Polis amir ne demek

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba,

Polis amir ne demek? sorusunu sormak istiyorum. Polis amirinin ne anlama geldiğini ve ne gibi görevleri olduğunu merak ediyorum. Bir polis amirinin yaptığı işlerin neler olduğunun ve polis amirinin nasıl seçildiğinin araştırmasını yapmak istiyorum. Ayrıca, polis amirinin üstündeki görevleri, sorumlulukları ve dayanabileceği zorlukları hakkında da bilgiler edinmek istiyorum.

Başarı için çok çalışıyorum ve bu konuda yardım almak istiyorum. Eğer konu hakkında bir bilginiz varsa veya fikrinizi paylaşmak istiyorsanız, lütfen buradan paylaşın. Böylece bu konuda beni ilerletmek için daha fazla fikir edinebilirim. Teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,286
1,256
112
Polis Amirinin Ne Demek Olduğu:

Polis amiri, polis teşkilatının bir üyesi olan veya polis teşkilatının bir bölümünde görev yapan birine verilen unvanın kısaltılmış hali olarak tanımlanır. Polis amiri, genellikle bir polis karakolunda, üst düzey bir pozisyonda veya polis merkezinde görev yapan bir polis memurudur. Polis amirleri, polis teşkilatının büyük bir bölümünü veya tümünü yönetebilir. Polis amirleri, polis teşkilatının kurallarını uygulamalarını ve personelin görevlerini yerine getirmelerini kontrol etmeleri için sorumlu olurlar.

Polis Amirinin Görevleri:

Polis amirlerinin görevleri, ülke veya bölge polis teşkilatının yasal görevlerini yerine getirmelerini sağlamaktır. Bunlar, polis teşkilatının kurallarını uygulamak, personeli eğitmek, teşkilatın görevlerini yerine getirmesini sağlamak, suçluları yakalamak ve cezalandırmak, suçluyu ceza infazına tabi tutmak ve kanunların uygulanmasını sağlamakla ilgilidir. Polis amirleri ayrıca, polis teşkilatının kamuya hizmet etmesini sağlamak ve kamu güvenliğini korumakla da sorumludur.

Polis Amirinin Nitelikleri:

Polis amirlerinin başarılı olmaları için, çeşitli niteliklere sahip olmaları gerekir. Bunlar arasında, karar verme kabiliyeti, mesleki beceriler, öneri ve sorgulama yetenekleri, liderlik yeteneği, özgüven, pozitif yaklaşım ve çözüm odaklı olmak gibi nitelikler sayılabilir. Polis amirleri aynı zamanda liderlik özelliklerine de sahip olmalıdır. Bu özellikler arasında, kararlılık, beceri ve insan ilişkileri geliştirme becerileri bulunmaktadır.

Polis Amirinin Avantajları:

Polis amirleri, diğer polis memurlarından farklı olarak, çeşitli avantajlar elde edebilirler. Bunlar arasında, kamu güvenliği ve adaletin sağlanmasında önemli bir rol oynamaları ve rutin olarak aranılan suçlu veya suçlu olmayanları yakalamaları sayılabilir. Ayrıca, polis amirleri çeşitli eğitim ve gelişim programlarına tabi tutulabilirler ve daha iyi maaş ve diğer çeşitli ödemeler alabilirler.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Polis amir, polis kuvvetlerinin üst düzey bir komutanıdır. Polis amirleri, kolluk kuvvetlerinin arkasındaki güç olarak görev yaparlar ve kuvvetlerinin görevlerini yerine getirmelerini sağlarlar. Polis amirleri, kolluk kuvvetlerinin örgütlenmesi, eğitimi, planlaması ve yönetimi gibi çok çeşitli görevleri yerine getirirler. Ayrıca, polis amirleri kolluk durumlarının kontrol altında tutulmasını ve halkın güvenliğini sağlamanın yollarını aramayı da görevleri arasında sayarlar. Polis amirleri, kolluk kuvvetlerinin güvenliğini sağlamak için çalışırlar ve halkın güvenliğinin korunmasını görev edinirler.

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
Polis amiri, kolluk kuvvetleri görevlilerinin üst düzey personeli olarak tanımlanır. Polis amiri, polis kuvvetlerinin en üst düzey temsilcisidir ve polis memurlarının tüm görevlerini yönetmekle görevlidir. Polis amirinin görevleri arasında, polis gücünün etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamak, kolluk faaliyetlerinin iyi organize edilmesi ve kolluk kuvvetlerinin güvenlik ve düzenin sağlanması için gereken önlemlerin alınmasıdır. Polis amiri, kolluk kuvvetlerinin yönetim ve denetimini de yürütmektedir. Bunun yanı sıra, polis amiri, polis teşkilatında olan herhangi bir sorun, şikayet veya çatışma durumunda veya özel durumlarda, polis memurlarının çalışma koşullarını geliştirmek ve iyileştirmek için gerekli adımları atmakla da görevlidir. Polis amirinin başka önemli görevleri arasında, polis memurlarının eğitim ve öğretim konularına ilişkin konuların yönetimi, polis görevlerinin etkili bir şekilde yürütülmesi ve kolluk kuvvetlerinin mevcut kaynaklarının iyi kullanılması sayılabilir.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Polis amir, polis teşkilatında yönetim pozisyonunda bulunan bir memurun makamını ifade eder. Polis amirleri, polis teşkilatının kurallarını ve prensiplerini uygulamak, polis çalışanlarını izlemek, işlemlerin görevleri ve görevlerinin yerine getirilmesi için gerekli talimatları vermek ve polis hizmetlerini yürütmek gibi görevleri üstlenmektedir. Polis amirleri, yetki alanlarına göre değişmekle beraber, genel olarak polis teşkilatının üst düzey yöneticileri olarak tanımlanırlar. Polis amirlerinin önemi, polis teşkilatının işleyişini düzenlemek ve polis hizmetlerinin etkinliğini arttırmak için büyüktür.

• Wow
  • Haha
Reactions: Ceren and Fadime

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Polis amir, polis kuvvetlerinin en üst düzey yöneticisi olarak tanımlanır. Polis amirinin görevi, polis kuvvetlerinin çalışmasını koordine etmek ve güvenlik hizmetlerini organize etmektir. Polis amirleri, polis kuvvetlerinin komuta çizgisine bağlı olarak, kamu güvenliği ve adalet hizmetleri için görev ve politikalar belirler. Polis amirleri, polis teşkilatının çalışmasını kontrol etmek ve kamu güvenliğini sağlamak için çeşitli stratejiler geliştirmek, raporlar hazırlamak, eğitim programları düzenlemek, soruşturmalar yönetmek ve polis kuvvetlerinin personeline liderlik etmek gibi görevleri yerine getirir. Polis amirleri, polis kuvvetlerinin kamuya olan hizmetlerini koordine etmek için, çevresel ve kültürel koşulları göz önünde bulundurarak çalışır. Ayrıca, polis amirleri, özel güvenlik hizmetlerini ve suç önleme programlarını planlamak ve uygulamak için çalışmakla da sorumludur.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Polis amir, polis kuvvetlerinin bir üst rütbesini ifade eder. Polis amirleri, polis kuvvetlerinin tüm üyelerinden sorumludur. Bu, polisin her alanda kurumsal ve yasal sorumluluklarını yerine getirmeye odaklanması anlamına gelir. Polis amirlerinin görevleri arasında, polis üyelerinin eğitimini yönetmek, görevleri veya kuralları uygulamak, kamu hizmeti üzerinde denetim yapmak, işlemleri organize etmek, raporlar hazırlamak, raporlamak ve kararlar vermek gibi çok çeşitli görevler yer almaktadır. Ayrıca polis amirleri, polis görevlerini yerine getirmek için gerekli kaynakları sağlamakla da sorumludur. Polis amirlerinin başarılı olmaları için, kararlarının adil, objektif ve eşit olması gerekir. Polis amirleri, kurallara uymayan üyeler hakkında gerekli cezaları uygulamakla da sorumludur.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Polis amir, polis teşkilatındaki en üst düzey yönetici pozisyonudur. Polis amirleri, polis teşkilatının üst düzey karar yönetiminden sorumlu olan yetkililerdir. Bu pozisyon, karar alma sürecinin en önemli aşamasında ve öncelikli olarak polis teşkilatının faaliyetlerini yönetmek için kullanılır. Polis amirleri, öncelikle, polislerin görevlerini yerine getirmelerini sağlamak için kararlar alarak veya bu konularda politika üreterek görev yaparlar. Ayrıca, polis amirleri, polis teşkilatının üst düzey kararlarını gözden geçirir ve gerektiğinde değiştirirler. Polis amirleri, ayrıca, polis üyelerinin eğitimlerini ve özellikle polis güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri alırlar.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Polis amirleri, toplumun güvenliğini sağlamak ve kanunun uygulanmasını denetlemek amacıyla asli görevleri olan polis görevlilerini ve ekip arkadaşlarını yöneten, önemli görevler üstlenen kişilerdir. Polis amirleri, polis memurlarının görevlerini yerine getirmelerinde liderlik etmek ve önemli kararlar vermek için sorumludur. Polis amirleri, kendi bölgelerinde bulunan polis üyelerinin yürütmekte oldukları tüm operasyonların yönetimini üstlenir. Ayrıca, polis üyelerinin işlerinin planlanması, eğitimi ve performansının izlenmesi gibi görevleri de yürütür.

Polis amirleri, hem yüz yüze hem de internet ortamında çeşitli eğitimler ve seminerler verirler. Polis amirleri, polis üyelerine, özellikle çatışmalı durumlarda, suçluların yakalanması, suçlularla mücadele edilmesi ve halkla işbirliği yapılması gibi görevleri yerine getirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, polis amirleri, polis üyelerinin özel durumlarının çözümünde ve görevlerinin başarıyla yerine getirilmesinde liderlik ve destek sağlar.

Polis amirleri, çok önemli görevler üstlenmektedir. Onlar, polis üyelerinin güvenli ve verimli şekilde çalışmalarını sağlamakla sorumludur. Polis amirleri, onların yeteneklerini geliştirmek ve onların çalışmalarını etkili bir şekilde yürütmelerini sağlamakla görevlidir. Onlar, polis üyelerinin moral ve motivasyonunu arttırmak için onlara liderlik ve destek sağlamakla yükümlüdür.

minnakpare

Yeni Üye
BaYaN
1 Eki 2023
10,843
0
0
Polis amir, polis hizmetlerinin bir tür lideri olarak adlandırılan bir görevdir. Polis amirleri, polis teşkilatının düzenli ve etkin çalışmasını sağlamak için planlar, yönetmelikler ve prosedürler geliştirmekten sorumludur. Ayrıca, polis amirleri, polis teşkilatının diğer üyelerinin çalışmalarına yönlendirme, denetim ve koordinasyon sağlamakla da sorumludur. Polis amirleri, halkın ve toplumun güvenliğini sağlamak için çeşitli uygulamaları, önlemleri ve stratejileri uygulamaya çalışırlar. Polis amirleri ayrıca, halkın güvenliğini ve toplumun huzurunu sağlamak için polis hizmetlerinin kalitesini arttırmak için girişimler ve projeler geliştirmeye de sorumludur. Bu görevler, polis amirlerinin çok yönlü, zor ve önemli bir rol oynamasını gerektirir.

minnakpare

Yeni Üye
BaYaN
1 Eki 2023
10,843
0
0
Polis amir, polis memurları arasında yüksek rütbeli bir pozisyona sahip olan bir kişiye verilen genel bir isimdir. Polis amirleri, polis teşkilatının liderliğini üstlenen yetkililerdir ve genellikle bir bölge, şehir veya ülkenin polisi tarafından temsil edilir. Polis amiri, polis memurlarının disiplinini ve performanslarını yönetmek, eğitim ve uygulama standartlarını belirlemek, polis çalışmalarını denetlemek ve bölgesel güvenlik konularını incelemek gibi görevleri yerine getirmek için yetkilendirilmiştir. Polis amirleri, polis çalışmalarının performansını artırmak ve kamu güvenliğini sağlamak için de görevlendirilmişlerdir.

Dahikafalar

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,449
130
47
Polis amir, polis memurları arasındaki rütbeler içinde en yüksek rütbedir. Polis amiri, polis çalışanlarının yetiştirilmesi, denetlenmesi ve kontrolü için sorumlu olan memur olarak tanımlanır. Polis amirinin görev alanları arasında polis memurlarının eğitimi, kurallara uyumu, kıyafeti ve haklarını kontrol etmesi bulunur. Ayrıca, polis amiri, bölgesel polis departmanlarının ve diğer sivil kuruluşların iletişimini düzenlemek ve önlemler almak gibi görevler de üstlenir.

Polis amirlerinin en önemli özelliği, polis departmanının uyguladığı kurallara tam uyum sağlamaktır. Bu kurallar, polis için karşılarındaki insanların haklarını gözetmelerini, uyumlu ve güvenli ortamları korumalarını ve suç işleyenleri yakalamak için her türlü araç ve gereci kullanmalarını içerir. Bunun dışında, polis amirleri, çalışanlarının moralini ve motivasyonunu arttırmak için ödüller verir, önemli durumlarda çalışanlara tavsiyelerde bulunur, suçlu bulgularının tutuklanması için gerekli adımları atar ve görev alanlarının işleyişini denetler.

Polis amirleri, polis memurlarının işlerini daha etkin bir şekilde yürütmelerini sağlamak için çok önemlidir. Onlar, polis departmanının kurallarının karşılanmasını ve polis memurlarının çalışmalarının etkili bir şekilde denetlenmesini sağlar. Polis amirleri, polis departmanının yüksek makamları tarafından atanan ve yetkili kişilerdir. Bu nedenle, kararlarının etkili bir şekilde uygulanmasını ve polis departmanının etkin çalışmasını sağlamaları beklenir.

Tugce

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
290
0
0
Polis Amir Ne Demek?

Polis amir terimi, polis teskilatinda önemli bir konumun isaretidir. Bu makalede, polis amirlerinin kim olduklarini, görev ve sorumluluklarini, nasil atanip terfi ettiklerini ve genel olarak polis teskilatindaki yerlerini ele alacagiz.

1. Polis Amirinin Tanimi ve Kimligi:
Polis amiri, polis teskilatinda üst düzey bir yetkili olarak tanimlanir. Bu kisiler, polis departmanlarinda veya ilgili birimlerde liderlik rollerini üstlenirler. Polis amirleri, emniyet genel müdürü gibi yüksek rütbeli yetkililer tarafindan atanirlar ve belirli bir bölgedeki veya departmandaki polis memurlarini yönetirler. Polis amirleri, polis teskilatinin hiyerarsik yapisinda önemli bir konuma sahiptirler ve emniyetin saglanmasi, suçla mücadele ve kamu düzeninin korunmasinda önemli bir rol oynarlar.

2. Polis Amirlerinin Görev ve Sorumluluklari:
Polis amirlerinin görevleri ve sorumluluklari, görev yaptiklari birim veya departmana göre degisiklik gösterebilir. Ancak genel olarak, polis amirleri asagidaki görevleri yerine getirirler:

Emniyet ve kamu düzeninin saglanmasi.
Polis memurlarinin egitimi, yönetimi ve denetimi.
Suçla mücadele operasyonlarinin planlanmasi ve yürütülmesi.
Yasalarin uygulanmasi ve toplumsal adaletin saglanmasi.
Olay yeri incelemeleri ve sorusturmalarin yönetimi.
3. Atama ve Terfi Süreci:
Polis amirleri, genellikle polis teskilatinin içinden yükselerek atanir ve terfi ederler. Bir polis memuru, deneyim ve performansina bagli olarak daha üst pozisyonlara terfi edebilir ve sonunda polis amiri olabilir. Ancak bazi durumlarda, disaridan da polis amiri pozisyonuna atanabilirler, özellikle de uzmanlik alanlari veya yönetim becerileri gerektiren durumlarda.

4. Polis Amirinin Rolü ve Önemi:
Polis amirleri, polis teskilatinin etkin ve verimli bir sekilde çalismasini saglayan önemli figürlerdir. Onlar, polis memurlarinin liderligini yapar, operasyonlari yönetir ve toplumla iliskileri güçlendirirler. Ayrica, polis amirleri, polis memurlarinin egitimini ve gelisimini saglayarak, teskilatin kalitesini arttirirlar ve suçla mücadelede daha etkili bir sekilde çalismalarini saglarlar.

5. Polis Amirleri ve Hukuki Yetkileri:
Polis amirleri, belirli yasal yetkilere sahiptirler ve bu yetkileri genellikle yasalar ve yönetmeliklerle belirlenir. Bu yetkiler arasinda tutuklama yetkisi, arama ve el koyma yetkisi, emniyeti saglama yetkisi ve olay yeri incelemesi yapma yetkisi gibi çesitli görevler bulunur. Ancak bu yetkiler, belirli kurallara ve prosedürlere tabidir ve kötüye kullanilmamalidir.

6. Sonuçlar ve Sik Sorulan Sorular:
Polis amirleri, polis teskilatinin liderlik kademesinde önemli bir role sahiptirler ve polis memurlarinin yönetimi ve operasyonlarin planlanmasi gibi kritik görevleri yerine getirirler. Onlarin etkili liderlikleri, polis teskilatinin basarisini ve toplum güvenligini saglamak için önemlidir. Ancak, polis amirlerinin yetkilerini kötüye kullanma riski oldugundan, adalet ve seffaflik prensiplerine siki sikiya bagli kalmalari gerekmektedir.

Sik Sorulan Sorular:

Polis amirleri kim tarafindan atanir?
Polis amirleri hangi görevleri yerine getirir?
Bir polis memuru nasil polis amiri olabilir?
Polis amirlerinin hukuki yetkileri nelerdir?
Polis amirlerinin toplumla iliskileri neden önemlidir?
Bu sorularin cevaplari, polis amirlerinin rolünü ve önemini daha iyi anlamamiza yardimci olabilir.

Nihan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
309
0
0
Polis amiri, polis çalışanlarının idari ve askeri görevlerinin yönetimini sağlayan bir lider olarak tanımlanabilir. Bir polis amiri, genellikle bir bölge'deki bir polis komisyonu tarafından seçilir ve polis çalışanlarına liderlik etmek, onlara yönlendirmeler yapmak ve herhangi bir problem durumunda onlara liderlik etmekle görevlidir. Polis amirleri genellikle, polis teşkilatının en yüksek seviyedeki liderleridir. Bir polis amiri, polis görevlerinin yürütülmesini sağlamak, kuralları takip etmek ve halka hizmet etmek gibi çok çeşitli konularda görev alır. Polis amirleri, konuların üzerinde görüş belirlemek ve karar vermek, çalışanların eğitimini ve üretkenliğini sağlamak ve kuralların uygulanmasını denetlemek gibi çok çeşitli görevleri üstlenebilir.

Arzu

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
324
0
0
Polis amir, bir polis kurumunda görev alan lider konumundaki bir pozisyonu ifade eder. Polis amiri, kurumun görevlerini yerine getirmek için gerekli olan insan kaynaklarını yönetir. Polis amirleri, polis kurumundaki diğer üst düzey görevlilerden sorumludur. Polis amirleri, polis kurumu çalışanlarının çalışma koşullarını yönetir, insanlar arası ilişkileri kontrol eder ve çalışanların üstündeki baskıyı azaltmak için gerekli olan politikaları uygular.

Polis amirleri ayrıca, polis kurumu çalışanlarının disiplin ihlallerini, eğitiminin sürekli gelişmesini ve üst düzey yönetimin önerilerini değerlendirmek için sorumludur. Polis amirleri, polis kurumunda güvenlik önlemlerini almak ve koruma sağlamak için gerekli olan güvenlik politikalarını belirler. Ayrıca, polis kurumunda mevcut çalışanlara eğitim veren eğitim programlarının tasarlanması ve uygulanması için de sorumludur. Polis amirleri, polis kurumunda görev alan diğer görevlilere de liderlik etmek ve onların başarılarını desteklemek için görevlendirilir.

Polis amirleri, aynı zamanda polis kurumunun güvenlik ve disiplin kurallarının korunması için de sorumludur. Polis amirlerinden beklenen, kurumun görevlerini yerine getirmek için gerekli olan insan kaynaklarını etkin bir şekilde kullanabilmek ve kurumun başarısını artırmak için gerekli olan politikaları uygulamalarıdır.

LegendSword

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,767
0
0
Polis amir, polis teşkilatında görevli olan ve astlarına emir verme yetkisine sahip olan yetkili bir memurdur. Polis amirleri genellikle polis teşkilatının farklı kademelerinde bulunabilirler, örneğin polis müdürleri, komiserler veya başkomiserler gibi. Görevleri arasında personeli yönetmek, operasyonları planlamak ve polis faaliyetlerini koordine etmek bulunur. Polis amirleri, eğitim ve deneyimleriyle donanmış olup, toplumun güvenliği ve huzuru için çalışırlar.

Muazzez

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
291
0
0
Polis amir, polis kurumunda bir yetkili konumdur. Polis amirlerinin görevleri yönetim, eğitim ve denetimdir. Yönetim görevleri arasında polis kurumu içerisindeki komuta zincirinin düzenlenmesi, personel hareketlerinin izlenmesi ve polis kurumu içerisinde kullanılan ekipman ve teçhizatın denetlenmesi gibi işler yer alır. Eğitim görevleri arasında polis personelinin eğitimlerinin düzenlenmesi, polis personelinin yeterliliğinin değerlendirilmesi ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi gibi işler yer alır. Denetim görevleri arasında polis teşkilatının işleyişinin kontrol edilmesi, kurallara uyulup uyulmadığının denetlenmesi ve düzenli olarak denetimlerin yapılmasıdır. Polis amirlerinin üstlerine rapor sunma ve denetimlerin sonuçlarının raporlanması da görevleri arasındadır.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
14,398
398
5
Polis amiri, polisin üst düzey bir üyesi olarak tanımlanabilir. Polis amirleri, polis teşkilatının bir parçası olarak kamu güvenliğini sağlamak için sorumludurlar. Bu sorumluluklarının özeti, polis amirlerinin kamu güvenliği ile ilgili önlemler alması ve suç işleyenlerin yakalanması için gerekli adımların atılmasıdır. Polis amiri aynı zamanda polis teşkilatının yönetiminden sorumludur. Bunun için polis amirleri, çözüm odaklı stratejiler geliştirmeleri, güvenliğe yönelik önlemler almaları, ekip çalışmasını teşvik etmeleri ve kamu güvenliği ile ilgili kararlar vermeleri gibi birçok görev üstlenir. Ayrıca, polis amirleri, polis teşkilatının temsilcisi olarak, medya ile ilişkileri yönetmek ve toplumla iletişim kurmak için de sorumludur. Polis amirleri, toplumu kamu güvenliği ile ilgili konularda eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla faaliyetler düzenlemekle de görevlendirilir. Bu faaliyetler arasında kurumsal eğitim programları, kamu görevlileri ile toplum arasındaki iletişimin sağlanması, çevredeki güvenlik durumunun izlenmesi veya suç oranlarının düşürülmesi gibi çalışmalar yer almaktadır.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,817
1,247
112
Polis amir, polis kuvvetlerine liderlik eden, düzen ve disiplinin sağlanmasına yardımcı olan bir yetkili olarak tanımlanır. Polis amirleri, polis kuvveti tarafından atanan veya seçilen kişilerdir. Polis amirleri, polis kuvvetlerinin faaliyetlerini yönetmek ve denetlemek için görevlendirilir ve kararlarının uygulanmasından sorumludur. Polis amirleri, üstlerine raporlar vermek, yasalara uymak ve güvenlik ilkelerini uygulamak üzere polis personelinin eğitimini sağlamak ve gereken tedbirleri almak gibi çeşitli görevleri yerine getirmek için sorumludur.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)