Niteleme ve belirtme sıfatları nelerdir

CennetBahcesi

Tanınmış Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,279
90
47
Merhaba,

Niteleme ve belirtme sıfatlarını kullanmayı öğrenmek istiyorum. Sıfatlar arasındaki farkı anlayıp, hangi sıfatların hangi durumlarda kullanılması gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda size yardım edebilecek kimse var mı?

Niteleme sıfatları, bir nesnenin, kişinin veya durumun niteliklerini ifade eder. Bunlar, özellikleri, gözlemlenebilir özellikleri, kokusu, tatı veya renkleri belirtmek için kullanılır. Belirtme sıfatları ise, bir nesnenin, kişinin veya durumun bir özelliğini ifade etmek için kullanılır. Belirtme sıfatları genelde bu durumla ilgili bir bilgi veya düşünceyi ifade eder.

Bunların arasındaki ayrımı ve hangi durumlarda hangi sıfatların kullanılması gerektiğini öğrenmek istiyorum. Lütfen, bilen veya araştırma yapan herkes yardım etmeye çalışsın. Umarım bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Saygılarımla.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,365
1,247
112
Niteleme ve Belirtme Sıfatları Hakkında Makale

Niteleme ve Belirtme Sıfatları, İngilizce dilinde çok önemli bir konudur. Sıfatlar, sözcüklerin anlamını belirleyen önemli komponentlerdir. Sıfatlar, sözcüklerin hayatımızda yer edinmesini sağlayan özelliklerdir. Sıfatlar, dildeki özelliklerin anlamını belirlemek için kullanılan açıklayıcı sözcüklerdir. İngilizcede iki temel sıfat türü vardır: Niteleme Sıfatları ve Belirtme Sıfatları.

Niteleme Sıfatları

Niteleme Sıfatları, sözcüklerin anlamını belirtmek için kullanılan, özelliklerini açıklayan sözcüklerdir. Niteleme sıfatları, bir şeyin doğal özelliklerini, niteliklerini veya özelliklerini belirtmek için kullanılan sözcüklerdir. Niteleme sıfatları, dilin çoğunlukla kullanılan sıfatlarıdır ve çoğu kez sözcüğün özelliklerini açıklamanın yanı sıra özelliklerin ölçüsünü de belirtir. Örnek olarak, sözcük "iyi" niteleme sıfatıdır ve sözcüğün anlamını açıklar ve özelliklerinin ölçüsünü de belirtir.

Belirtme Sıfatları

Belirtme Sıfatları, niteleme sıfatlarından farklı olarak, sözcüğün anlamını açıklamaktan ziyade sözcüklerin nereden geldiğini veya hangi özelliklerinin olduğunu göstermek için kullanılan sözcüklerdir. Belirtme sıfatları, sözcüklerin nereden geldiğini veya hangi özelliklerinin olduğunu belirten sözcüklerdir. Sözcük "birincil" belirtme sıfatıdır ve sözcüğün nereden geldiğini gösterir, ancak özelliklerinin ölçüsünü belirtmez.

Özet

İngilizcede iki temel sıfat türü vardır: Niteleme Sıfatları ve Belirtme Sıfatları. Niteleme Sıfatları, sözcüklerin anlamını belirtmek için kullanılan, özelliklerini açıklayan sözcüklerdir. Belirtme Sıfatları, niteleme sıfatlarından farklı olarak, sözcüğün anlamını açıklamaktan ziyade sözcüklerin nereden geldiğini veya hangi özelliklerinin olduğunu göstermek için kullanılan sözcüklerdir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)