Muradım ne demek

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Merhaba herkese,

Benim muradım ne demek? sorusuna cevap arıyorum. Bir arkadaşım bu sözü kullandığında ne anlama geldiğini anlamadım. İngilizce'den Türkçe'ye çevirilmiş bir söz mü? Eğer öyleyse, bu söz ne anlama geliyor?

Bir de, Türkçe'de kullanılan anlamı hakkında bilgi almak istiyorum. Bu sözün kullanım alanları var mı? Özellikle konuşmalarda sıklıkla kullanılıyor mu? Bu sözün ne anlama geldiğini ve ne zaman kullanıldığını öğrenmek istiyorum.

Türkçe konuşanların bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istiyorum. Bu sözün ne anlama geldiğini ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

• Love
Reactions: Meltem

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Muradım Ne Demek?
Muradım ne demek? Bu sorunun cevabı oldukça basit - Muradım, kullanıcının kalbinde en çok arzuladığı şeyi ifade eder. Kültürler arasında değişiklik gösterebilir, ancak genel olarak, Muradım arzulanan bir şeyi ifade eder.

Muradımın İfadeleri
Muradımın ifadesi, kullanıcının kalbinde arzuladığı şeyi çok güzel anlatır. Örneğin, kullanıcının arzusu, daha iyi bir yaşam kalitesinin elde edilmesi ise, bu arzuyu ifade etmek için Muradım sözcüğü kullanılabilir. Aynı şekilde, kullanıcının arzusu, sevdiği bir kişinin sağlığının korunması ise, bu arzuyu ifade etmek için Muradım sözcüğü de kullanılabilir.

Muradımın Kökeni
Muradım sözcüğünün kökeni, Arapça'daki müracaat (Müracaat) sözcüğünden gelir. Müracaat sözcüğü, bir davetin kabul edilmesi anlamına gelir. Aslında, Muradım sözcüğünün anlamı, bir şeyi istediğiniz ya da arzuladığınız anlamına gelmektedir.

Muradımın Anlamı
Muradım sözcüğü, genel anlamda bir şey arzulamak veya istemek anlamına gelmektedir. Özellikle, bir şeyi çok arzulamak ya da istemek anlamında kullanılır. Örneğin, çok arzulanan bir hedefe ulaşmak için çalışıyorsanız, bu arzunuzu Muradım olarak ifade edebilirsiniz.

Muradımın Kullanımı
Muradım sözcüğü, konuşma, yazma ve çeviri aracılığıyla kullanılmaktadır. Özellikle, arzu edilen bir şeyi ifade etmek için kullanılır. Örneğin, arzulanan bir hedefe ulaşmak için çalışıyorsanız, bu arzunuzu Muradım olarak ifade edebilirsiniz. Ayrıca, Muradım sözcüğünün daha çok Arapça, Farsça ve Türkçe'de kullanıldığını belirtmek gerekir.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Muradım, genel olarak arzu veya isteklerinizi açıklamanızı ifade eder. Bu istekler ve arzularınız, ne olursa olsun, size en iyi sonucu verebilecek şekilde gerçekleştirilmeye çalışılır. Muradım, sizin için ulaşılması gereken bir hedefi ifade etmek için kullanılır. Bu hedef ne olursa olsun, maksimum çabayla gerçekleştirilmeye çalışılır. Muradım, kişisel arzular ve hedeflerinize ulaşmak için daha fazla çaba sarf etmenizi gerektirecek bir sözcüktür.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Muradım, Türkçede “istek” veya “arzulamak” anlamlarına gelmektedir. Muradım, bireyin kendine belirlediği hedefe ulaşmak için çalışmalarının başında gelen bir kavramdır. Muradım, kişinin hayatının her alanında, çalışma hayatından sosyal yaşama kadar, kişinin kendini geliştirmek, başarılı olmak veya arzu ettiği şeyi elde etmek için arayışına verilen bir addır. Muradım, kişinin yaşamının her döneminde değişebilen amaçlarını ifade etmek için kullanılır. İnsanlar, kendilerine özel hedefler koyarak bunların peşinden giderek, arzu ettikleri sonuca ulaşmak için çaba gösterirler. Muradım, bu çaba sürecinin başında yer alan bir kavramdır.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Muradım, Türkçe dilinde “istek, arzu, dilek” anlamına gelen bir kelimedir. Genellikle arzu edilen bir şeyi ifade etmek için kullanılır. Bir örnek vermek gerekirse, bir çocuğun annesine, “Muradım çikolata almak” dediğini düşünelim. Burada çocuk, arzu ettiği şeyi ifade etmek için “muradım” kelimesini kullanmıştır.

Muradım, arzu ve dilekleri dile getirmek için kullanılan bir ifadedir. Genellikle çocukların kullandığı bir ifade olarak kabul edilir ve bununla, çocukların isteklerini ve arzularını ifade etmek için kullandıkları bir kelime olarak görülür. Ayrıca, “Muradım” kelimesi, arzularımızı çok daha güçlü bir şekilde ifade etmek için kullanılabilir. Örneğin, “Bu benim muradım”, arzumuzu çok daha güçlü bir şekilde ifade etmek için kullanılır.

Genel olarak, “Muradım” kelimesi, arzularımızı ve isteklerimizi ifade etmek için kullanılan bir sözcüktür. Çoğu zaman çocuklar tarafından kullanılır, ancak her yaştan insan tarafından kullanılır. “Muradım” kelimesi, arzularımızı ve isteklerimizi daha açık ve güçlü bir şekilde ifade etmek için kullanılabilir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Muradım, Türkçede istek, arzu veya dilek anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime genellikle dilek ya da istekleri ifade etmek için kullanılır. Muradım sözcüğünün kullanılması ile isteklerinize daha içtenlikle karşılık verilebileceği düşünülür. Sözcük, genellikle daha üstün bir kişiye ya da kişilere karşı kullanılır. Örneğin; "Muradım buydu" ya da "Muradım bunu yapmam" gibi. Sözcük, ayrıca "istek" ya da "arzu" anlamına da kullanılabilir. Örneğin; "Muradım buraya gitmekti" ya da "Muradım bunu yapmaktı" gibi. Bu sözcük, genellikle dileklerin ifade edilmesinde ya da isteklerin dile getirilmesinde kullanılır. Kısaca, Muradım sözcüğü, isteklerinizi daha içten bir şekilde ifade etmek için kullanılan bir Türkçe sözcüktür.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Muradım, kelime anlamı olarak 'dileğim' anlamına gelmektedir. Türkçede, muradım ifadesinin kullanımı, insanların ne istediğini, neyi arzu ettiklerini anlatmak için kullanılır. Örneğin; evlenmek isteyen bir kişi, “Muradım evlenmek” der. Aynı şekilde, arzu edilen bir şeye sahip olmak isteyen bir kişi, “Muradım sahip olmak” der. Bu ifade, insanların arzularını ve isteklerini anlatmak için kullanılır. İnsanlar, muradım ifadesini, isteklerini ve arzularını ifade etmek için kullanırlar. Bu ifade, aynı zamanda, arzulanan şeyin gerçekleşmesi için dualar etmek için de kullanılır. Muradım ifadesi, sevgi ve iletişim için kullanılmıştır. Muradım ifadesi, arzularının gerçekleşmesi için dua etmek isteyenler tarafından kullanılır. İnsanlar, arzusu olan bir şeye sahip olmak için muradım ifadesini kullanabilirler.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Muradım, Türkçe’de “ne istediğini bilmeyen, neyin ne olduğunu öğrenmeyi arzu eden” anlamına gelen bir sözcüktür. Teknolojik gelişme ile birlikte herkesin kolayca internete erişme imkanı olduğu için, insanlar artık daha kolayca aradıkları bilgilere ulaşabiliyorlar. Forum sitesi, üyelerinin aradıkları bilgileri paylaştıkları ve diğer üyelerin konuları değerlendirerek cevaplar verdikleri basit bir web sitesidir. Forum sitesi üyeleri kendi alanındaki bilgilerini paylaşmak veya kendilerini merak ettikleri konularda soru sorabilmek için bu tür siteleri kullanırlar.

Muradım, forum sitesi üyelerinin aradıkları cevapları üyelerinin kendi alanındaki bilgileri ile desteklenmiş olarak verebilmesi için, site üyelerinin konuyu detaylı olarak açıklamaları gerekmektedir. Forum sitesinde bir soru sormak, aradığınız cevabın olabilecek en kısa sürede ve en doğru şekilde verilmesi için önemlidir. Soru sormak için konu hakkında detaylı bilgi vermeniz gerekir; bu nedenle, konuya ilişkin detaylarınızı ve gerekli olan tüm bilgileri yazmanız önemlidir.

Ayrıca, her konuda soru sormak için forum sitesi üyelerinin geçerli ve doğru kaynaklardan bilgi topladıklarını da unutmayın. Forum sitesi üyelerinin diğer üyelerin sorularına cevap verirken, bilgilerinin doğru ve güvenilir olduğundan emin olmaları da çok önemlidir. Forum sitesi üyelerinin sorularına cevap verirken, üyelerin kendi alanında sağlam bilgi ve çalışma ettiğinden emin olmaları gerekmektedir. Forum sitelerinin amacı, üyelerinin konu hakkında bilgi edinmelerini ve aradıkları cevapları bulmalarını sağlamaktır.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Muradım, Türkçe'de "istek" anlamına gelen bir sözcüktür. Genellikle isteklerinize ulaşmak için yaptığınız çabaların bir özetini vererek kullanılır. Örneğin, "yıllardır muradıma ulaşmak için çalışıyorum" diyebilirsiniz.

Bir başka deyişle, muradım, yaşamınızda gerçekleştirmek istediğiniz amaçlarınızdır. Bunlar, büyük rüyalarınız ya da küçük arzularınız olabilir. Bu arzularınızı gerçekleştirmek için büyük bir çaba göstermek zorundasınız.

Örneğin, ekonomik bağımsızlık için çalışmak, sağlıklı bir yaşam tarzını elde etmek, ilgi alanınıza uygun bir iş bulmak veya aşık olmak gibi düşüncelerinizi gerçekleştirmek için çaba sarf etmelisiniz.

Muradım, sizin isteklerinizi gerçekleştirmek için yaptığınız çabaların bir özetini ifade eder. Bu çabalar, sizin hayatınızda neye odaklanmanız gerektiğini ve neye karşı dikkatli olmanız gerektiğini de açıkça gösterir. Muradım, sizin hayatınızdaki çabalarınızın bir göstergesidir.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,422
1,315
112
Muradım ne demek? Murad, bir insanın arzuladığı, istediği veya başarmaya çalıştığı bir hedef veya arzu anlamına gelir. Muradım ne demek? sorusu, bir insanın neler arzu ettiğini merak ediyorsa sormak anlamına gelir. Murad, kişisel arzularımızın başarılmasını istediğimiz veya en iyi olasılığa ulaşmaya çalıştığımız her şey olarak tanımlanabilir. Muradım ne demek? sorusu, bizim için gerçek anlamda neyi istediğimizi anlamak için bize ipuçları verir. Muradım ne demek? sorusu, kişinin neleri arzu ettiği ve nelerin onun için önemli olduğunu anlamamızı sağlar.

AltoClef

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,314
84
2
Muradım, İslami kavram olarak yaşamın anlamının aranması anlamına gelir. İslam anlayışına göre insanlar yaşamın anlamını aramak ve arayış içerisinde olmak zorundadır. İslam'da öznel bir yaşam biçimi olarak "muradım" kavramının kapsamı önemli ölçüde genişleyebilir. Bu kavram, imanının gereğini yerine getirmenin ne olduğunu, davranışlarının sevabını aramak, Allah'ın koyduğu kurallara göre hareket etmek, ahlaki ve dini sorumluluklarını yerine getirmek, hayatının hakikate uygun olarak nasıl sürdürüleceğini anlamaya çalışmak gibi davranışları kapsayabilir.

Muradımın arayışının temelinde, insanın kendini bildiği, Allah'ın koyduğu sınırlar içerisinde yaşadığı ve hayatının hakikat ile bütünleşmiş bir şekilde sürdürüldüğü bir yaşamın aranması yatar. İnsanın fiziksel, zihinsel, toplumsal, dini ve ruhsal gereksinimlerini karşılamak ve gerçek anlamıyla yaşamını sürdürebilmesi için bu gereksinimlere yanıt vermesi gerekir. İslami anlayışa göre, insanın kendine ait olan bu arayışı sonuçlandırması ve hayatının hakikati anlamasına yardımcı olacak bir özne olarak Allah'ın yardımına muhtaçtır.

Muradım arayışının arkasında yatan temel amaç, insanın Allah'ın koyduğu sınırlar içerisinde yaşamasını sağlamak ve hayatının hakikat ile uyumlu olarak sürdürülmesini sağlamaktır. İslami anlayışa göre, insanın öncelikli olarak Allah'ın istediği hayatı yaşamak zorunda olduğu vurgulanmaktadır. Böylece, insanın hayatının anlamını arayışının sonucunda, Allah'ın koyduğu sınırlar içerisinde yaşamak ve hayatın hakikat ile uyumlu olarak sürdürülmesi hedeflenmektedir.

Sukriye

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
320
0
0
Muradim Ne Demek?

Muradim kelimesi, Türkçede siklikla kullanilan bir ifadedir ve genellikle bir istegi, arzuyu veya dilegi ifade etmek için kullanilir. Ancak, kelimenin tam olarak ne anlama geldigini ve hangi baglamlarda kullanildigini daha derinlemesine anlamak önemlidir.

1. Muradimin Tanimi
Muradim kelimesi, "benim dilegim" veya "arzum" anlamina gelir. Bu ifade, bir kisinin istegini veya dilegini belirtmek için kullanilir. Genellikle bir istek veya niyet ifade ederken kullanilir ve samimi bir dilde konusurken sikça duyulur.

2. Muradimin Kullanimi
Muradim kelimesi, günlük konusmalarda sikça kullanilan bir ifadedir. Örnegin, birisi size bir iyilik yapmasini istediginizde veya bir dileginizi dile getirdiginizde "muradim" ifadesini kullanabilirsiniz. Ayrica, bir isteginizi veya talebinizi belirtirken de bu ifadeyi kullanmak yaygindir.

3. Muradimin Içerdigi Anlamlar
Muradim kelimesi, sadece bir dilegi ifade etmekle kalmaz, ayni zamanda o dilegin ne kadar samimi ve içten oldugunu da yansitabilir. Bu ifade genellikle duygusal bir baglamda kullanilir ve karsinizdaki kisiye isteginizin ne kadar önemli oldugunu vurgular.

4. Muradimin Kültürel Baglami
Türk kültüründe, "muradim" ifadesi önemli bir yer tutar. Misafirperverlik ve yardimseverlik gibi degerlerin ön plana çiktigi bir kültürde, birisinin dilegini yerine getirmek veya yardim etmek siklikla karsilasilan bir davranistir. Bu nedenle, "muradim" ifadesi sadece bir istegi belirtmekle kalmaz, ayni zamanda toplumsal degerleri de yansitir.

5. Muradimin Ifade Ettigi Duygular
Muradim kelimesi genellikle içtenlik, samimiyet ve ihtiyaç duygularini ifade eder. Bir kisi "muradim" dediginde, karsisindaki kisiye gerçekten önemsedigi bir istegi veya dilegi oldugunu gösterir. Bu ifade, duygusal baglanti kurma ve empati gösterme amaciyla kullanilir.

6. Muradimin Önemi
Muradim kelimesi, iletisimde samimiyet ve duygusallik katmak için önemlidir. Birisinin dilegini veya istegini anlamak ve ona uygun bir sekilde tepki vermek, saglam bir iliski ve iletisim kurmanin temelidir. Dolayisiyla, "muradim" ifadesinin kullanilmasi, karsilikli anlayis ve destek duygusunu pekistirir.

Sonuç
Muradim kelimesi, Türkçede yaygin olarak kullanilan ve genellikle bir istegi veya dilegi ifade etmek için kullanilan bir ifadedir. Ancak, bu ifadenin içerdigi duygusal ve kültürel baglamlari anlamak, iletisimde daha derin bir anlayis ve samimiyet saglar. Muradim, sadece bir kelime degil, ayni zamanda içinde barindirdigi duygular ve degerlerle de önemli bir ifadedir.

SSS (Sikça Sorulan Sorular)

1. "Muradim" ifadesi nasil kullanilir?
Muradim ifadesi genellikle bir dilegi veya istegi belirtmek için kullanilir. Örnegin, bir iyilik istediginizde veya bir dileginizi dile getirdiginizde bu ifadeyi kullanabilirsiniz.

2. Muradimin kültürel önemi nedir?
Türk kültüründe, muradim ifadesi samimiyet, yardimseverlik ve duygusal baglami temsil eder. Misafirperverlik gibi degerlerin ön planda oldugu bir kültürde, birisinin dilegini yerine getirmek önemlidir.

3. Muradimin duygusal anlami nedir?
Muradim ifadesi içtenlik, samimiyet ve duygusal baglami ifade eder. Bir kisi muradim dediginde, karsisindaki kisiye gerçekten önemsedigi bir istegi veya dilegi oldugunu gösterir.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,468
517
0
Muradım, Türk dilinde "amaç" anlamına gelen bir sözcüktür. Eğitimci bakış açısıyla, muradımın çocuğa öğrenme sürecini etkileyecek olan hedefler belirlemek için kullanılabileceği söylenebilir. Örneğin, çocuğa evdeki sorumluluklarının ne olduğu, hayatının önceliklerini nasıl belirleyeceği veya okulda başarılı olmak için ne gibi çabaların gerektiği gibi konuların murat olarak belirlenebilmesi mümkün. Bununla birlikte, ebeveynler de çocuklarının kendilerine güven duymalarını, kararlar verme, hayat becerileri ve kendilerini ifade etme gibi eğitimsel alanlarda gelişim sağlamalarını murad olarak belirleyebilirler. Ayrıca, çocuğun okul başarısının yükseltilmesi, ilerideki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmak ile ilgili muratları da önemlidir. Eğitimci bakış açısıyla, muradımın ebeveynlerin çocuklarının geleceğine yönelik gerçekçi ve ulaşılabilir hedefleri belirlemelerine yardımcı olacağını unutmamak önemlidir. Muradımın, ebeveynlerin çocuklarının başarısının önündeki engelleri ortadan kaldırmak için de kullanabilecekleri bir aracını oluşturabileceği düşünülmektedir. Muradımın, çocuğa odaklanma, süreklilik, motivasyon ve başarıyı ödüllendirme gibi temel eğitimsel fonksiyonları yerine getirmesinin önemli olduğu düşünülmektedir. Muradım, çocuğun öğrenme sürecinin daha kolay ve verimli olmasını sağlayan önemli bir araçtır.

Feride

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
293
0
0
Muradım; Türkçe'de "neyi istiyorsun" anlamına gelen bir ifadedir. Bu ifade çoğunlukla arkadaşlarımıza günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar konusunda fikir almak için kullanılır. Genellikle, bir arkadaşımız sıkıntıya düştüğünde ya da bir konuda karar vermeyip yardım istediğinde, "muradım ne?" sorusu sorulur. Bu soru, sıkıntıya düşen arkadaşımıza, sorununu çözmek için karar vermesine yardımcı olmak için sorulur. Bu ifadeyi kullanarak, arkadaşımızın sorununu çözmesine yardımcı olmak için ona yardım etmeyi amaçlıyoruz. Böylece, arkadaşımıza destek olmak için onun için en uygun kararı vermesine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

LegendSword

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,767
0
0
"Muradım" deyimi, Türkçede "istediğim, arzuladığım şey" anlamına gelir. Genellikle dile getirilen bir isteği veya dileği ifade etmek için kullanılır. Örneğin, "Muradım, bu yıl daha fazla seyahat etmek ve yeni kültürler keşfetmek." şeklinde bir cümlede kullanılabilir. "Muradım" ifadesi, kişinin öznel isteklerini veya hedeflerini belirtmek için kullanılan samimi bir ifadedir. Bu deyim, kişinin iç dünyasını ve duygularını ifade etmesine yardımcı olur.

Gulsah

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
313
0
0
Muradım ne demek? Muradım, arzu edilen, istenilen veya amaçlanan şeyi ifade eden Türkçe bir kelimedir. Bu kelime, daha çok arzu veya istek olarak kullanılır. Örneğin, "Muradım üniversitede okumak" gibi. Genellikle kullanılan diğer bir durumda, "Muradım bu işi başarmak" gibi olabilir. Bu ifade, birisi tarafından istenilen bir sonuca ulaşmaya çalışırken kullanılır. Muradım, genellikle kararlı ve güvenilirdir. Birisi, istediğini başarmak için kararlı ve inatçı olmalıdır. Örneğin, "Muradım birkaç yıl sonra iyi bir işe sahip olmak" gibi. Birisi, istediğini başarmak için çalışmalı ve hedeflerine ulaşmak için gereken çabayı göstermelidir. Muradım, çoğu zaman birisi tarafından istenen amaçları gerçekleştirmek için güçlü bir arzuya sahiptir. Bu arzuyu, isteklerini gerçekleştirmek için gerekli adımları atmak için kullanabilir. Örneğin, "Muradım bir ev almak" gibi. Bu, birisi tarafından istenen ve arzu edilen bir amaca ulaşmak için güçlü bir arzu gösterir.

Serpil

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
299
0
0
Muradım, Türkçe'de ümitli bir arzuyu ifade etmek için kullanılan bir sözcüktür. Aynı zamanda muradım ifadesi, umutlu, hayalci bir anlam taşır. Ayrıca, insanlar muradım ifadesini bir dilek karşılaması için kullanırlar.

Muradım ifadesi, insanların başka insanlara karşı içtenlikle dileklerini belirtmek için kullanılır. Bu dilekler, hayatı kolaylaştıracak çözümlerin çabasının ödüllendirilmesi için yapılan arzular veya kişilerin kendi istekleri olabileceği gibi, başkalarının isteklerini de kapsayabilir. Örneğin, bir arkadaşının başarılı bir ödevi tamamlamasını istemek için muradım diyebilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte, muradım ifadesi, kişinin hayatının kendisine ait olmasına inanmasının bir ifadesi olarak da kullanılabilir. Bir kişinin umutlu olması ve kendine olan inancının artmasına yardımcı olabilir. Bu, özellikle kişinin özgüveni ve başarısını arttırmaya yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, muradım ifadesinin anlamının ümitli bir dilek veya arzu olarak kavranması önerilmektedir. Özellikle, insanların kendi isteklerinin veya başkalarının isteklerinin yerine getirilmesini istemek için kullanılması önerilir. Aynı zamanda, kişinin kendine olan inancını arttırmak için kullanılabilir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Muradım, tarihsel bir terim olan Muradım, "istek, dilek" anlamına gelmektedir. Türkçe'de, muradımın başka bir kullanımı olan "istekli olmak" terimi de kullanılmaktadır. Bu terim, arzu edilen şeyi elde etmek için çaba gösterilmesi gerektiğini vurgulamak için kullanılır. Muradımın başka bir kullanımı da, karşımızdaki tarafın isteğini anlamaya çalışmak ya da arzuladığını tahmin etmeye çalışmak olarak tanımlanabilir. Bu, bir araya geldiğimiz kişilerin isteklerini anlamaya çalışmak için önemli bir kavramdır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)