Ortaçağ felsefesi hangi iki dini kapsar

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba arkadaşlar,

Ortaçağ felsefesi hakkındaki bilgileri öğrenmek istiyorum ve ilgili konu hakkında yardıma ihtiyacım var. Ortaçağ felsefesinin hangi iki dini kapsadığını öğrenmek istiyorum. Bu konuda kimse bana yardımcı olabilecek mi?

Ortaçağ felsefesi çoğunlukla Hristiyanlık ve İslamiyetin felsefesini kapsamaktadır. Ortaçağ felsefesi, özellikle İsa ve Hz. Muhammed tarafından kabul edilen ya da sunulan dini düşünceleri içerir. Ortaçağ felsefesinin önemli bir parçası olan Hristiyanlık felsefesi, İncil'den gelen öğretileri içerir. İslamiyet felsefesi de Kuran'dan gelen öğretileri kapsar. Ortaçağ felsefesinin diğer önemli kısımları arasında, antik Yunan felsefesi ve İbranice gizemleri gibi klasik ve eski dünya felsefeleri de bulunur.

Ortaçağ felsefesi, Hristiyanlık ve İslamiyetin çelişkili düşüncelerine çok yakın bir şekilde bakış açısına sahiptir. Bu, ortaçağ felsefesinin, günümüzdeki modern felsefenin çeşitli konulardaki yaklaşımlarından farklı olduğu anlamına gelir.

Bu konudaki bilgileri öğrenmek istediğim için, hangi iki dini kapsar sorusuna cevap arıyorum. Lütfen bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)