Oldum olası TDK nasıl yazılır

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Merhaba,
Oldum olası TDK nasıl yazılır? sorusunu sormak istiyorum. İyi bir İngilizce konuşan biri olarak, bu konuda yardımcı olabilecek herhangi bir kullanıcı olup olmadığını merak ediyorum. Özellikle, oldum olası TDK'nın nasıl kullanılacağını ve ne zaman kullanılacağını öğrenmek istiyorum. Umarım, bu soruya cevap verebilecek bazı kullanıcılar vardır. Bu konuda herhangi bir fikriniz varsa, bunu bana bildirmenizi rica ediyorum.

DenizYankısı

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
28
0
0
Oldum olası TDK Nasıl Yazılır?

Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından sağlanan ve son zamanlarda oldum olası kullanımına dair sıkça sorulan soru, Oldum olası TDK nasıl yazılır? Bu makalede, oldum olasının neden kullanıldığı ve TDK tarafından onaylanmış yazımı hakkında bilgi verilecektir.

Neden Oldum Olası Kullanılır?

Oldum olası, İngiliz dilindeki gibi, çok kullanışlı bir sözcük ve ifade türüdür. Oldum olası, özellikle konuşma dilinde kullanıldığında, konuşan kişinin ne söylediğini vurgulamak için kullanılır. Örneğin, "Oldum olası, onu hiç görmedim" şeklinde cümle kurulabilir.

TDK Tarafından Onaylanmış Yazım Şekli

TDK tarafından onaylanmış olan oldum olası yazımı, sözcüklerin birleştirilerek kullanılmasıdır. Bu şekilde, "Oldum olası" ifadesi "oldu olmuş" şeklinde oluşturulur. Bu ifade, Türkçe'de "oldu olmuş" şeklinde kullanılır.

Sonuç

Oldum olası, konuşma dilinde kullanılan çok kullanışlı bir sözcük ve ifade türüdür. TDK tarafından onaylanmış olan oldum olası yazımı, sözcüklerin birleştirilerek kullanılmasıdır. Bu şekilde, "Oldum olası" ifadesi "oldu olmuş" şeklinde oluşturulur.

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü