Pirohu tarifi nasıl yapılır

DeRiNDaRBe

Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,355
111
17
İzmir
Merhaba,

Pirohu tarifini çok merak ediyorum. Bu tarifin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. Pirohu tarifine ilişkin her türlü detayı çok merak ediyorum ve tarifi öğrenmek için çok istekliyim. Herhangi bir katkıda bulunabilecek misafirlerden yardım istiyorum. Lütfen bana pirohu tarifinin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vererek yardımcı olun.

Çok teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Pirohu Tarifi Nasıl Yapılır?

Pirohu, Bulgaristan’da ve çevre ülkelerde çok popüler olan, haşhaşlı ve yoğurtlu hamur üzerine köfte yapılmış bir tür mantıdır. Pirohunun lezzetli ve sulu yapısı, herkesi mest ediyor. İşte size pirohunun nasıl yapılacağına dair basit bir tarif.

Malzemeler:

-1 su bardağı ılık su

-1 çay kaşığı tuz

-1 çay kaşığı şeker

-2 çay kaşığı kabartma tozu

-1 su bardağı sıvı yağ

-3 su bardağı un

-1/2 su bardağı haşhaş

-1/2 su bardağı yoğurt

-1 yemek kaşığı tereyağı

-1 adet kuru soğan

-2-3 diş sarımsak

-Kıyılmış maydanoz

-Tuz

-Karabiber

-Tuzlu su

-1 adet yumurta

-1 çay kaşığı tereyağı

Yapılışı:

1. İlk olarak, ılık suyun içerisine tuz, şeker ve kabartma tozunu karıştırın. Unu ilave edin ve yoğurun. Yağını ekleyerek yoğurmaya devam edin ve parmaklarınızla yoğurun. Hamur kabarana kadar yoğurun.

2. Kabartma tozu, haşhaş ve yoğurdu hamurun içerisine ekleyin ve yoğurmaya devam edin. Hamuru ikiye bölün ve açık kapaklı bir tepsiye dizin.

3. Kuru soğanı ince kıyın ve sarımsağı ezin. Kıyılmış maydanoz ve tuzu ekleyin. Tuzlu suya haşhaş ekleyin ve karıştırın.

4. Hamurun her iki yüzeyine tuzlu suyun üzerine haşhaş karışımını sürün.

5. Yumurtayı karıştırın ve hamurların üzerine sürün.

6. Hamurların üzerine kuru soğan karışımını ekleyin.

7. Tepsiyi 180 derece fırına verin ve 10-12 dakika kadar pişirin.

8. Pişmiş pirohunun üzerine tereyağı sürün.

Pirohu tarifini denediyseniz, lezzetli bir muhallebi tadında mükemmel bir çay partisine göre servis edebilirsiniz. Pirohunun lezzetli ve sulu yapısını denemek için bu tarifi deneyin.