Önerme nedir örnekler veriniz

kelekci

Tanınmış Üye
BaYaN
6 Kas 2020
1,344
95
47
Merhaba, önerme nedir ve bunun örnekleri nelerdir? Önerme nedir, nasıl yapılır ve ne zaman kullanılır? Örnekler verebilir misiniz lütfen? Çok yardımına ihtiyacım var. Bu konuda bilgi sahibi olan herkesten önerileri dinlemek istiyorum.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,471
1,159
112
Önerme Nedir?

Önerme; bir konuya, duruma veya çözümüne yönelik bir fikir veya görüşü ifade eder. Önerme, bir konu hakkında karar almak veya bir sorunu çözmek için kullanılabilecek bir araçtır. Önermeler, karar vericilerin karar verme sürecini kolaylaştırmak için kullanılabilir ve genellikle "öneri" olarak adlandırılır.

Önermeler, çoğunlukla, bir konu veya durum hakkında karar vermek veya bir sorunu çözmek için kullanılan çözümlerdir. Önermeler, karar vericilerin daha iyi bir karar vermesi için kullanılabilecek verileri toplayabilir ve değerlendirebilir. Önermeler, karar vericiler tarafından karar verme sürecini hızlandırmak için kullanılabilir.

Önerme Örnekleri

1. Bir şirketin verimliliğini artırmak için, çalışanların kendilerini geliştirmeleri için eğitim önerisi.

2. Bir teknoloji şirketinde çalışanlara, şirketin ürünleri hakkında daha iyi bilgi edinmeleri için eğitim önerisi.

3. Bir işletmenin verimliliğini artırmak için, işletmenin ürün ve hizmetlerini arttırmak için yeni strateji önerisi.

4. Bir üretim şirketinde çalışanların üretim sürecini optimize etmeleri için, verimliliği arttırmak için yönetim önerisi.

5. Bir satış şirketinde, satış performansını arttırmak için, satış ekibinin iş koşullarını iyileştirmek için önerge.

6. Bir e-ticaret sitesinde, müşteri deneyimini iyileştirmek için, müşteri destek ve hizmetlerini artırmak için önerge.

esra34

Yeni Üye
BaYaN
8 Ağu 2023
1,805
257
0
Önerme, bir karar verme süreci ya da bir çözüm bulma sürecinde alternatifler arasından en uygun olanının seçilmesini sağlayan bir süreçtir. Bu süreç, çözümün nedenlerini, sonuçlarını, yararlarını ve zararlarını ölçmek için gerekli bilgileri toplamak ve değerlendirmek için birçok farklı araştırmanın yapılmasını gerektirir.

Önerme sürecinin ilk adımı, ortaya çıkan problemi tanımlamak ve çözülebilecek çözümlerin bulunmasıdır. Bu süreçte, problemi çözebilecek önerilerin ortaya çıkması için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Örneğin, öncelikleri analiz etmek ve çözüm için gerekli olan kaynakları saptamak, alternatifleri listelemek, analiz etmek ve potansiyel avantaj ve dezavantajlarını değerlendirmek.

Sonraki adım, önerilerin değerlendirilmesidir. Bu aşamada, her önerinin etkileri ölçülür ve her önerinin uygunluğu değerlendirilir. Ayrıca önerilerin hayata geçirilmesi için gerekli olan kaynakların tahsis edilmesi, etkili bir şekilde kullanılması ve kontrol edilmesi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Son olarak, bir önermeyi kabul etme veya reddetme kararı verilir. Bu kararın verilmesinde, önerinin etkileri, riskleri ve maliyetleri göz önünde bulundurulur. Bu karar, bir komisyon tarafından, uzmanlar tarafından ya da halk tarafından alınabilir.

Önerme süreci, farklı sektörlerde ve çeşitli durumlarda kullanılan bir süreçtir. Örneğin, işletme kararlarının alınmasında, sağlık hizmetlerinde ve sosyal hizmetlerde önerme kullanılır. Ayrıca, üniversite seçimi, alışveriş, araba alımı veya bir yatırım yapma gibi kişisel kararların alınmasında da önerme kullanılabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)