Olimpiyatları ilk kim kurdu

OpaqueOpal

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,268
99
2
Merhaba,

Olimpiyatların kim tarafından kurulduğu konusunda henüz bir kesinliğe ulaşılmamış olsa da, tarihçilerin çoğu Yunan tarihçisi Herodot'un MÖ 776'da başladığı iddiasına inanıyor. Bu tarihten beri, Olimpiyatlar her 4 yılda bir, her yılın aynı günlerinde düzenleniyor.

Fakat bu gerçekleşene kadar olimpiyatların nasıl başladığı hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. Bu konuda araştırma yapmak istiyorum ve bu konuda yardım istiyorum. Olimpiyatların kim tarafından ilk olarak kurulduğu hakkında kesin bir bilgi edinmek için ne yapılmalı? Daha önce yapılmış araştırmalar ve araştırmaya yönelik kaynaklar hakkında bilgi veya öneri verebilir misiniz?

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Olimpiyatların Tarihçesi

Olimpiyatlar, MÖ 8. yüzyılda Yunanistan'da Antik Olimpiyatlar olarak bilinen ve MÖ 776'da başlayan spor ve kültür organizasyonudur. Olimpiyatlarda, Yunan mitolojisinde tanrı Zeus'un onuruna yapılan yarışmalar yapılmıştır. Antik olimpiyatlarda, her 4 yılda bir Zeus'un tapınağında yapılan Olimpiyatlar, Yunanistan'ın çeşitli şehirleri arasında çok büyük bir etki yarattı.

Olimpiyatların Kurucusu

Olimpiyatların kurucusu olarak, mitolojide yer alan ve Yunanistan'ın şehir devletlerinden birinde yaşayan kral olarak bilinen Pelops olarak kabul edilir. MÖ 776'da, Pelops, Olimpiyatların ilk organizatörü olarak kabul edilir. Olimpiyatların kurucusu olarak, Antik Yunanistan'ın diğer krallarından biri olan Herakles de kabul edilir.

Sonuç

Olimpiyatların ilk kurucusu, MÖ 776'da Yunanistan'da yaşayan kral olan Pelops olarak kabul edilmektedir. Olimpiyatlar, Zeus'un tapınağında her 4 yılda bir düzenlenen antik yarışmalardır. Olimpiyatların kurucusu olarak, mitolojide yer alan ve Yunanistan'ın şehir devletlerinden birinde yaşayan kral olan Pelops, aynı zamanda Herakles tarafından desteklenmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)