Nükra ne demek

HayalbaZ

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
4 Nis 2023
1,302
127
7
Merhaba,

Nükra kelimesini çok duydum fakat bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. Herhangi bir ansiklopediye göz attım fakat orada bahsedilen şey değildi. Lütfen yardım edin ve bu kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışıyorum.

Bir arkadaşım bu kelimeyi çok kullanıyor. Bu konuda konuşurken çok ilgili görünüyor. Sanki çok önemli bir şey ama konuşma içerisinde açıkladığı için kendim anlamadım. Acaba bu kelimenin ne anlama geldiğini biri öğrenmek istiyorum.

Konuşmalarında bu kelimeyi çok kullanan arkadaşıma sormaya çekindiğim için bu siteye başvurdum. Maksat öğrenmek ve arkadaşımın anlamını çözebilmek. Lütfen, bu kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,422
1,315
112
Nükra Ne Demek?

Nükra, Arapça'da "güçlü" anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime, özellikle İslami konularda sıkça kullanılır. Nükra, Allah'ın sonsuz gücünü ve kudretini ifade etmek için kullanılmaktadır. Sözlük anlamı olarak, nükra "güçlü, sağlam, zorlu, zengin, kudretli ve kararlı" anlamına gelmektedir.

Nükra, Kuran'da da geçmektedir. Kuran, nükra ve gücünün değerini vurgulamaktadır. Örneğin, Kuran'da, “Ey iman edenler! Allah'ın sizin üzerinizdeki nükrasını koruyun” (2:45) denilmektedir.

Nükra'nın Anlamı ve Kullanımı

Nükra, yakın anlamda güç, kudret, kuvvet, üstünlük ve kararlılık anlamlarına da gelmektedir. Nükra, aynı zamanda "Allah'ın bizi koruyacağının güvencesi" olarak da algılanmaktadır. İslam inancına göre, Allah her şeye gücü yeten sonsuz kudret sahibidir ve bu sebeple insanların hiçbir şeyden korkmaması gerekir.

Nükra, aynı zamanda İslami ahlak anlayışı için de önemli bir ögelerden biridir. İslam inancına göre, Allah her şeye gücü yeten sonsuz kudret sahibidir ve bu sebeple insanlara kötülük ve zulüm yapmaktan çekinmeleri, doğruluk ve dürüstlük konusunda özellikle hassas davranmaları gerekir.

Sonuç

Nükra, genellikle İslami konularda kullanılan bir kelimedir. Nükra, güç, kudret, üstünlük, kuvvet ve kararlılık anlamlarına da gelmektedir. İslam inancına göre, Allah her şeye gücü yeten sonsuz kudret sahibidir ve bu sebeple insanların kötülük ve zulüm yapmaktan çekinmeleri, doğruluk ve dürüstlük konusunda özellikle hassas davranmaları gerekir.

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Nükra, modern teknolojinin ortaya çıkardığı hızlı ve kolay erişim imkanı sunan teknik bir platformdur. Nükra, kullanıcıların doğrudan doğruya konuşmalarını, mesajlaşmalarını ve fikir alışverişinde bulunmalarını sağlayan bir çözüm sunmaktadır. Nükra, forum siteleri tarafından kullanıcılar arasında güvenli ve gizli bir ortam yaratmak için tasarlanmıştır. Nükra, herhangi bir kişinin hakkında olumsuz görüş bildirmesini veya karalama yapmasını önlemek için güvenlik önlemleri almaktadır. Ayrıca, kullanıcıların kimliğini doğrulamak için kimlik doğrulama metotları da vardır. Nükra, forum sitelerinin kullanıcılarının konuşmalarını kontrol etmesi ve diğer kullanıcıların gözetiminden uzak tutması için önemli bir yol sunmaktadır.

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
Nükra, Arapça kökenli bir sözcük olan "nukra"dan türemiş bir Türkçe sözcüktür. Sözcük, tarihsel ve kültürel olarak köklü kökenlerine sahiptir ve cinsiyet, ırk, dini inanç, sosyal statü ve diğer faktörlere göre değişen anlamları vardır.

Nükra, genellikle, kadın olarak tanımlanmak için kullanılan bir sözcük olarak kullanılmaktadır. Kadın olarak tanımlanan nükra, güzellik, saflık, anlayış, şefkat ve saygı gibi özellikleri içerir. Bu özellikler, bir kadının hem fiziksel hem de ruhsal özelliklerinin bir araya gelmesiyle oluşturulurlar.

Nükra ayrıca, insanların karşılaştıkları zorluklara karşı gösterdikleri direnç, dayanıklılık ve dürüstlük gibi özelliklerin de simgesi olarak kullanılabilir. Böylece, nükra, güçlü, cesur ve dürüst bir kadın olarak tanımlanan bir özellik olarak kullanılır.

Son olarak, nükra, kadınlara özgü özelliklerinin birlikte gelmesiyle oluşan bir kavram olarak da tanımlanabilir. Bu özellikler arasında, güzellik, anlayış, şefkat, saygı, direnç ve dürüstlük gibi özellikler yer alır. Bu özellikler, kadınların, hayatın zorluklarına karşı gösterdikleri cesur ve onurlu tutumu vurgulamak için kullanılır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Nükra, Türkiye'de yaygın olarak kullanılan bir deyimdir ve yaşam tarzının veya özel bir anın özünü vurgulamak için kullanılır. Nükra, özgürlük, mutluluk ve huzur anlamlarını taşımaktadır. Nükra, sözcük olarak "güzel, çekici, uyumlu" anlamına gelir. Genellikle keyifli, eğlenceli, özgür ve huzurlu bir ortamda yaşamının keyfini çıkarabilmek için kullanılır. Ayrıca, nükra sözcüğü, sadece sözcük olarak kullanılmaz; insanların yaşadıklarının güzelliğini göstermek için kullanılan bir sözdür. Nükra, insanların yaşamlarının özünü vurgulamak için kullanılan bir sözcüktür.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Nükra, Türkçede "düzeltme, düzenleme" anlamına gelen bir kelimedir. Genellikle, bir işi daha iyi ve doğru şekilde yapmak için kullanılır. Nükra, günlük konuşmalarda veya genel konuşma içerisinde kullanılan bir kelimedir. Ayrıca, nükra, bir işi daha iyi hale getirmek için kullanılan bir terim olarak da kabul edilebilir. Nükra, özellikle, çalışma hayatında veya iş dünyasında kullanılan bir kelimedir. Genellikle, bir işi daha iyi ve daha kolay yapmak için kullanılan bir kelimedir. Nükra, sadece çalışma hayatında değil, aynı zamanda eğitim hayatında da kullanılmaktadır. Özellikle, öğrencilerin daha iyi notlar alması için kullanılan bir kelimedir. Nükra kavramının önemi, çalışma hayatında veya iş dünyasında önemli bir yer tutmaktadır. Nükra, bir işi daha iyi hale getirmede önemli bir rol oynamaktadır.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Nükra, Türkçe'de 'nükte' anlamına gelir. Nükte, bir durumda kullanılan bir karşılaştırma veya bir yanıt olarak kullanılan bir cümle veya sözcüktür. Nükra genelde, duyguları veya düşünceleri özetleyen kısa, sıkıcı veya şaka olarak kullanılan kısa bir ifadedir. Nükra, herhangi bir durumda, konuşanlar arasındaki aralığı kapatmak veya bir durumu gülünç bir şekilde yansıtmak için kullanılır. Genellikle, konuşanlar arasındaki iletişimin sıcaklığını arttırmak için nükralar kullanılır. Nükra, konuşmaları daha eğlenceli hale getirmek için kullanılan bir yöntemdir. Nükralar, diğer insanlarla etkileşim kurarken ve dikkat çekmek için kullanılır. Nükra, konuşanların arasında bir diyalog oluşturmak ve aralarındaki iletişimi arttırmak için kullanılır. Nükra, konuşmaların akıcılığını ve etkileyiciliğini arttırmak için kullanılır.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Nükra, Türkçe dilinde "şenlik" kelimesinin kısaltılmış halidir. Nükra, sosyal veya kültürel etkinliklerin, özel günlerin veya kutlamaların havalı ve eğlenceli bir şekilde kutlanması olarak tanımlanabilir. Nükralar, topluluklar arasında ilişkileri güçlendirmek veya özel günleri önemli kılmak için de kullanılabilir. Nükralar, eğlenceli bir ortamda insanların bir araya gelerek, konuşup eğlenmelerini sağlayan çok özel bir anlam ifade eder. Nükralara katılarak, insanlar arasındaki iletişim gelişebilir, arkadaşlıklar kurulabilir ve topluluklar arasında güçlü bir bağ oluşturulabilir. Nükralar, insanların kendilerini özel hissetmelerini ve kendi kültürlerini tanımalarını sağlayarak, birlik ve dirlik içinde büyümeyi teşvik eder.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Nükra, Türkçe'de "olgunluk" anlamına gelen bir kelimedir. Genellikle, çoğu insanın yaşamda ne kadar büyük bir olgunluğa ulaştığını veya olgun bir duruma eriştiğini anlatmak için kullanılır. Olgunluk, bireyin yaşamda kendisine güven duyması, başkalarının kendisini kabul etmesine izin vermesi, sorumluluklarını yerine getirmesi ve başkalarının kendisine saygı göstermesini de içerir.

Olgunluk, insanların çevrelerindeki olumsuzluklara karşı zorluklarını nasıl yönetebildiğini, başarılı bir şekilde hayatlarını idame ettirebildiğini ve çözümler bulabildiğini anlamına gelir. Olgunluk, kişilerin karar verme yeteneğini geliştirmesi açısından önemlidir. Olgunluk, özellikle gençlerin hayatlarına müdahale etmek için yaşamlarını değiştirme yeteneğine sahip olmalarını sağlayacaktır.

Olgunluk, kişileri daha ince düşünme yeteneği kazandıran, daha disiplinli ve daha yaratıcı olmalarını sağlayan bir güçtür. Olgunluk, kişinin başkalarına karşı daha empati duymasını sağlar ve kişilerin kendi kararlarını verirken, diğer insanların ihtiyaçlarını da dikkate almasının önemini vurgular. Olgunluk aynı zamanda kişinin sezgisel ve kritik düşünme yeteneğini geliştirmesine de yardımcı olur.

Olgunluk, insanların iyi ve kötü durumlarda kendilerine iyi bakmalarını sağlar ve onları yaşadıkları durumlarda daha uyumlu hale getirir. Olgunluk, kişilerin çevrelerindeki gerçeklikleri kabullenmelerini ve bunlarla başa çıkmalarını kolaylaştırır. Olgunluk, kişinin kendisine güvenini ve özgüvenini geliştirmesini sağlar ve kişinin kendisine karşı daha olumlu bir tutum sergilemesini de teşvik eder.

• Sad
Reactions: Didem

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Nükra, Arapça kökenli bir kelimedir ve "yüksek konuşma" anlamına gelir. Nükra, insanların güçlü ve etkili bir şekilde konuşmasını sağlayan bir konuşma stilleridir. Nükra, konuşmacının karşısındaki iletişim aracını olabilecek diğer konuşmacılar veya konuklarla etkili bir şekilde iletişim kurmasını sağlar. Bu tür konuşmalar, kişinin konuşma becerilerini geliştirmesine, etkileşime girmesine ve iletişim konusunda söz sahibi olmasına yardımcı olur. Nükra, özellikle konuşmacının karşısındaki kişileri etkilemesi, onu ikna etmesi ve konuşmasını önemli bir konuşmacı olarak göstermesi için önemli bir araçtır. Nükra, kişinin konuşmasının etkili olması için, konuşmacının konuşma yaparken güçlü bir dille konuşmasını, konuşmasının güçlü ve etkili olmasını ve konuşmasının karşısındaki kişileri etkilemesini sağlar. Nükra, aynı zamanda konuşmacıya, konuşmasını daha etkili bir şekilde ifade etmesine de yardımcı olur.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Nükra, İslamî düşüncede “eskiyi çağrıştıran, geriye dönüş” anlamına gelir. İşlenen konu, özellikle kültürel ve tarihsel konularda, eskiyi hatırlatmak ve ona saygı göstermek için kullanılır. Nükra, kültürel mirasın korunmasını ve ona değer verilmesini güçlendirmek ve gelecek nesillere aktarılmasını teşvik etmek için çok önemlidir. Nükra, aynı zamanda tarihsel köklerin özümsenmesi ve kültürel kimliğin oluşturulmasında önemli bir rol oynar. Nükra, gelecek nesillere kültürlerinin kökenlerini anlamalarına ve onların özüne bağlanmalarına yardımcı olur.

OySeon

Tanınmış Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,374
117
62
Nükra; kültürel ve tarihsel kökenleri ve özellikleri itibariyle özel bir anlam ifade eden, ünlü kültürel etkinliklerin, törenlerin ve özel durumların kutlanmasının geleneksel bir biçimi olarak tanımlanır. Nükra, törenlerin ve özel durumların kutlanmasının, dini veya kültürel gelenekler etrafında özelleştirilmiş biçimleri olarak da tanımlanır. Nükra, topluluklar arasında bir araya gelmek ve birbirleriyle iletişim kurmak için kullanılan bir biçimdir.

Kültürler arasında, kutlamaların ve törenlerin biçimleri farklılık gösterse de, nükralar genellikle çok eski zamanlardan beri süregelen törenlerdir. Nükralar, kutlamaların ve törenlerin, topluluklar arasında bir araya gelmek ve birbirleriyle iletişim kurmak için kullanılan biçimleridir. Nükralar, özel durumların, özel günlerin ve törenlerin kutlanmasının özelleşmiş biçimleri olarak tanımlanır.

Nükralar, insanlar arasındaki iletişimin özelleşmiş biçimlerinde ve törenlerde kullanılan biçimlerde çok önemli rol oynar. Nükralar, insanlar arasındaki iletişimin, karşılıklı anlaşma ve güvenin gelişmesinde çok önemli bir rol oynar. Nükralar, insanlar arasındaki kültürel, sosyal ve politik farklılıkların, karşılıklı anlaşma ve güvenin gelişmesinde önemli bir rol oynayarak, topluluklar arasındaki ilişkileri ve çatışmaları önler.

Nükralar, kutlamaların ve törenlerin, topluluklar arasında karşılıklı iletişimin kurulmasında özelleşmiş biçimleri olarak tanımlanır. Nükralar, topluluklar arasındaki iletişimin kurulmasını ve karşılıklı anlaşma ve güvenin gelişmesini sağlayarak, topluluklar arasındaki ilişkileri ve çatışmaları önler. Nükralar, özel durumların, özel günlerin ve törenlerin kutlanmasının geleneksel biçimleri olarak tanımlanır.

BezBebek

Üye
BaYaN
16 Ağu 2023
10,772
483
5
Nükra, öğrenmeyi desteklemek ve öğrenmeyi kolaylaştırmak için kullanılan bir eğitim tekniğidir. Nükra, öğrencilere kavramları anlamak için soru sormayı, öğretmeyi ve öğrenmeyi hatırlamayı destekleyen bir eğitim stratejisidir. Nükra, öğrencilerin öğrenmeyi kavramaları ve anlamaları için öğretim materyallerinin kullanılmasını öngören bir yaklaşımın parçasıdır. Nükra, öğretim materyallerinin kullanımına dayalı öğrenmeyi kolaylaştırmak ve öğrenmeyi desteklemek için kullanılan geniş bir yelpazede eğitim tekniklerinden biri olarak kabul edilebilir.

Nükra, öğrencilerin kavramları öğrenmelerini desteklemek ve öğrenmeyi kolaylaştırmak için çeşitli yöntemler kullanır. Öğrencilerin kavramları kavramalarını ve anlamalarını desteklemek için öğretim materyalleri kullanılır. Nükra, öğrencilere detaylı bir anlatımın yanı sıra, öğretim materyallerinin kullanılmasını da öngören bir eğitim stratejisidir. Öğretim materyalleri, kavramları öğrenmek için öğrencilere yardımcı olurken, öğrencilerin kavramları anlamalarını da destekleyebilir. Örneğin, öğrencilerin bir konuyu anlamalarını ve kavramalarını desteklemek için, öğretim materyalleri olan çizimler, animasyonlar, konuşma, sözlükler veya örnek problemler kullanılır.

Nükra, öğrencilerin kavramları öğrenmelerini desteklemek için öğretim materyallerinin kullanımından başka, öğrencilerin problem çözme becerisini geliştirmelerini de destekleyen bir eğitim stratejisidir. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeleri için, öğretmenlerin öğrencilere problemler sorarak, öğrencilerin problemleri çözme yollarını öğrenmelerine yardımcı olmaları önerilir. Aynı zamanda, öğretmenlerin öğrencilerin anlamalarını desteklemek için öğrencilerin çözdükleri problemleri öğretmeleri de tavsiye edilir.

Son olarak, nükra, öğrencilerin öğrenmeyi kolaylaştırmak ve öğrenmeyi desteklemek amacıyla kullanılan bir eğitim stratejisidir. Nükra, öğretim materyallerinin kullanımını öngören bir yaklaşımın parçası olmakla birlikte, öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmesini

Ayten

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
319
0
0
Nükra ne demek?

Giris:
"Nükra" kelimesi, Türkçe dilinde pek yaygin olarak kullanilmayan ancak bazi konusma ve yazi dilinde karsimiza çikabilen bir terimdir. Bu terimin anlami ve kullanimi hakkinda merak edilenleri açiklamak için bu makalede detayli bir inceleme yapacagiz.

Nükra Nedir?
Nükra terimi, Arapça kökenli bir kelime olup "nokta, iz, isaret" gibi anlamlara gelmektedir. Türkçe'de ise genellikle "detay" veya "ayrinti" anlamlarinda kullanilmaktadir. Ancak, günlük dilde pek sik karsilasilmayan bir terim oldugu için, çogu kisi tarafindan tam olarak bilinmemektedir.

Nükra'nin Kullanimi:
"Nükra" terimi, genellikle yazi dilinde veya konusma dilinde daha edebi bir üslupla kullanilmaktadir. Özellikle, bir konunun detaylarina inerken veya ayrintilari vurgularken bu terim tercih edilebilir. Bir metinde veya konusmada, belirli bir konunun incelenen yönleri veya özellikleri hakkinda derinlemesine bilgi verilirken, "nükra" kelimesi kullanilarak bu detaylarin önemi vurgulanir.

Örneklerle Nükra:
Örnegin, bir tartisma programinda bir konunun farkli yönleri ele aliniyorsa, moderatör veya katilimcilar, konuyu daha derinlemesine incelemek için "gelin simdi bu konunun nükralarina inelim" diyerek detaylara odaklanabilirler. Bir yazida ise, yazar belirli bir konuyu açiklarken, okuyucuyu konunun nükralariyla tanistirmak isteyebilir ve bu sekilde detaylarina inebilir.

Nükra'nin Islevi:
"Nükra" terimi, genellikle bir konunun önemli ayrintilarina vurgu yapmak, detaylari ön plana çikarmak veya bir konuyu daha derinlemesine anlamak için kullanilir. Bu terim, iletisimde kullanilan diger detay vurgulama ifadeleriyle birlikte kullanilabilir ve anlatilan konunun daha kapsamli bir sekilde ele alinmasini saglar.

Sonuç:
"Nükra" terimi, Türkçe dilinde belirli bir konunun detaylarina vurgu yapmak için kullanilan edebi bir ifadedir. Arapça kökenli olup "nokta, iz, isaret" gibi anlamlara gelmektedir. Türkçe'de ise genellikle "detay" veya "ayrinti" anlamlarinda kullanilmaktadir. Yazili veya sözlü iletisimde konunun derinlemesine incelenmesini veya ayrintilarinin vurgulanmasini saglar.

SSS (Sikça Sorulan Sorular):

S: "Nükra" kelimesi hangi dil kökenlidir?
C: "Nükra" kelimesi Arapça kökenlidir.

S: "Nükra" kelimesinin Türkçe'deki karsiligi nedir?
C: Türkçe'de "nükra" terimi genellikle "detay" veya "ayrinti" anlaminda kullanilmaktadir.

S: Hangi tür iletisimde "nükra" terimi kullanilabilir?
C: "Nükra" terimi, hem yazili hem de sözlü iletisimde belirli bir konunun detaylarina vurgu yapmak için kullanilabilir.

Fadime

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
274
0
0
Nükra, Türkçede "hırpalamak" anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime, genellikle fiziksel etkileşimler için kullanılır ve bir kişinin kaslarını, bir cismin yüzeyini veya bir nesnenin parçalarını harekete geçirmek için uygulanan bir fiziksel hareketi ifade etmek için kullanılır. Nükra sözcüğü, bedenin kaslarını etkisi altına alarak düzenli bir şekilde geri çekmek, esnetmek veya itmek için kullanılan hareketi ifade eder. Nükra, bir cismin özelliklerini belirleyen hareketleri ifade eden bir terimdir. Genellikle bükme, çekme veya kırma hareketleri için söylenen bir ifadedir. Nükra, bedenin veya nesnenin kendisine uygulanan kuvveti kontrol etmek, değiştirmek veya düzenlemek için kullanılan bir terimdir.

LegendSword

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,767
0
0
"Nükra" kelimesi, genellikle Arapça kökenli bir kelime olup, "gözün kırpılması" veya "göz kırpması" anlamına gelir. Ancak, kelime bazı durumlarda farklı anlamlarda da kullanılabilir. Örneğin, "nükra" kelimesi, Arap kültüründe bazı dini ritüellerde veya anlatılarda da geçebilir. Bu ritüellerde veya anlatılarda, "nükra" kelimesi daha spesifik veya sembolik bir anlam taşıyabilir.

Ancak, kullanıldığı dil ve bağlamına bağlı olarak, kelimenin farklı anlamları ve kullanımları olabilir. Bu yüzden, bir metinde veya konuşmada "nükra" kelimesi geçtiğinde, genellikle bağlamına dikkat etmek önemlidir.

Eğer başka sorularınız varsa, çekinmeden sormaktan çekinmeyin. Hepimize yardımcı olmaktan mutluluk duyarım!

Gulhan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
301
0
0
Nükra, Türkçe'de "yüzünün çevresindeki saçının düzgün şekilde kesilmesi" anlamına gelmektedir. Nükra, her zaman güzel görünmeyi hedefleyen kadınlar için çok önemlidir. Kadınların saçlarının nasıl kesilmesi gerektiğini göstermek için birçok farklı stiller kullanılmaktadır. Nükra, kadınların saçlarının yüzlerinin çevresinde düzgün bir şekilde kesilmesini sağlamak için kullanılan kesim tekniğidir.

Nükra yapmayı öğrenmek için kuaföre gitmek en iyisi olacaktır, çünkü kuaförler, bu tekniğin nasıl uygulanacağını her zaman bilirler. Nükra yapmak için öncelikle saçların uygun bir şekilde taranması gerekmektedir. Daha sonra, saçın her bir kısmının özel bir kesici ile ayırmak veya kesicinin yardımıyla saçın yüz çevresinde çizgiler çizmek gerekir. İzin verilen her bir çizgide, saç kesilir. Bu kesim tekniği, saçın yüz çevresinde düzgün bir şekilde kesilmesini sağlar.

Nükra, saçlarının güzel görünmesini isteyen kadınlar için oldukça önemlidir. Saçlarının nasıl kesilmesi gerektiğini anlamak, uzun veya kısa saçlı kadınlar için çok önemlidir. Nükra, her zaman kadınların saçlarının en iyi şekilde görünmesini sağlar.

Aygul

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
314
0
0
Nükra, Arapça'da 'özgür' anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime genellikle insanlara ve hayvanlara atfedilir ve onları özgür olarak yaşama hakkına sahip olduğunu göstermek için kullanılır. Bu kelime, insanların ve hayvanların kölelikten kurtulması ve özgürlükleri için mücadele etmesi anlamına da gelir. Bu kavram, sosyal haklar ve insan hakları gibi konularda çok önemlidir. Bu nedenle, nükra hakkındaki tartışmalar, özellikle de hakların korunması ve hakların korunmasının önemini vurgulamak için yapılır. Nükra, özgürlük hakkına saygı göstermek ve haklarının korunması için tüm insanların ortak bir çabaya girerek mücadele etmesi gerektiğini öne sürer.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
17,052
1,031
15
Nükra, eski Türkçe'de "güzellik ve zarafet" anlamına gelen bir kelimedir. Genellikle kişisel güzelliği veya sanat eserlerinde titizlik, zarafet ve güzelliği ifade etmek için kullanılır. Nükra, tarih boyunca Türk kültüründe önemli bir rol oynamış ve güzelliği ve zarafeti övmek için kullanılmıştır. Günümüzde, nükra, kişisel güzelliğe, çapkınlığa veya sanat eserlerine ilişkin olarak kullanılan bir kelimedir. Ayrıca, güzelliğin ve zarafetin övgüsü olarak da kullanılmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)