Nefis yemek tarifleri çaylı kek nasıl yapılır

UykuluDunya

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,285
119
0
Merhaba arkadaşlar,
Nefis yemek tarifleri çaylı kek nasıl yapılır? sorusunu soruyorum. İlk defa bir kek yapıyorum ve bu tarifin ne kadar kolay olup olmadığını bilmiyorum. Eğer bu tarifin kolay olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bana yardımcı olun. Ne kadar malzeme gerektiğini ve nasıl karıştırılacağını, ısıtma süresini, pişirme süresini ve diğer adımları anlatır mısınız lütfen? Nefis yemek tarifleri çaylı kek nasıl yapılır? sorusuna en iyi cevabı verebilmeniz için çok minnettar olacağım. Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,959
1,315
112
Nefis Yemek Tarifleri Çaylı Kek Nasıl Yapılır?

Çaylı kekler, çayın kendine has aromasını kullanarak lezzetli ve tatlı bir tarif sunar. Çaylı keklerin tarifi oldukça basittir ve pişirmek birkaç dakika alır. Böylece, herkes kolayca evinde çaylı kekler pişirebilir. Aşağıdaki tarif, çaylı kekleri evde kolayca pişirmenize yardımcı olacaktır.

Malzemeler
200 gr un
90 gr pudra şekeri
1 adet yumurta
80 ml sıvı yağ
3 çay kaşığı çay
3 çay kaşığı kabartma tozu
2 çay kaşığı çay aroması
1 paket vanilya

Hazırlanışı
1. İlk olarak, tüm kurutulmuş malzemeleri (un, pudra şekeri, kabartma tozu) bir kabın içine alın ve karıştırın.

2. Sonra, sıvı yağ, çay, çay aroması ve yumurtayı kabın içine ilave edin.

3. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve kabartma tozunu ilave edin.

4. Bir kek kalıbına hamuru dökün ve 180 derece fırında 25 dakika pişirin.

Sonuç
Bu basit tarif, evde kolayca çaylı kekler pişirmenize yardımcı olacaktır. Çaylı kekler, çayın kendine has aromasının tadıyla, lezzetli ve tatlı bir tarif sunar. Ayrıca, çaylı kekler kolayca hazırlanabildiğinden, çay partileri için mükemmel bir seçenektir.

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü