Plüton ne zaman Kova Burcundaydı

pembikeller

Tanınmış Üye
BaYaN
1 May 2023
1,342
108
47
Merhaba,

Plüton ne zaman Kova Burcundaydı? sorusunu merak ediyorum. Uzmanların ve bilim adamlarının görüşlerini öğrenmek istiyorum. Bu konuda size yardımcı olabilir misiniz? Plüton'un Kova Burcunda olup olmadığını ve ne zaman bu burcun gücünde olduğunu öğrenmek istiyorum.

Araştırmalarım sonucunda, Plüton'un Kova Burcunda olup olmadığının görüşleri arasında çok fazla farklılık vardır. Bazıları, Plüton'un astrolojide bir burç olmadığını, sadece gezegen olduğunu savunurken, diğerleri bunu tartışıyor.

Astronomi konusunda bilgili kişilerin görüşlerini öğrenmek istiyorum. Plüton'un ne zaman Kova Burcundaydı? konusunda bilginiz varsa, lütfen beni bilgilendirin. Astroloji konusunda uzman olan arkadaşlarımın da yardımlarını bekliyorum. Plüton'un Kova Burcunda olup olmadığını ve ne zaman bu burcun gücünde olduğunu öğrenmek için her türlü yardımı bekliyorum.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,345
1,315
112
Plüton Ne Zaman Kova Burcunda Oldu?

Astrolojide Plüton, küçük gök cismi olarak kabul edilmektedir. Plüton, 1929 yılında kurucusu ve astronom Percival Lowell tarafından keşfedilmiştir. Plüton, 2008 yılında Kehanetli Gezegenler olarak sınıflandırılmıştır. Ayrıca, Plüton'un aralıklarla Kova Burcu'nun içinde gezdiği de bilinmektedir.

Plüton'un Zodyakal Dolaşımı ve Kova Burcu Dönemleri

Plüton'un zodyakal dolaşımı yaklaşık 240 yıl sürer. Kova Burcu dönemleri arasında iki farklı zaman diliminde dolaşır. Plüton, her 12 yılda bir Kova Burcu'nun içinde gezinir. Bu, yaklaşık olarak her 240 yılda bir Kova Burcu dönemi oluşturur. Ayrıca, Plüton, Kova Burcu'nun çevresindeki diğer burçlara göre daha uzun süreli bir dolaşım gerçekleştirir.

Plüton Geçmişinde Kova Burcu Dönemleri

Plüton'un zodyakal dolaşımının başlangıcı, 1778 yılında Kova Burcu'nun içinde başlamıştır. Ardından, Plüton, 1821-1898 aralığında Kova Burcu'nun içinde dolaşım yapmıştır. Sonraki Kova Burcu dönemi, 1936-2008 arasında gerçekleşmiştir. Son olarak, Plüton'un son Kova Burcu dönemi, 2024 ile 2104 yılları arasında olacaktır.

Plüton'un Kova Burcu Dönemi Etkileri

Plüton, Kova Burcu dönemlerinde gücünü, gizemi, kararlılığı ve kontrolü temsil eder. Kova Burcu dönemlerinde, insanlar daha gizemli, kararlı ve kontrol altında tutabilecekleri konuların üzerine odaklanırlar. Bu dönemlerde, insanlar sosyal, ahlaki ve etik konular üzerinde daha fazla düşünmeye ve çalışmaya başlarlar.

Plüton'un Kova Burcu Dönemi Sonuçları

Plüton'un Kova Burcu dönemleri, insanların daha gizemli, kararlı ve kontrol altında tutabilecekleri konular üzerinde daha fazla çalışmalar yapmalarına neden olur. Sonuç olarak, insanlar, ahlaki ve etik değerleri tekrar gözden geçirmek ve daha güçlü ve kararlı bir şekilde bunları uygulamaya çalışmak için gereken özveriyi göstermeye başlarlar. Böylece, Plüton'un Kova Burcu dönemleri, insanların daha özverili ve daha kararlı olmalarını sağlar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)