Salçalı çubuk makarna nasıl yapılır

DeRiNDaRBe

Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,355
111
17
İzmir
Merhaba,
Salçalı Çubuk Makarna yapımı hakkında yardım istiyorum. Benim için önemli olan en pratik ve lezzetli tarif. Lütfen bu tarifi bana paylaşırsanız çok memnun olurum.

Salçalı çubuk makarna yapmak için malzemeler genellikle; makarna, sıvı yağ, salça, tuz ve karabiberdir. Makaranın üzerine sıvı yağı ilave ederek karıştırın. Salçayı tencereye alın ve orta ateşte yumuşayana kadar kavurun. Sonrasında tuz ve karabiber ilave edin. Makarnayı salçalı tencereye ekledikten sonra yaklaşık 10-12 dakika kadar kısık ateşte pişirin. Son olarak, makarna salçalı tencereye alınarak servis edilebilir.

Herkese önceden teşekkür ederim. Umarım bu konuda sizlerden yardım alabilirim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,345
1,315
112
Salçalı Çubuk Makarna Nasıl Yapılır?

Salçalı çubuk makarna, hafif tat ve kıvamı ile lezzetli bir çeşit makarna türüdür. Salçalı çubuk makarna, çok basit bir tarifle yapılabilen kolay bir yemektir. Bu makaleyi okuyarak, bu lezzetli yemeği evinizde nasıl hazırlayabileceğinizi öğreneceksiniz.

Malzemeler

- 2 su bardağı buzlu sıcak su
- 2 paket salçalı çubuk makarna
- 1 çay kaşığı tuz
- 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

1. İlk olarak, salçalı çubuk makarnayı yapmak için bir tencere içerisinde 2 su bardağı buzlu sıcak su ile 2 paket salçalı çubuk makarna ve 1 çay kaşığı tuzu kaynatın.

2. Kaynayan suya salçalı çubuk makarnayı atın ve karıştırın.

3. Salçalı çubuk makarnanın haşlanmasına yaklaşık 10 dakika kadar süre verin.

4. Salçalı çubuk makarnanın haşlanması bittiğinde, süzgeç yardımıyla makarnayı suyunu süzün.

5. Makarnayı tencereden alıp, bir kaseye alın ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını ekleyin.

6. Salçalı çubuk makarnayı iyice karıştırın ve servise hazır hale getirin.

Sonuç

Salçalı çubuk makarna, çok basit bir tarifle yapılabilen lezzetli bir yemektir. Bu makalede, salçalı çubuk makarnayı evde nelerin kullanılacağı ve nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler verildi. Böylelikle, bu lezzetli yemeği evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.