Saat 13.00 da nasıl yazılır TDK

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
Merhaba,

Saat 13.00 da nasıl yazılır TDK? sorusuna cevap arıyorum. İstanbul'da yaşıyorum ve TDK terimlerini kullanıyorum. Saat 13.00'de TDK terimini doğru bir şekilde yazmak için ne yapmam gerekiyor? Bu konu hakkında yardım almak istiyorum. Özellikle, kelimenin nasıl yazılacağını, TDK kurallarını ve örnekleri hakkında bilgi almak istiyorum.

Çok teşekkür ederim.

MaviDeniz77

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
23
0
0
Saat 13.00 Nasıl Yazılır?

Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından düzenlenmiş olan Türkçe Yazım Kurallarına göre, saat 13.00 (on üç) yazımı "saat on üç" şeklinde yazılmalıdır. Yani, "on üçüncü saat" veya "üçüncü saat" şeklinde yazım yapılmamalıdır.

Saat 13.00 Nasıl Okunur?

Saat 13.00 okunuşu "on üçün" şeklindedir. Yani, 13.00 saat okunuşu "on üçün" olarak yazılır ve okunur.

Saat 13.00 İçin Öneriler

Saat 13.00 için TDK tarafından önerilen öneriler, dikkatli olmayı ve kurallara uymayı gerektirmektedir. Bu nedenle, saat 13.00 yazımında kullanılan kelimelerin doğru sözlük anlamını kullanmak ve Türkçe Yazım Kurallarına uygun biçimde yazmak önemlidir. Ayrıca, saat 13.00 için yazılan metinlerde, saat 13.00 (on üç) yazımının "saat on üç" şeklinde kullanılması gerekir.

Anahtar Kelimeler

TDK, Saat 13.

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü