Örgü yelek kaç ilmekle başlanır

CennetBahcesi

Tanınmış Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,279
90
47
Merhaba,

Örgü yelek yapmaya başlamadan önce ne kadar ilmek başlamam gerektiğini bilemiyorum. Örgü yelekleri nasıl yapılır? Ne kadar ilmek başlamam gerektiğini ve örgü tekniğini nasıl uygulamam gerektiğini bilmiyorum.

Bu konuda yardım almak istiyorum. Örgü yelek yapmak için ne kadar öncelikle ilmek başlamam gerektiğini ve örgü tekniğini nasıl uygulamam gerektiğini lütfen bana açıklayabilir misiniz? Ayrıca, örgü yelek yapmak için gerekli olan materyaller nelerdir?

İlginiz için çok teşekkür ederim. Yardımınızı bekliyorum.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Örgü Yelek Kaç İlmekle Başlanır?

Örgü işleriyle uğraşanlar için, örgü yeleklerinin ne kadar ilmekle başlanacağı çok önemlidir. Örgü yapılırken doğru sayıda ilmek kullanmak örgünün daha sağlam olmasını sağlayacaktır. Fakat ne kadar ilmekle başlanacağı önemli bir konudur ve önemli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu makalede, örgü yeleklerinin ne kadar ilmekle başlanacağı hakkında daha fazla bilgi vermeye çalışacağız.

Temel Örgü Yeleklerinin Ne Kadar İlmekle Başlanacağı?

Örneğin, temel bir örgü yeleği için, örgüye başlamak için genellikle 8 ilmek kullanılır. Bu sayı değişebilir ve örgünün neye benzediğine bağlı olarak değişir. Genellikle, 8 ilmekle başlanır ve örgünün daha kalın olmasını sağlamak için daha fazla ilmek kullanılır.

Daha Farklı Örgü Yeleklerinin Ne Kadar İlmekle Başlanacağı?

Örneğin, çok katlı örgülerde, başlangıç sayısı çok daha fazla olabilir. Bir çok katlı örgü için, örgüye başlamak için 16 ilmek kullanılabilir. Ayrıca, daha kalın ağırlıkta örgüler için 18-20 ilmek kullanılabilir. Ayrıca, örgülerin daha küçük olmasını sağlamak için daha az sayıda ilmek kullanılabilir. Örneğin, örgünün daha küçük olmasını sağlamak için 6 ilmek kullanılabilir.

Özet

Örgü yeleklerinin ne kadar ilmekle başlanacağı, örgünün neye benzediğine ve örgünün kalınlığına bağlı olarak değişebilir. Genellikle, temel örgüye başlamak için 8 ilmek kullanılırken, çok katlı örgülere başlamak için 16 ilmek kullanılabilir. Ayrıca, daha kalın ağırlıkta örgüler için 18-20 ilmek kullanılırken, örgünün daha küçük olmasını sağlamak için daha az sayıda ilmek kullanılabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)