Olumlu geri bildirim nasıl verilir

HayalbaZ

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
4 Nis 2023
1,302
127
7
Merhaba herkese!

Olumlu geri bildirim nasıl verilir? sorusunu araştırmak için buraya yazıyorum. Benim çalışma ortamında, kişilerin performanslarını ödüllendirmek veya desteklemek için çoğu zaman olumlu geri bildirim veriyorum. Ancak, bu tür geri bildirimleri nasıl vermenin en etkili yollarını keşfetmek için bazı öneriler arıyorum.

Bir kişiye olumlu geri bildirim verirken, neyin önemli olduğunu anlamak çok önemlidir. Bu, kişinin başarısının önemli kısımlarını anlamanızı sağlayacaktır. Başarılı olmanın önemli öğelerini anlayarak, kişinin başarılarını övmek için çok daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. Ayrıca, kişinin başarılarını övmek için kişisel bir yaklaşım kullanmanız önemlidir.

Bir kişiye olumlu geri bildirim verirken, kişisel deneyim ve duygularınızı paylaşmanız önemlidir. Kişisel tepkileriniz, başarılı olan kişi için gerçekten önemli olacaktır. Aynı zamanda, olumlu geri bildirimlerinizi konuşma tarzınızla uyumlu tutmanız önemlidir. Herkesi aynı şekilde desteklemek önemlidir.

Olumlu geri bildirim verirken, kişinin küçük detayları övmek de önemlidir. Kişinin başarılarını nasıl elde ettiğini anlamak için küçük detaylara odaklanmak önemlidir. Bu yaklaşım, kişinin başarılarını daha iyi anlamasını ve öz güveninin artmasını sağlayacaktır.

Son olarak, olumlu geri bildirimlerinizi kısa ve öz olacak şekilde tutmalısınız. Kişiye geri bildirim verirken, tüm verilen bilgiyi kısaca özetlemelisiniz. Kısa ve öz olmak, kişiye daha iyi bir anlayış sağlamak için çok daha iyi olacaktır.

Özet olarak, olumlu geri bildirimleri vermek, kişinin başarılarını övmek, kişisel deneyim ve duyguları paylaşmak, küçük detayları övmek ve olumlu geri bildirimlerini kısa ve öz olacak şekilde tutmak önemlidir. Forumdaki arkadaşların yardımını bekliyorum. Olumlu geri bildirim nasıl verilir? sorusuna nasıl cevap verebileceğimizi öğrenmek için önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,364
1,247
112
Olumlu Geri Bildirim Nasıl Verilir?

Mükemmel çalışmalarınızı takdir etmek için olumlu geri bildirim vermek önemlidir. Olumlu geri bildirim, kişiyi motive eder, onun çalışmasının öneminin farkına varmasını sağlar. Olumlu geri bildirim vermek, birçok temel kurala dayanır.

Doğru Zamanı Seçin

Doğru zamanda olumlu geri bildirim vermek önemlidir. Özellikle, çalışanın başarısını teşvik etmek için, geri bildirimin anında verilmesi önemlidir. Olumlu geri bildirim, çalışanın performansının değerlendirilmesi sırasında da verilebilir.

Dürüst ve Nesnel Olun

Geri bildirim verirken, her zaman nesnel olmalısınız. Olumlu geri bildirimin, kişiyi önemli bir başarıya götürmesini sağlamak için, gerçekçi ve doğru olması önemlidir. Ayrıca, çalışanların başarısının, övgü dolu cümleler kullanarak değerlendirilmesi tavsiye edilir.

Öznel Olmaktan Kaçının

Geri bildirim verirken, öznel olmaktan kaçının. Örneğin, çalışanınızın başarısını övmek için, çalışanınızın özellikleriyle ilgili olumlu yorumlar yapmaktan kaçının. Dürüst olmak çok önemlidir, ancak bunu yaparken, kişinin özellikleriyle ilgili olumlu yorumlar yapmaktan kaçının.

Faydalı Öneriler Sunun

Olumlu geri bildirimde, çalışanınızın nasıl daha iyi performans sergileyebileceği konusunda konstruktif öneriler sunmak da önemlidir. Bu, kişiyi motive etmek için önemli bir parçadır. Öneriler, kişinin daha iyi bir performans sergilemesi için çok önemlidir.

Takdir Eden Bir Dil Kullanın

Olumlu geri bildirim verirken, takdir eden bir dil kullanmak çok önemlidir. Çalışanlarınızın başarısını övmek için, çalışanlarınıza takdir edilmeyi hak ettiklerini hissettirmek için olumlu bir dil kullanın. Bu, kişiyi motive eden ve başarısını destekleyen bir dil kullanmak anlamına gelir.

Sonuç

Tek bir çalışana, çok sayıda insana olumlu geri bildirim verme konusunda, aynı temel kurallar geçerlidir. Olumlu geri bildirimin doğru zamanda verilmesi, geri bildirimin nesnel ve dürüst olması, çalışanlarınıza konstruktif öneriler sunulması ve takdir eden bir dil kullanılması çok önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)