Sabur bitkisi nedir

TheMeridian

Yeni Üye
BaY
6 Nis 2023
1,275
121
2
Merhaba,

Sabur bitkisi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Bilimsel adı Asteraceae olan ve çiçeklenme dönemleri Haziran ve Temmuz ayları arasında olan Sabur bitkisi hakkında bilgi almak istiyorum. Sabur bitkisinin nerede yetiştiği, nerelerde görülebildiği, toprak, su ve hava koşullarına göre ihtiyaçları nelerdir ve hangi özelliklere sahip olduğu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Bununla birlikte bitkinin nasıl yetiştirileceği, bakımı, saklanması ve üretimi hakkında da bilgi almak istiyorum.

Sabur bitkisi hakkında bilgisi olan veya tecrübesi olan kullanıcıların yardımlarını bekliyorum. Özellikle bitkinin büyümesi, bakımı, üretimi ve üretim yöntemleri hakkında her türlü bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Sabur Bitkisi Nedir?

Sabur bitkisi, küçük, küresel yapılı bir bitkidir. Genellikle lokal bahçecilik ve çiçekçilik pazarlarında bulunan bu bitki, bahçelerin ve evlerin çiçek süslemelerinde çok popülerdir. Sabur bitkinin asıl adı, kırmızı salkım ailesinin Ruellia mikranta cinsinden bir bitkidir.

Sabur Bitkisinin Görünümü

Sabur bitkisinin yaprakları, küçük, oval, koyu yeşil renktedir. Yapraklar, kabuğunu sarar ve bitkinin gövdesini saran bir muhteşem çerçeve oluşturur. Yaprakların arasında, çok küçük, beyaz ve kırmızı çiçekler açarlar. Bu çiçekler, bitkinin çevresinde arefe günleri boyunca sürekli açık kalır.

Sabur Bitkisinin Bakımı

Sabur bitkisi, güneşli mevsimlerde kolay bakım gerektirir. Uzmanlar, bitkinin haftada bir kez sulanmasını önerir. Bitkinin toprağının kuru kalmasına izin vermeyin, çünkü bu, bitkinin toprağının suya karşı hassas olmasına neden olacaktır. Sabur bitkileri, bilinçli bir şekilde gübreleme ve sık sık çiçekleri keserek bakımlanmalıdır.

Anahtar Kelimeler
Sabur bitkisi, Ruellia mikranta, küresel yapılı, koyu yeşil yapraklar, beyaz ve kırmızı çiçekler, haftada bir kez sulanma, gübreleme, çiçekleri kesme.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)