Performans görüşmesinde neler konuşulur

BebekYuzlu

Tanınmış Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,309
109
62
Ankara
Merhabalar, ben bir işletmede çalışıyorum ve bir performans görüşmesi yapılıyor. Performans görüşmesinin ne konuşulacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Performans görüşmesinde neler konuşulur? İşletmede ne gibi konuların konuşulduğunu biliyorum, ancak özellikle performans görüşmesinde konuşulan konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. İlgili çalışanlarla veya özellikle performans görüşmelerinde çalışanlarla görüşenlerle konuşma fırsatım olmuyor. Lütfen performans görüşmesinde neler konuşulduğu hakkında açıklayıcı cevaplar verin. Ne tür konuların daha önce konuşulduğu veya tavsiye edilen konular hakkında fikir verebilir misiniz? Özellikle performans görüşmesi sırasında önemli olan konular nelerdir? Lütfen yardımınız için teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Performans Görüşmesinde Neler Konuşulur?

Performans görüşmesi, çalışan ve işveren arasındaki iletişimin ve ilişkinin önemli bir parçasıdır. Çalışanın performansının değerlendirilmesi ve gelecekteki performans beklentilerinin belirlenmesi açısından doğru konuşmalar yapmak çok önemlidir. Performans görüşmesinde konuşulması gereken konular çalışanın başarısı, hedefleri, elde edilen sonuçlar, yapılan hatalar ve güçlü noktaları içerir. Ayrıca, görüşmenin amacına uygun konuların tartışılması önemlidir.

Performansın Değerlendirilmesi

Performans görüşmesinin merkezinde, çalışanın sonuçlarının değerlendirilmesi yer alır. Performansın değerlendirilmesi, çalışanın kendisi ve işverenin ne istediği konusunda net bir fikir edinmesini sağlayacaktır. İşveren, çalışanın görevlerini nasıl tamamladığını, hedefleri nasıl karşıladığını ve çalışanın ne tür sonuçlar elde ettiğini değerlendirmelidir.

Hedeflerin Belirlenmesi

Görüşme sırasında, çalışanın gelecekteki hedeflerinin belirlenmesi çok önemlidir. İşveren ve çalışan, gelecekte başarılı olmak için en uygun hedefleri belirlemelidir. Hedefler, çalışanın ne yapacağını, nasıl yapacağını ve ne kadar sürede tamamlayacağını içerecek şekilde belirlenmelidir.

Yapılan Hataların Değerlendirilmesi

Performans görüşmesinde, çalışanın yaptığı hataların değerlendirilmesi de çok önemlidir. İşveren, çalışanın yaptığı hataların nedenlerini ve önümüzdeki aylarda aynı hataları tekrarlamaması için nasıl davranılacağını konuşmalıdır.

Güçlü Noktaların Tanımlanması

Son olarak, performans görüşmesinde çalışanın güçlü noktalarının tanımlanması da önemlidir. Çalışanın güçlü noktalarının belirlenmesi, çalışanın güvenini arttıracak ve gelecekteki başarısını destekleyecektir. Bu, çalışanın kendine güvenini arttırması ve gelecekteki hedeflerinin daha kolay elde edilmesini sağlayacaktır.

Performans görüşmesi, çalışanın performansının değerlendirilmesi, hedeflerin belirlenmesi, yapılan hataların değerlendirilmesi ve güçlü noktaların tanımlanması gibi çeşitli konuların konuşulması gereken önemli bir etkinliktir. İşveren ve çalışan arasındaki iletişimin ve ilişkinin sağlıklı bir şekilde işlemesi için bu konuların doğru bir şekilde konuşulması çok önemlidir. Performans görüşmesi, hedef belirleme, hatalar, güçlü noktalar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)