Sabit terim nedir örnek

Abide

Tanınmış Üye
BaYaN
28 Kas 2020
1,308
108
62
Merhaba herkese,

Bir sabit terim hakkında bilgi almak istiyorum. Sabit terim nedir ve bir örnek verebilir misiniz? Sabit terimlerin ne gibi özellikleri var? Bu konuda size yardımcı olmanızı bekliyorum.

Sabit terimler, ekonomi ve finans konularıyla ilgili kalıcı terimlerdir. Sabit terimler, genellikle matematiksel bir ifade olarak kullanılır ve özel bir anlam ifade eder. Örneğin, sabit bir oran kullanarak bir ödemeyi kolayca ölçebilirsiniz. Ayrıca, sabit bir para birimindeki para birimlerinin dönüşümünü de sabit oranlarla hesaplarsınız.

Bu konuda size yardımcı olacak bilgilere sahip misiniz? Herhangi bir örnek verebilir misiniz? Sabit terimleri daha iyi anlayabilmek için ne tür araçlar kullanıyorsunuz?

İyi günler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,960
1,315
112
Sabit Terim Nedir?

Sabit terim, bir sözleşmede taraflar arasında anlaşma sağlamak için kullanılan anlaşmalı ifade, kavram veya koşullardır. Bir sözleşmeyi veya kontratı belirli bir doğrulama için oluştururken, tarafların her iki tarafın da anlayabileceği şekilde kullanılması gereken özel anlaşmalı sözcükler kullanılır. Bu sözcükleri kontratın her iki tarafın anlayabileceği şekilde anlayabileceği şekilde tanımlar. Örneğin, bir çalışanın işe alınmasından sonra çalışıyor olacağı yılların sayısını belirlemek için sözleşmede "üç yıllık süre" ifadesi kullanılır.

Sabit Terimlerin Örnekleri

Bir sözleşmede kullanılan sabit terimlerin örnekleri şunlardır:

• "Yasal Sözleşme": Bir sözleşmeyi geçerli ve uygulanabilir olarak kabul etmek için tarafların her iki tarafın da yasal olarak bağlayıcı olduğu anlaşılmasını sağlamak için kullanılan terim.

• "Çalışma Saatleri": Bir sözleşmede, çalışanın hangi saatler arasında çalışacağını belirleyen terim.

• "Kullanım Koşulları": Bir sözleşmede, tarafların karşılıklı olarak anlaşmayı kullanma ve uygulama şekillerinin belirlendiği terim.

• "Anlaşma Metni": Bir sözleşmede, tarafların neyi kabul ettiği veya taahhüt ettiği konusunda anlaştıklarını belirleyen anlaşma metninin içeriği.

• "İlgili Hükümler": Bir sözleşmede, tarafların birbirlerine karşı sorumlu oldukları hükümleri ve koşulları belirlemek için kullanılan terim.

• "Ücretlendirme": Bir sözleşmede, taraflar arasında çalışanların maaş, ücret veya ödeme miktarının belirlendiği terim.

Sabit Terimlerin Önemi

Sabit terimler, taraflar arasında bir sözleşmede anlaşma sağlamak için çok önemlidir. Bunlar, her iki tarafın anlayabileceği ve kabul edeceği bir dilde kullanılmalıdır, böylece taraflar anlaşmada herkesin alacağı veya vermesi gereken şeyleri anlayacak ve anlaşma hakkında herkesin aynı fikirde olacağından emin olacaktır. Taraflar arasındaki anlaşmaların her iki tarafın da anlayabilecekleri şekilde yazılması, anlaşmada herkesin alacağı veya vermesi gereken şeyleri anlayacak ve anlaşma hakkında herkesin aynı fikirde olacağından emin olacaktır.

Sabit terimlerin önemi, kontratlar arasında anlaşma sağlanmasında önemlidir. Kontratlar arasında anlaşmanın korunmaması, tarafların haklarının ihlal edilmesine ve taraflar arasındaki anlaşmanın ihlal edilmesine neden olabilir. Bu nedenle, taraflar arasındaki kontratların yazımı ve kontratın yürürlükte olmasında sabit terimlerin kullanılması çok önemlidir.

FikirDeryasi

Yeni Üye
BaYaN
5 Ağu 2023
2,705
298
0
Sabit terim, bir konu hakkında açık ve net bir anlamı olan veya özel bir anlamı olan nadir kullanılan bir kelimedir. Bir örnek olarak, kimya alanında “katyon” terimi, şarjı pozitif olan atomların bir grupta toplanmasını ifade eder. Sabit terimler, çoğu kez konu ile ilgili özel terimleri içermektedir, çünkü bu terimlerin anlaşılabilmesi genellikle konu üzerine ekstra bilgi gerektirmektedir. Ancak, bu terimlerin kullanılması, konu hakkında daha kolay anlaşılabilir olmasını sağlayacaktır. Sabit terimleri kullanmak, bu konuda daha kolay şekilde iletişim kurulmasını sağlayacaktır. Ayrıca, konu hakkında paylaşılan bilgilerin doğru anlaşılmasını ve kesinlik kazanmasını sağlayacaktır.

koyunkopyasi

Üye
BaY
22 Ağu 2023
8,355
1,042
5
Sabit (konuşma dilinde statik) bir terim, programlama dillerinde, sıklıkla sabit değerleri ifade etmek için kullanılır. Bir programlama dilinde, sabit bir değer bir kez tanımlanır ve daha sonra değiştirilmez. Bu değer, programın çalışması sırasında kullanılır, ancak programın çalışmasının bitmesinden sonra da geçerli kalır. Örneğin, bir sabit değer olarak pi sayısını bir programda tanımlayabiliriz. Programın sonunda pi sayısı değişmeyecektir, çünkü bu sabit bir değerdir.

Sabitler, programlama dillerinde kodun daha anlaşılır ve okunabilir olmasını sağlar. Örneğin, sabitler sayesinde, bir programın içindeki kodu daha kolay okuyabiliriz. Örneğin, bir sabit değer olarak pi sayısının kullanıldığını gördüğümüzde, programın içinde bir dairenin yarıçapını hesaplayacağını anlarız.

Sabitlerin kullanımının yanı sıra, programlama dillerinde sabitleri kullanarak da kodun daha okunabilir ve anlaşılır olmasını sağlayabiliriz. Örneğin, programda bir sabit değer olarak kullanılan pi sayısının adının “PI” olarak tanımlanmasının daha anlaşılır olacağını düşünebiliriz. Böylece, programı okuyanlar için, programda pi sayısının kullanıldığı anlaşılabilir.

• Angry
  • Haha
Reactions: Elvan and Ecem

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
13,953
398
5
Sabit terim, bir bilim dalındaki özel kavramların veya belirgin bir sözcük kümesinin belirli bir anlamda tanımlanması olarak tanımlanabilir. Örneğin, bilimsel araştırma alanında, bir kavramın önemini vurgulamak için sabit terimler kullanılır. Örneğin, bilimsel bir makalede, “moleküler biyoloji” terimi, moleküler biyoloji alanındaki temel kavramların veya deneysel yöntemlerin tanımlanması için kullanılır.

Sabit terimler, kavramların daha kolay anlaşılması ve belirleyici bir anlamda tanımlanması için kullanılır. Ayrıca, bir terimin kullanımı, belirli bir alanda çalışanlar arasında bir anlaşma sağlamak için de kullanılır. Örneğin, matematikte, “geometrik şekil” teriminin anlaşılması için kullanılan bir terim olabilir.

Sabit terimler, çoğu zaman, kültürel veya tarihsel bağlamların veya tarihsel süreçlerin tanımlanması için de kullanılır. Örneğin, kültür tarihi alanında, “renaissance” terimi, tarihsel süreçlerin veya dönemlerin tanımlanması için kullanılır.

Sabit terimler, çoğu zaman, öğrencilerin kavramları anlamalarını ve öğrenmelerini kolaylaştırmak için öğretmenler tarafından kullanılır. Öğrenciler, öğretmenlerin öğretim teknikleri ve terimleri kullanarak kavramları anlamaları ve öğrenmeleri kolaylaştırılır. Bu sayede öğrenciler, kavramları anlamalarına yardımcı olan sabit terimleri kullanarak konu hakkında daha derin bir anlayış kazanabilirler.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,430
641
5
Sabit terim, bir konu hakkında söz edildiğinde aynı anlama gelen ve sıkça kullanılan kelimelerdir. Örneğin, bir eğitim konferansında konuşmacılar, öğrencilerin başarısını arttırmak için sabit terimleri kullanabilirler. Örneğin, öğrencilerin dikkatini çekmek, öğrencilerin kendini ifade etme yeteneğini geliştirmek, öğrencilerin öğrendiklerini uygulama yeteneğini geliştirmek gibi sabit terimler kullanılabilir.

Bir eğitimci olarak, sabit terimleri kullanarak öğrencilerin öğrenmesi için çok etkili olabilirim. Bir örnek vermek gerekirse; öğrencilerin dikkatini çekmek için kullanabileceğim sabit terimler, öğrenme öncesi kavramsal ön bilgileri kullanmak ve öğrencinin öğrenme sürecini etkilemek gibi olabilir. Bununla birlikte, öğrenme sürecinin her aşamasında öğrenciye örnekler sunmak, konuları özetlemek ve öğrencilerin öğrendiklerini uygulamalarını teşvik etmek gibi sabit terimler de kullanabilirim.

Bir diğer önemli nokta, sabit terimleri kullanırken kavramsal anlamlarının öğrenciler tarafından anlaşılmasıdır. Öğretmek istediğim kavramın kavramsal anlamını öğrencilerin anlayabileceği şekilde açıklamalı, onların anlamlarını öğrenmeleri için örnekler sunmalı ve öğrencilerin bu kavramları kullanabilmeleri için onlara pratik yaptırmalıyım.

Sabit terimler, eğitim sürecinde öğrencilerin konu hakkında daha derinlemesine anlamaya ulaşmasına yardımcı olabilir. Eğitimci olarak, sabit terimleri öğrencilerin anlayabileceği şekilde açıklamalı ve öğrencilerin öğrendiklerini uygulama becerilerini geliştirmelerini teşvik etmeliyim. Böylece, öğrencilerin başarısını arttırmak için sabit terimleri etkili bir şekilde kullanabilirim.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,599
1,031
15
Sabit terim, kelime veya kavramların anlaşılmasını kolaylaştıracak şekilde sıkça kullanılan isimler olarak tanımlanabilir. Sabit terimler genellikle özel alanlarda kullanılan terimlerdir ve çoğu zaman bu alanların konularını veya konu başlıklarını açıklamak için kullanılırlar. Örneğin, bir forum sitesinde, bir konu başlığında, "Güneş Sistemi" olarak bir sabit terim kullanılabilir. Sabit terimin anlamı, insanların bu konu hakkında konuşmalarını veya düşüncelerini daha kolay anlamalarını sağlamak için kullanılır. Bu terim, Güneş Sistemi konusunda konuşulacak her şeyin temelini oluşturur. Güneş Sistemi, Güneş, ona bağlı gezegenler, uydular ve diğer cisimlerin bir araya geldiği sistem olarak tanımlanır. Bu sistem, evrenin yapısını etkiler ve Güneş'in etkisiyle ilgili birçok özelliği vardır.

kadiristerse

Üye
BaY
10 Eyl 2023
12,495
678
5
Sabit terim, bir konu hakkında kullanılan ve anlamı her zaman aynı olan bir kelime veya kavramdır. Örneğin, bilgisayar teknolojisi hakkında konuşuyorsanız, sabit terim olarak “RAM” (Rasgele Erişimli Bellek) veya “CPU” (İşlemci) gibi kelimeler kullanılabilir. Sabit terimler, konuşma veya yazma süreçlerinin daha kolay anlaşılması için kullanılan özel terimlerdir.

Sabit terimler, bir konu hakkında konuşmaya veya yazmaya başlamadan önce öğrenilmesi gereken temel kavram ve terimlerdir. Örneğin, bir borsa hakkında konuşmaya başlamadan önce, öğrenilmesi gereken temel kavramlar arasında “hisse senedi”, “döviz”, “fiyat hareketleri” vb. gibi sabit terimler vardır. Sabit terimler üzerinde durulması, konu hakkında daha derin bir anlayış kazanmada ve konu hakkında daha iyi konuşmak ve yazmak için gereklidir.

Sabit terimler, sık kullanılan ve anlaşılan terimlerdir. Bunların çoğu, herkes tarafından çok iyi bilinen ve kullanılan kelimelerdir. Ancak, bazı durumlarda, sabit terimler bazı özel kavramlar için kullanılabilir. Bu özel kavramlar, çoğu zaman sadece belirli bir alanda kullanılan ve anlaşılan kavramlar olabilir. Örneğin, “Türkiye’de vergi” veya “Japon mali piyasası” gibi özel kavramlar, sadece belli bir alanda kullanılan ve anlaşılan terimlerdir. Ancak, bu özel kavramların anlamı her zaman aynıdır ve herkes tarafından bilinen ve anlaşılan bir şekilde kullanılır.

Sabit terimler, her zaman değişik şekillerde kullanılabilir. Ancak, her zaman anlaşılması ve kullanılması gereken belli bir anlamı vardır. Örneğin, “Satış” veya “Ticaret” gibi sabit terimler, her zaman aynı anlamda kullanılır. Aynı şekilde, “Ticaret Hukuku” gibi sabit terimler de her zaman aynı anlamda kullanılır. Bu nedenle, sabit terimleri öğrenmek, konuşma veya yazma süreçlerini daha kolay anlaşılması için büyük önem taşır.

RenkliTablo

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
24
0
0
Sabit terim, bir konuda uzun süreli kullanılmak üzere kalıcı olarak kabul edilmiş ve değişmeyen bir ifade veya sözcüktür.

Bir örnek olarak, dünya çapında kullanılan bir terim olarak "çevre kirliliği" gösterilebilir. "Çevre kirliliği" terimi, her zaman kullanımda olan bir ifade olmuştur ve bu ifade, ortak bir anlam için kullanılmıştır.

Sabit terimler, konuşma ve yazma için önemli ögenlerdir. Sabit terimler, belirli bir bağlam içinde kullanıldıklarında, çoğu zaman anlaşılır bir şekilde ifade edilen düşünceleri ifade etmek için kullanılır.

Örneğin, "küresel ısınma" terimi, dünyadaki iklim değişikliklerini ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Bu terim, yalnızca küresel ısınma ile ilgili konuların anlaşılmasını kolaylaştırmak için de kullanılır.

Ayrıca, birçok sabit terim, özel alanlarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Örneğin, "mühendislik" terimi, mühendislik ile ilgili konuları ifade etmek için kullanılır.

Genel olarak, sabit terimler, bir konu veya düşünce hakkında anlaşılır bir şekilde konuşmak veya yazmak için kullanılan kalıcı ifadelerdir. Sabit terimler, aynı anlamı taşıyan farklı kelime veya ifadelerden daha iyi anlaşılır ve daha kolay kullanılır. Bu nedenle, sabit terimler, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek için önemli ögenlerdir.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Sabit terim, bir konuda aynı anlama sahip olan ve aynı kalıcı ifadeyi kullanan kelimeler veya ifadelerdir. Bir örnekle açıklamak gerekirse, bir matematik teriminde "eksen" kelimesi, her zaman ve her yerde aynı anlama ve kullanımı için kullanılır. Bu, sabit bir terimdir.

Sabit terimler, kavramların daha iyi anlaşılmasını sağlamak için önemlidir. Bilim, eğitim ve yaşamın her alanında, sabit terimler kullanarak konuşulan konuların daha iyi anlaşılmasına yardımcı olur. Mesela, tıp alanında bir hastalık hakkında konuşurken, herkes aynı terimleri kullanarak konuşur. Bu, hastalığın doğru tanımlanmasını ve tedavisi konusunda uyuşmazlıklara neden olmamak için önemlidir.

Sabit terimler, her konuda kullanılabilir. Çoğu zaman, bilim, eğitim veya teknoloji gibi konulara bağlı olarak kullanılır. Ancak, ekonomi, siyaset, edebiyat veya sanat gibi alanlarda da kullanılabilir. Sabit terimler, konuşulan konu hakkında genel bir anlaşmaya varmak için önemlidir.

tosunami

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
6,011
0
0
Sabit terim, düzenli olarak kullanılan bir sözcük, ifade veya kısaltma olarak tanımlanır. Örneğin, bilgisayar teknolojisinde, "RAM" (Random Access Memory) daima aynı şeyi ifade eder. Sabit terimler, konuşma, yazma ve düşünme için kullanılan kavramların yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olan, belli kurallara ve sözcüklerin standart bir şekilde kullanılmasına dayalı bir sistemdir. Sabit terimler, herkesin konuşmalarını anlamasını, kavramalarını ve ifade etmelerini kolaylaştırmak için kullanılır.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,835
1,256
112
Sabit terim, bir bilgi alanının ya da bir konu hakkında kullanılan bir kelimedir. Örneğin, bir forum sitesinde, herhangi bir konu hakkında konuşulurken, bir takım sözcükler çok sık kullanılmaktadır. Bu sözcükler sabit terimler olarak bilinir. Sabit terimler, bir konu hakkında konuşan kişilerin kolayca anlaşabildiği, bilinen ve kabul edilen sözcüklerdir.

Örneğin, bilgisayar konusunda konuşulursa, sabit terimler arasında "CPU", "RAM" ve "HDD" gibi ifadeler bulunur. Bu anahtar kelimeler, herkes tarafından bilinen kelimeler olduğu için, bilgisayar konusunda konuşan kişiler arasında anlaşmak kolaylaşır.

Aynı şekilde, diğer konularda da kullanılan sabit terimler bulunmaktadır. Örneğin, Uluslararası ticarette, sabit terimler arasında "FOB" (Free On Board), "CIF" (Cost, Insurance ve Freight) ve "EXW" (Ex-Works) gibi ifadeler vardır. Bu terimler, herkes tarafından bilinmektedir.

Sabit terimler, konuşma ve anlaşma sürecini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için kullanılır. Aynı zamanda, sabit terimler, konu hakkında konuşan kişilerin daha kolay anlaşabildiği bir ortam yaratır. Bu nedenle, sabit terimler bir bilgi alanının ya da bir konu hakkında kullanılan çok önemli kelimelerdir.

CennetBahcesi

Tanınmış Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,279
90
47
Sabit terim, günlük dilimizde çok sık kullanılan ve belli bir anlamı ifade eden sözcüklerdir. İngilizcesi "fixed term" olan bu terimler özellikle bilimsel kavramların karşılıkları olarak kullanılır. Bu terimlerin özellikleri, her durumda aynı anlama gelmesi, sade ve kısa olması, kolay anlaşılır olması ve kaynağının tutarlı olmasıdır.

Sabit terimler, bir konuda konuşmaya başlamadan önce anlaşılması gereken önemli kavramlardır. Örneğin, bilimsel bir alanda çalışan bir araştırmacı, çalışmasına başlamadan önce konuyu anlamak için öncelikle bu terimleri anlaması gerekir. Bu terimleri anlamak, anlaşılmaz gibi görünen kavramların altında yatan temel kavramları anlamaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca, sabit terimler konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek için de çok önemlidir. Çünkü, düzgün bir cümle kurmak için, kullanılan sözcüklerin anlamlarını anlamak çok önemlidir. Bu nedenle, sabit terimleri öğrenmek, konuşurken ve yazarken daha etkili ve kolay anlaşılır olmak için önemli bir adımdır.

Son olarak, sabit terimler, bilimsel konularda doğru ve tutarlı kararlar almada çok önemlidir. Çünkü, sabit terimlerin anlamı herkes tarafından kabul edilmektedir, bu nedenle sabit terimleri kullanarak, problemlerin çözümünde hem anlaşılırlık hem de kapsayıcılık sağlanmış olacaktır.

Sonuç olarak, sabit terimler, çoğu kez bilimsel konulara dayalı konuşmaları anlamaya ve konuşmayı daha etkili yapmaya yardımcı olan çok önemli bir unsurdur. Bunun için, sabit terimlerin anlamlarının öğrenilmesi ve kullanılması çok önemlidir.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,364
1,247
112
Sabit terim, kelimelerin kalıcı ve genellikle tek bir anlamı vardır. Bir başka deyişle, sabit terim, kalıcı bir anlamı olan bir kelimedir. Genellikle bir alandan ilgili olan sabit terimler, özellikle konuyla ilgili alanlar için kullanılır. Örneğin, eğitim alanında sabit terimler, öğrenme, öğretme, öğretim, liderlik, öğretim teknolojisi, eğitim yönetimi gibi kavramlar içerir.

Sabit terimler, çeşitli eğitim konularının açıklanmasında çok önemlidir. Örneğin, öğretim teknolojisi, eğitim alanında çok önemli bir konudur. Öğretim teknolojisi, eğitimi teknolojiyi kullanarak etkili bir şekilde vermeyi ve uygulamayı içerir. Öğretim teknolojisi, öğrenmeyi kolaylaştırmak için birçok farklı araçlar ve teknikleri kullanır.

Ayrıca, sabit terimler eğitim alanında farklı konuların açıklanmasına yardımcı olur. Örneğin, öğrenme, öğretme ve öğretim gibi konuların açıklanmasında sabit terimler çok önemlidir. Öğrenme, öğrencinin davranışlarının ve bilgilerinin gelişmesini sağlamak için bir süreçtir. Öğretme ise öğrenmeyi desteklemek için öğretmenin kullandığı öğretim stratejileridir. Öğretim ise öğrenmeyi etkili ve verimli bir şekilde destekleyen etkin bir öğretim sürecidir.

Sabit terimlerin eğitim alanında önemi, eğitim ile ilgili konuları daha kolay anlamak ve açıklamak için çok önemlidir. Sabit terimler, eğitim alanında kullanılan çok sayıda kavramın anlaşılmasını ve açıklanmasını kolaylaştırır. Bu nedenle, sabit terimler eğitimcilerin, öğrencilerin ve eğitim alanında çalışanların eğitim konularını anlamaları ve açıklamaları açısından çok değerlidir.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,430
641
5
Sabit terim, sözlükte tanımlanmış ve duyurulmuş olan bir terimdir. Genellikle çoğu kez olduğu gibi, bu terimler iş veya aktivite ile ilişkili olabilecek bir kavramı temsil eder. Örneğin, “e-ticaret” e-ticaret alanında işlev gören bir terimdir.

Bir sabit terimin önemi, çoğu zaman değişmeyen anlamı ile ortaya çıkar. Örneğin, e-ticaret her zaman e-ticaret alanında işlev gördüğü anlamına gelir. Bir sabit terimin kullanımı, konuşma veya yazılan metinde özgünlük ve kolay anlaşılabilirlik sağlar.

Bir sabit terim kullanımı, konunun anlaşılması ve anlaşılması kolay olması için de önemlidir. Bu, çok sayıda anahtar kelime kullanımından öncelikli olarak tercih edilmelidir. Örneğin, bir çalışma için çok sayıda anahtar kelime kullanılmış olsa bile, sabit terimler kullanımının çalışmanın çok daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır.

Bir sabit terimin kullanımı, aynı zamanda verimli bir çalışma için de önemlidir. Çünkü konunun daha hızlı ve daha kolay anlaşılmasını sağlayacaktır. Bir sabit terim, daha kısa sürede daha fazla bilgi alınabilmesini de sağlayacaktır.

Bir sabit terim, aynı zamanda konuşma veya metinlerde konuşmacı veya yazarın özgünlüğünü ve konuya bir yorum getirilmesini de sağlayacaktır. Konuşmacılar veya yazarlar, konuya özel bir bakış açısı kazandırmak için özgün ve sabit terimleri kullanabilirler.

Son olarak, sabit terimler kullanımı aynı zamanda konuşmacılar veya yazarlar için önemli bir dil becerisi olarak kabul edilmelidir. Çünkü bu tür terimler, konuşmacı veya yazar tarafından kolayca anlaşılır ve kullanılır hale getirilebilir. Ayrıca, sabit terimlerin kullanımı, onların daha iyi anlaşılmasını ve daha özgün bir dille konuşulabilmesini sağlayacaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)