Nusha nasıl yazılır TDK

Asosyal

Tanınmış Üye
BaYaN
9 Nis 2023
1,336
117
62
Hatay
Merhaba! Ben Nusha'yı nasıl yazacağımı TDK tarafından nasıl öğrenebileceğimi merak ediyorum. Bu konuda yardım edebilecek herhangi birinin var mı? Ne yazık ki, bu dilde yazma kurallarını çok iyi bilmiyorum. Bu nedenle, Nusha'yı nasıl doğru biçimde yazacağımı öğrenmek için TDK tarafından ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Yardım edebilecek herhangi birinin varsa, lütfen beni aydınlatın.

MaviGöçer

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
22
0
0
Nusha Ne Demek?

Nusha, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanan bir kelime. Kelime, genel olarak 'çok sevgi, özlem ve hayranlıkla ilgili' olarak tanımlanmıştır. TDK, Nusha kelimesinin özellikle kullanıldığı durumlar arasında "arkadaşlar arası ilişkilerde, çok yakın arkadaşlar arasındaki ilişkilerde, aileler arası ilişkilerde ve çiftler arasındaki ilişkide" sayılmıştır.

Nusha Nasıl Yazılır?

Nusha, Türk alfabesiyle yazılmış olarak "Nuşa" şeklinde yazılır. Nusha kelimesi, sözlük anlamı olarak olan 'sevgi ve özlemle ilgili' anlamını taşımaktadır.

Nusha Ne Zaman Kullanılır?

Nusha, özellikle yakın arkadaşlar arasındaki, aileler arasındaki ve çiftler arasındaki ilişkilerde kullanılan bir sözcük olarak kullanılır. Ayrıca, sevgi ve özlemi ifade etmek için de kullanılır.

Nusha Kelimesinin Diğer Anlamları Nelerdir?

Nusha kelimesinin diğer anlamları arasında "mutluluk, neşe, yüksek sevgi ve aşk" sayılmaktadır. Ayrıca, Nusha kelimesi aynı zamanda "şükran, minnettarlık ve teşekkür" anlamlarını da taşıyabilir.