Pozitif geri bildirim nedir örnek

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba arkadaşlar! Pozitif geri bildirim nedir ve nasıl bir örnek verilebilir? Bir öğrencinin başarısını teşvik etmek için öğretmenlerin kullandığı pozitif geri bildirim teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Öğretmenlerin nasıl pozitif geri bildirim verdiğini ve örnek olarak ne verdiklerini öğrenmek istiyorum.

Pozitif geri bildirim neye yarar? Öğrencilerin performansını, başarılarını ve özgüvenlerini arttırmak için öğretmenler pozitif geri bildirim veriyor mu? Öğretmenlerin öğrencilere pozitif geri bildirim verirken nasıl yaklaştıklarını ve öğrencilerin bu geri bildirimleri nasıl kullandıklarını öğrenmek istiyorum.

Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Yaptıkları iş veya başarılı oldukları çalışmalar hakkında öğretmenlerin öğrencilere pozitif geri bildirim verme örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum.

• Sad
Reactions: Reyhan

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,360
1,247
112
Pozitif Geri Bildirim Nedir?

Pozitif geri bildirim, bir kişinin başka bir kişiden aldığı olumlu tepkilerdir. Bu olumlu tepkiler, ödül ya da teşvik olarak verilebilir veya özel bir konuda ya da özelliğe ilişkin olarak verilebilir. Olumlu tepkiler, kişinin başarısını desteklemek için kullanılır ve kişiyi motive etmek için de kullanılabilir.

Pozitif Geri Bildirimin Faydaları

Pozitif geri bildirim, kişinin kendini özgüvenli hissetmesini sağlar ve kendine güven duymasını arttırır. Ayrıca, diğer kişilerin gözünde kendinizi daha iyi gösterirsiniz. Pozitif geri bildirim ayrıca başarıyı teşvik eder ve kişinin çalışmalarının daha önce olduğundan daha iyi olacağını hissetmesini sağlar.

Pozitif Geri Bildirim Örnekleri

Pozitif geri bildirim örnekleri arasında özgüven hissi verecek sözler, övgüler, kişinin çalışmasının takdir edilmesi ve kişinin gösterdiği çaba ve özverinin önemsenmesi gibi örnekler sayılabilir. Örneğin, bir kişinin başarılı bir proje çalışmasından övgü alması pozitif geri bildirim olarak kabul edilebilir. Başka bir örnek, bir arkadaşınızın sizin hakkınızda olumlu bir şey söylemesi olabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)