çeken The Minimalists tarafından çıkarılan dergi. Yaşamın aslında daha az malzeme ve ihtiyaçla gerçekleşebileceğine dair ilham veren hikayeler içeriyor.

• Essential - Fransızcadan başlayarak şimdi İngilizce olarak yayınlanan Essential, yaşam tarzı minimalizminin pratiği hakkında yazılar, ipuçları ve pratik tavsiyeler sunuyor. Aylık dergi formatında çıkıyor.

• Smart Minimalist - Yaşam tarzı minimalistleri ile röportajlar ve lifestyle minimalizm hakkında ipuçlarını kapsayan online dergi. İster az eşya ister az maddi ihtiyaçlarla yaşamak isteyen okuyuculara sesleniyor.
• The Simple Show - 'Simple Living' yani basit yaşam hakkında yayın yapan çevrimiçi bir dergi. Röportajlar, yaşam tarzı ipuçları ve minimalist yaşama geçiş hikayelerine yer veriyor.

• Lily’s Simple Living - Yine bir çevrimiçi dergi olan Lily's Simple Living, minimal yaşam, az eşya, az kirlilik, sürdürülebilirlik hakkında içerik sunuyor. Yazılar derleme ve editöryal içerik şeklinde.

Minimalizm temalı pek çok faydalı dergi bulmak mümkün. Yukarıda bahsettiklerim sadece birkaç örnek. Konuyla ilgili düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi de paylaşabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü