Obruk un diğer adı nedir

kizingucu

Yeni Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,323
100
0
Merhaba arkadaşlar,

Obruk un diğer adının ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan veya bana yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

Obruk, Mısır'da yüzyıllardır kullanılan bir tarım tekniğidir. Bu teknik, toprağın yeterince sulanmadan tarla üzerinde ters döndürülerek tarım alanının genişletilmesi ve toprağın daha verimli olması amacıyla kullanılmıştır.

Ancak bu teknik, günümüzde hala çok fazla kullanılmamaktadır. Çünkü, Obruk aynı zamanda tarım alanlarının yüzeysel kaymasına ve toprağın erimesine de neden olabilmektedir. Bu nedenle, bugün modern tarımsal teknikler, bu tekniğin yerine kullanılmaktadır.

Bu yüzden, ben Obruk un diğer adının ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Eğer bu konu hakkında bilgisi olan veya bana yardımcı olabilecek birileri varsa, çok sevinirim. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Obruk un Diğer Adı Nedir?

Obruk, İstanbul Boğazı'nın güneyinde yer alan, Marmara Denizi'ne açılan bir köy. Obruk, İstanbul Boğazı'nın doğu yakasında, Kavacık ilçesi sınırları içinde bulunmaktadır. Bu köy, tarihte birçok ismiyle anılmıştır. Söylenceye göre, bu köyün ilk ismi, Antik Mısır'da yaşayan bir kralın adı olan 'Pharaoh'ın adının kısaltılmış halidir.

Obruk, köken olarak Osmanlı İmparatorluğu dönemine dayanmaktadır. Bu köy İstanbul Boğazı'nın güneyinde yer almaktadır ve bu nedenle adına 'Obruk' denilmektedir. Bu isim, tarihte 'Küçük Boğaz' anlamına gelen 'Küçük Büyük Boğaz' (Küçük Büyük Boğaz) olarak da geçmektedir.

Obruk, İstanbul Boğazı'nın güneyindeki Marmara Denizi'ne açılan küçük bir köy. Bu köyün tarihi, günümüze kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun dönemine kadar uzanmaktadır. Bu nedenle, bu köye 'Obruk' adı verilmiştir.

Obruk, tarihsel olarak birçok farklı isimle anılmıştır. Bu isimler arasında en çok bilinenleri 'Küçük Büyük Boğaz' (Küçük Büyük Boğaz) ve 'Pharaoh'ın adının kısaltılmış halidir. 'Küçük Büyük Boğaz' isminin köyün geçmişiyle ilgili olduğu düşünülmektedir, çünkü bu köy İstanbul Boğazı'nın güneyinde yer almaktadır. 'Pharaoh'ın adının kısaltılmış hali ise, bu köyün tarihsel olarak Mısır kökenli olduğunu göstermektedir.

Anahtar Kelimeler: Obruk, Küçük Büyük Boğaz, Kavacık, İstanbul Boğazı, Pharaoh.

• Love
Reactions: MaviKahraman

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)