Mülakatta nasıl oturmalıyız

Caesar

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,423
132
62
Merhaba, mülakatlara girmek üzere hazırlanıyorum ve mülakatta nasıl oturmalıyım? konusunda çok şüpheliyim. Mülakatta kişisel bir izlenim oluşturmak ve iyi bir görüntü vermek istiyorum. Bu nedenle mülakata ne kadar özenle hazırlanmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Mülakatta otururken herhangi bir doğru ya da yanlış hareket var mı, hangi tavırları almalıyım? Hangi hareketlerden kaçınmalıyım? Mülakatta otururken nelere dikkat etmem gerekiyor?

Bu konuda bana yardım edebilir misiniz? Lütfen görüşlerinizi paylaşın ve bana mülakatta otururken nelere dikkat etmem gerekiyor? konusunda ipuçları verin. Meslektaşlarınızın görüşlerini, önerilerini ve ipuçlarını paylaşmak için çok minnettar olurum.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,398
1,315
112
Mülakatta Nasıl Oturmalıyız?

Mülakatlar iş başvurularının önemli bir parçasıdır. Bir mülakatta başarıyla oturmak, işe alınmanızın olumlu yönde etkileneceği anlamına gelir. Bir mülakatta başarılı olmak için, doğru şekilde oturmak çok önemlidir. Bu makale, mülakatta nasıl oturulacağının ipuçlarını paylaşmak için tasarlanmıştır.

Giyim ve Görünüm

Mülakat için iyi giyinmek, kurallar arasında önemli bir yer tutar. Mülakata giderken, kurumsal bir görünüme sahip olmalısınız. Yalnızca siyah ve beyaz renklerin kullanılmasını tavsiye ederiz. Giyinmek, aynı zamanda mülakattaki etkileyiciliğinizi de etkiler.

Konuşma Sırasında Oturma Pozisyonu

Mülakat sırasında, sizi dinleyen kişiye odaklanın. Gülümseme ve konuşurken kollarınızı kullanın. Konuşurken, konuşmacıya bakmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Yüz ifadeniz, cevap verirken ve konuşurken konuşmacıya doğru olmalıdır.

Mülakat Sonunda Oturma Pozisyonu

Mülakat sonunda oturma pozisyonunuzu korumaya devam etmelisiniz. Mülakat sırasında oturmayı sürdürün. Konuşmacıya bakarak, gülümseyerek ve konuşurken kollarınızı kullanarak her şeyi izleyin.

Mülakatta başarılı olmak için, doğru şekilde oturmak çok önemlidir. Mülakata giderken iyi giyinin ve mülakat sırasında ve sonunda doğru şekilde oturmaya dikkat edin. Konuşmacıya bakın, gülümseyin ve konuşurken kollarınızı kullanın. Bu, sizin etkileyiciliğinizi arttıracak ve işe alınmanızın olumlu yönde etkileneceği anlamına gelecektir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)