Ot çorbası nasıl yapılır

BaharYagmuru

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,287
118
47
Adana
Merhaba! Ot çorbasının nasıl yapıldığını çok merak ediyorum. Birisi bana malzemelerin listesini verip, adım adım nasıl yapılacağını anlatabilir mi? Çok seveceğim bu konuda yardım edebilecek kimseleri. Tarifin ne kadar basit ya da karmaşık olması gerektiği konusunda herhangi bir öneriniz de olabilir. Çok memnun olurum.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,345
1,315
112
Ot Çorbası Nasıl Yapılır?

Ot çorbası, lezzetli bir sebze çorbasıdır. Ot çorbası, hafif ve sağlıklı bir çorbadır. Ot çorbasının çoğu zaman daha hafif olmasının yanı sıra, sebzelerinin kalorisi düşük olmasının da bir avantajıdır. Ot çorbası, çeşitli sebzelerden yapılabilecek özgün bir tariftir. Ot çorbasının yapılışı kolaydır ve herhangi bir özel teknik gerektirmez. Aşağıda, kolay ve lezzetli ot çorbası tarifini bulacaksınız.

Malzemeler

* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
* 1 adet orta boy soğan
* 2 yemek kaşığı taze maydanoz
* 2-3 diş sarımsak
* 2-3 su bardağı taze ot
* 2 tatlı kaşığı tuz
* 1 tatlı kaşığı karabiber
* 1 çay kaşığı taze kekik
* 2 su bardağı haşlanmış kuru fasulye
* 2 su bardağı haşlanmış patates
* 8 su bardağı tavuk veya sebze suyu
* 1 çay kaşığı kırmızı pul biber

Hazırlanışı

1. Soğanı ince kıyın ve zeytinyağını tencereye koyun.

2. Soğanları kavurun.

3. Taze otları, tuzu, karabiberi, kekiği ve kırmızı pul biberi ekleyin.

4. Kavurmaya devam edin.

5. Maydanozu ve sarımsağı ekleyin.

6. Kuru fasulye ve patatesleri tencereye ekleyin.

7. Tavuk veya sebze suyunu ekleyin.

8. Çorbayı kaynatın.

9. Ocağı kapatın ve çorbayı 10-15 dakika dinlendirin.

10. Ot çorbasını sıcak servis edin.

Ot çorbası, taze ot, zeytinyağı, soğan, maydanoz, sarımsak, tuz, karabiber, kekik, kuru fasulye, patates, tavuk veya sebze suyu gibi malzemelerin kullanılarak hazırlanmaktadır. Ot çorbasının yapılışı kolaydır ve çok lezzetlidir.