Roma hangi ülkeye ait

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Merhaba,

Bir Roma tarihi meraklısı olarak, Roma hangi ülkeye ait? sorusunu merak ediyorum. Roma İmparatorluğu nerede kuruldu ve ülkenin günümüzdeki sınırları neresi? Roma İmparatorluğu'nun tarihini konu alan çalışmalarını okumuş olmama rağmen, ülkenin sınırlarını tam olarak anlamak için daha fazla bilgiye ihtiyacım var.

Uzmanların veya Roma tarihi uzmanlarının bu konuda yardım etmesini çok isterim. Bu konuyla ilgili kapsamlı bir bilgi paylaşımınızın olmasını veya önereceğiniz kaynakların olmasını çok isterim.

Günümüzde Roma İmparatorluğu'nun hangi ülkelerin sınırlarını kapsadığını öğrenmek için nerede aramam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Eğer bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Roma'nın Geçmişi

Roma, MÖ 753 yılında kurulmuş olan ve yaklaşık 1000 yıl boyunca Mısır, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'nın çeşitli yerlerinde egemenlik kuran bir antik devlet. Roma, Latinali kökenli bir halk tarafından kurulmuştur ve MÖ 753 ile MÖ 509 yılları arasında Latinali krallığı olarak bilinir. Roma Krallığı, MÖ 509 yılında, Tarquinius Superbus'un tahttan indirilmesiyle sona ermiştir. Bu tarihten sonra, Romalılar, İtalya üzerindeki egemenliğini yürütmeye devam eden bir Cumhuriyet kurmuşlardır. Roma Cumhuriyeti, MÖ 44 ile MS 395 yılları arasında egemenliğini sürdürmüştür. MS 395 yılında, İmparatorluk, Bizans İmparatorluğu'na bölünmüştür.

Roma'nın Bugünkü Ülkesi

Bugün, Roma hangi ülkeye ait olduğu sorusu, biraz karmaşıktır. Roma, İtalya'ya aittir. Roma, İtalya'nın başkenti ve İtalyan ulusal kültürünün merkezi konumundadır. Roma, İtalya'nın resmi başkenti ve İtalyan ulusal kültürünün merkezi konumundadır. Roma'nın tarihi, arkeolojik alanları, tarihi binaları, kiliseleri ve muzelere ev sahipliği yapmaktadır. Roma, İtalya'nın kültürel, ekonomik ve siyasal merkezi konumundadır.

Roma'nın Kültürü

Roma, binlerce yıllık bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir. Roma, İtalya'nın kültürel mirasının önemli bir parçasıdır. Roma, İtalyanca dili, klasik müzik, şehir mimarisi, sanat, edebiyat, mühendislik, mimari ve daha pek çok alanda İtalya'nın önde gelen merkezidir. Roma, aynı zamanda kültürel mirasının bir parçası olarak, Hristiyanlığın başkenti konumunda da bulunmaktadır. Roma'da bulunan kiliseler, Roma katoliklik ve Ortodoks kiliseleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Sonuç

Roma, MÖ 753 yılında Latinali kökenli bir halk tarafından kurulmuş olan antik devlettir ve yaklaşık 1000 yıl boyunca Mısır, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da egemenlik kurmuştur. Bugün, Roma, İtalya'ya aittir ve İtalya'nın resmi başkenti ve İtalyan ulusal kültürünün merkezidir. Roma, binlerce yıllık tarihi ve kültürel mirasıyla, İtalya'nın kültürel, ekonomik ve siyasal merkezidir. Ayrıca, Roma, Hristiyanlığın başkenti konumunda da bulunmaktadır.

• Love
Reactions: Ipek

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)