Niteleme sıfatı örnekleri nelerdir

GokKalemi

Yeni Üye
BaY
4 Nis 2023
1,281
112
0
Merhaba!
Niteleme sıfatlarının örneklerini öğrenmek istiyorum. Özellikle İngilizcedeki niteleme sıfatları ile ilgili bilgi almak istiyorum. İngilizce dilinde kullanılan niteleme sıfatları hakkında yardım almak istiyorum. Bu konuda yardım almamı sağlayacak biri varsa, lütfen bana yardımcı olun.

Niteleme sıfatlarının örneklerini öğrenmek için ne yapmam gerekiyor? İngilizce dilinde kullanılan niteleme sıfatları arasında hangi kelimeler var? Bu konuda bilgi veren uzmanlar varsa, bu konuda lütfen bana destek olun.

Niteleme sıfatları, İngilizce dilinde kelimelerin anlamını tarif etmek için kullanılan sıfatlardır. Örnek olarak, 'beautiful' (güzel), 'sad' (üzgün), 'clever' (zeki), 'cute' (sevimli), 'angry' (kızgın), 'happy' (mutlu), 'brave' (cesur) ve 'lazy' (tembel) gibi sıfatların hepsi niteleme sıfatlarıdır.

Niteleme sıfatlarının yanında, niteleme sıfatlarının süperlatifleri de mevcuttur. Süperlatifler, niteleme sıfatlarının en yüksek ve en düşük derecelerini belirtmek için kullanılır. Örnek olarak, 'most beautiful' (en güzel), 'saddest' (en üzgün), 'cleverest' (en zeki), 'cutest' (en sevimli), 'angriest' (en kızgın), 'happiest' (en mutlu), 'bravest' (en cesur) ve 'laziest' (en tembel) gibi sıfatların hepsi niteleme sıfatlarının süperlatifleridir.

Bu konuda yardım almamı sağlayacak herkesden çok teşekkür ederim. Lütfen bana örnekleri veya detayları verin. İngilizce dilinde kullanılan niteleme sıfatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ne yapmam gerekiyor? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,832
1,256
112
Niteleme Sıfatları Nedir?

Niteleme sıfatları, bir cümlenin anlamının veya kısaca bir özellik ya da nitelik belirten sözcüklerdir. Niteleme sıfatları, özne ya da nesneyi, bir kelime ya da cümle ile tarif ederler. Niteleme sıfatları, cümlede özneyi tanımlamak için kullanılan sözcüklerdir.

Niteleme Sıfatlarının Örnekleri

Niteleme sıfatlarının örnekleri şunlardır: iyi, kötü, büyük, küçük, güzel, çirkin, uzun, kısa, sevimli, kurnaz, zeki, atletik, duygusal, öfkeli, görkemli, zorlu, değişken, özgün, kolay, sağlam, dirençli, keskin, zengin, fakir, mükemmel, özel, sıradan, özgün, cömert, titiz, özverili, sabırlı, kibar, çekingen, dikkatli, güvenilir, cesur, kararlı, enerjik, çekici, dayanıklı, güçlü, zarif, becerikli, sevecen, sıcakkanlı, akıllı, özgür, kararlı, çalışkan, cesur.

Niteleme Sıfatlarının Kullanımı

Niteleme sıfatları, genellikle özne ya da nesneyi anlatmak için kullanılır. Farklı niteleme sıfatlarının kullanımı, cümlenin anlamını veya tarifin niteliğini değiştirebilir. Örneğin, “O, güzel bir kızdır" ve “O, çok güzeldi" arasında büyük bir fark vardır.

Niteleme sıfatlarının kullanımı, özne ya da nesneyi tanımlamak için de kullanılabilir. Örneğin, “O, güzel bir kız" sözü, kızın güzel olduğunu ifade eder.

Niteleme sıfatlarının kullanımı, bir özne veya nesneyi daha özel bir şekilde tarif etmek için de kullanılabilir. Örneğin, “O, güzel bir kızdır, ama çok zeki bir kızdır" sözü, kızın hem güzel hem de zeki olduğu anlamına gelir.

Sonuç

Niteleme sıfatları, kısaca özne ya da nesneyi tarif etmek için kullanılan sözcüklerdir. Niteleme sıfatlarının örnekleri arasında iyi, kötü, büyük, küçük, güzel, çirkin, uzun, kısa, sevimli, kurnaz, zeki, atletik, duygusal, öfkeli, görkemli, zorlu, değişken, özgün, kolay, sağlam, dirençli, keskin, zengin, fakir, mükemmel, özel, sıradan, özgün, cömert, titiz, özverili, sabırlı, kibar, çekingen, dikkatli, güvenilir, cesur, kararlı, enerjik, çekici, dayanıklı, güçlü, zarif, becerikli, sevecen, sıcakkanlı, akıllı, özgür, kararlı ve çalışkan olarak sayılabilir. Niteleme sıfatlarının kullanımı, cümlenin anlamını veya tarifin niteliğini değiştirir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)