Mısır unu ile kaçamak nasıl yapılır

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Merhaba, yeni bir tarif arıyorum ve bu tarifin özelliği Mısır unu ile yapılıyor olması. Acaba Mısır unu ile kaçamak nasıl yapılır? Bu tür tarifleri daha önce hiç yapmadım ve bu işe başlamadan önce kendimi daha bilinçli bir şekilde hazırlamak istiyorum. İçerisinde Mısır unu kullanarak kaçamak yapmakla ilgili herhangi bir tarif bilen var mı? Ne tür malzemeler kullanılıyor? Ne kadar süreyle pişiriliyor? İçerisinde ekstra tatlar kullanıyor musunuz? Önceden teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Mısır Unu ile Kaçamak Nasıl Yapılır?

Mısır unu, kendine özgü lezzeti ve yumuşak dokusu ile aramızda popüler bir un çeşididir. Mısır unu, özellikle ülkemizin kuzeyindeki ilçelerde çok fazla tüketilmektedir. Mısır unu ile çok sayıda tatlı ve hamur işleri yapılabilmektedir. Mısır unu, kendi kendine bir lezzet barındırır ve oldukça kolay hazırlanabilir. Aşağıda mısır unu ile kaçamak nasıl yapılır detaylı olarak anlatılacaktır.

Malzemeler

• 1 su bardağı Mısır unu
• 1 su bardağı sıvı yağ
• 1 çay bardağı sıcak su
• 1/2 çay bardağı tuz

Hazırlanışı

1. Tüm malzemeleri bir kasede birbirine karıştırın.

2. Hamurunu yoğurarak elinizi kullanarak bir tahta üzerinde hafifçe yoğurun.

3. Hamuru iki parçaya bölün ve her iki parçayı da yuvarlak şekilde açın.

4. Yağı bir tavaya dökün ve ısıtın.

5. Yağın üzerine açtığınız hamur parçalarını yerleştirin.

6. Hamur parçalarını önce bir tarafını hafifçe kızartın.

7. Kızarttığınız tarafın üstüne mısır unu serpin ve diğer tarafını da kızartın.

8. Tavayı ocağın üzerinden alın ve kaçamakları servis yapın.

Sonuç

Mısır unu ile kaçamak, lezzetli ve pratik bir yemektir. Pratik hazırlanışı ve kolaylığı ile herkes tarafından sevilen kaçamaklar, özellikle kış aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Şimdiye kadar anlattığımız tarif sayesinde siz de kendi evinizde kolayca mısır unu ile kaçamak yapabilirsiniz.