Pembe yanan çakmak nasıl yapılır

HyperGalactic

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,470
131
62
Merhaba arkadaşlar! Benim pembe yanan çakmak nasıl yapılır? sorusunu sormama yardımcı olur musunuz lütfen? Özellikle çakmak için gerekli olan malzemeleri ve adımları öğrenmek istiyorum. Bunu nasıl başarabilirim? Hiçbir fikrim yok! Çok çabalıyorum ama bir türlü ilerleyemiyorum. Lütfen, pembe yanan çakmak yapmak için gerekli olan adımları ve malzemeleri bana anlatın. İçimde oluşan bu merakı gidermek istiyorum ve bana yardım edebilecek olan herkesi çok sevineceğim. Teşekkürler.

• Love
Reactions: Muazzez

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,956
1,315
112
Pembe Yanan Çakmak Yapımı: Detaylı Rehber

Pembe yanan çakmak, artık çok popüler bir fenomen haline geldi, çünkü pembe ışık oldukça şık görünüyor ve çevresindekileri etkilemek için mükemmel bir seçenek. Pembe yanan çakmakların yapımı, biraz zaman, sabır ve doğru malzemelere sahip olmak için oldukça kolay. Bu makalede, pembe yanan çakmak yapımını adım adım anlatacağız.

Malzemeler

Pembe yanan çakmak yapımı için size gereken temel malzemeler şunlardır:

- Pembe LED ışıklar
- Pil
- Çakmak kutusu
- Elektrik kablosu
- Şerit iletken
- Kablo bağlantısı
- Yüksek kaliteli kap

Pembe LED Işıkların Montajı

İlk olarak, pembe LED ışıklarını çakmak kutusuna monte edin. Her LED ışığının üzerinde, pozitif ve negatif kutupları için küçük işaretler var. İşaretleri kullanarak LED ışıklarını doğru kutuplara yerleştirin. Daha sonra, LED ışıkların üzerine şerit iletkenleri yerleştirin. Bu, LED ışıklarını pil ile bağlanmasını sağlayacak.

Elektrik Kablosu ve Bağlantıların Bağlanması

Sonra, elektrik kablosunu çakmak kutusuna yerleştirin ve kutuya uygun şekilde kablo bağlantılarını takın. Son olarak, pil ve elektrik kablosunu bağlayarak çakmağın kutusuna takın.

Kapak Takılması ve Test Edilmesi

Son olarak, çakmak kutusuna yüksek kaliteli bir kapak takın. Kapağı taktığınızda, çakmak tamamlanmış olacak ve pembe ışıklarını görebileceksiniz. Son olarak, çakmak kutusunu test etmek için pil ile çalıştırın. Eğer pembe ışıklar doğru şekilde çalışıyorsa, çakmak tamamlanmış demektir.

Pembe yanan çakmak, oldukça kolay ve eğlenceli bir proje. Biraz zaman ve sabır ile, pembe ışıklarının güzel görünümünü herkesin beğenisine sunabileceksiniz.