Örgünün yumuşak olması için ne yapmalı

kelekci

Tanınmış Üye
BaYaN
6 Kas 2020
1,344
95
47
Merhaba,

Örgünün yumuşak olmasını istiyorum ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Örgü yapmak konusunda deneyimim olduğunu söyleyebilirim ama yumuşak örgü örmeye çalışırken başarısız oluyorum. Yumuşak örgü örmek için ne yapmam gerekiyor? Hangi aksesuarları kullanmalıyım? Ne tarz ipleri kullanmalıyım? Örgüyü nasıl yumuşatmalıyım? Hangi teknikleri uygulamalıyım?

Yardımınız için çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Yumuşak Örgü Nasıl Yapılır?

Yumuşak bir örgü elde etmek için kullanılacak örgü tekniği önemlidir. Örgüyü iplerin kaydırılması, düz örgü veya küçük şişle örgü yapılması gibi farklı teknikler kullanılarak yumuşak bir örgü elde etmek mümkündür.

İpleri Kaydırmak

Yumuşak örgü için ipleri kaydırma tekniği kullanılabilir. Bu yöntemde, örmeye başlamadan önce, her örgü çubuğuna birkaç sıkıştırılmış ip bağlanır. İplerin kaydırılması durumunda, örgü çubuğunun üzerinde bir boşluk kalır ve örgü yumuşak hale gelir.

Düz Örgü

Düz örgü yapmak için, örgüyi örmeye başlamadan önce, örgü çubuklarının üzerindeki iplerin çok sıkıştırılmış olması gerekir. Bu sayede örgü kalınlığındaki boşluklar daha da azalır ve yumuşak örgü elde edilir.

Küçük Şişle Örgü

Küçük şişle örgü yapmak için, şiş çok küçük olmalıdır. Şiş çok küçük olduğunda, örgü daha yumuşak olur. Bu tekniğin kullanılması, örgünün hareketli ve esnek olmasını sağlar.

Sonuç

Yumuşak bir örgü elde etmek için, iplerin kaydırılması, düz örgü veya küçük şişle örgü yapılması gibi farklı teknikler kullanılmalıdır. Bunların hepsi, örgünün yumuşaklığını arttırmaya yardımcı olacaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)